Organizacja Rcsd osiągnęła 59 646 516 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 59 197 896 zł. Pozostałe przychody to 448 620 zł.
Całkowite koszty wyniosły 58 018 636 zł.
Zysk netto wyniósł 1 179 260 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 4 269 609 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 59 646 516 zł w 2025 roku. • 31 105 335 zł w 2024 roku. • 27 562 963 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 99 495 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 179 260 zł w 2025 roku. • 306 620 zł w 2024 roku. • 206 762 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Rcsd wynosi 45 906 118 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 424 735 zł a 149 116 289 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 264 101 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 45 906 118 zł w 2025 roku. • 22 737 280 zł w 2024 roku. • 19 897 342 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Rcsd wynosi 969 tys. zł.
EBITDA Rcsd wynosi 1,02 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
58 640 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 969 149 zł w
2025 roku. • -51 549 zł w
2024 roku. • 500 243 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
64 873 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 024 342 zł w
2025 roku. • -11 594 zł w
2024 roku. • 500 243 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Rcsd.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 0 os. w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Rcsd wynosi 2,68%. To oznacza, że firma ma szansę 2,68% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,017% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,68% w 2025 roku. • 2,80% w 2024 roku. • 2,80% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rcsd wynosi 0,23%. To oznacza, że firma ma szansę 0,23% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,23% w 2025 roku. • 0,26% w 2024 roku. • 0,29% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Rcsd charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rcsd wynosi 920 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 145 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,37 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 145 tys. zł a 2,37 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
55 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 920 tys. zł w 2025 roku. • 457 tys. zł w 2024 roku. • 426 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 145 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 41 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,37 mln zł w 2025 roku. • 1,23 mln zł w 2024 roku. • 1,1 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
42 000
zł.
Koszty operacyjne Rcsd wyniosły
58 228 746
zł.
Wynagrodzenia stanowią
0%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-15 474 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 42 000 zł w 2025 roku • 12 586 zł w 2024 roku • 17 295 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Rcsd wyniosła 27 691 959 zł.
a
ktywa obrotowe to 27 512 356 zł.
a
ktywa trwałe to 179 603 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 27 691 959 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 25 792 313 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 899 647 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 435 504 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 27 691 959 zł w 2025 roku. • 6 091 999 zł w 2024 roku. • 12 544 172 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 62%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Rcsd wyniosły 25 792 313 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 27 691 959 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 93%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2 409 216 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 25 792 313 zł w 2025 roku • 5 060 118 zł w 2024 roku • 11 617 525 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 93% w 2025 roku • 83% w 2024 roku • 93% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Rcsd wykazała przychody na poziomie 59 646 516 zł.
Organizacja zarobiła 1 370 749 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 191 489 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 179 260 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 14% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 16 117 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 191 489 zł w 2025 roku • 18 157 zł w 2024 roku • 111 379 zł w 2023 roku
Organizacja Rcsd wykazała zysk netto większy niż 92% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 96% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 95% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 9%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 96% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 97% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 88% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 49% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 9%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 10 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 48 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 83 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+48
dni względem terminu
7
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 23 dni23-04-2026
2024
−1 dni14-07-2025
2023
+16 dni31-07-2024
2022
−18 dni27-06-2023
2021
−4 dni11-10-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−1 dni14-10-2020
2018
−3 dni12-07-2019
2017
+3 mies. 17 dni30-10-2018
2016
+15 mies. 18 dni26-10-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Alaaks posiada 504
udziałów,
które stanowią
42.0% firmy.
Fundacja Rodzinna Romańskich posiada 500
udziałów,
które stanowią
41.7% firmy.
Jędrzejak Piotr posiada 120
udziałów,
które stanowią
10.0% firmy.
Największym udziałowcem od 01.10.2025 jest Alaaks kontrolujący 42% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 24.05.2024 do 01.10.2025: • Romański Wacław (42% udziałów) • Alaaks (42% udziałów)
W okresie od 21.11.2018 do 24.05.2024 najwięcej udziałów posiadał Romański Wacław. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.