WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU JEDNOOSOBOWEGO ZARZĄDU, DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST JEDNOOSOBOWO PREZES ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO, DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST JEDNOOSOBOWO PREZES ZARZĄDU LUB WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB CZŁONKA ZARZĄDU Z PROKURENTEM.
Produkcja i sprzedaż bielizny damskiej i męskiej|Sieć ponad 260 salonów w Polsce i Europie|Model franczyzowy z własnością towaru przez firmę|Marki: ESOTIQ, HENDERSON, ESOTIQ FORMULA|Wsparcie marketingowe i merytoryczne dla franczyzobiorców
ESOTIQ & HENDERSON S.A. to renomowana firma, specjalizująca się w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży szerokiego asortymentu odzieży i kosmetyków, koncentrując się głównie na luksusowej bieliźnie. Z siedzibą w Polsce, marka ma ponad 20-letnią historię, która wyraźnie oscyluje wokół pasji do modelowania kobiecej sylwetki poprzez estetyczną i funkcjonalną bieliznę. Oferta obejmuje produkty skierowane do kobiet, które pragną czuć się elegancko i wyjątkowo. W skład portfolio firmy wchodzą również marki HENDERSON oraz ESOTIQ FORMULA, które uzupełniają główną ofertę. W ramach rozwiniętej sieci, ESOTIQ & HENDERSON może poszczycić się ponad 260 salonami w Polsce oraz zagranicą, w tym w Niemczech, Ukrainie, i Mołdawii. Kluczowym aspektem biznesowym jest model franczyzowy, w którym to ESOTIQ & HENDERSON pozostaje właścicielem towaru, co pozwala franczyzobiorcom na minimalizację ryzyka finansowego. Wsparcie dla partnerów biznesowych obejmuje systematyczne zarządzanie oraz marketing, a także standardy ekspozycji, co zapewnia stabilny rozwój i sukces. Przez lata firma zbudowała zaufanie wśród klientów i partnerów, co czyni ją wiodącym graczem w branży bieliźniarskiej.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Esotiq & Henderson osiągnęła 329 385 000 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 328 054 000 zł. Pozostałe przychody to 1 331 000 zł.
Całkowite koszty wyniosły 320 280 000 zł.
Zysk netto wyniósł 7 774 000 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 17 812 071 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 329 385 000 zł w 2025 roku. • 301 822 000 zł w 2024 roku. • 280 171 000 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 265 714 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 7 774 000 zł w 2025 roku. • 11 004 000 zł w 2024 roku. • 7 386 000 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Esotiq & Henderson wynosi 302 883 750 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
52 197 750 zł a 823 462 500 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 15 581 750 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 302 883 750 zł w 2025 roku. • 295 739 417 zł w 2024 roku. • 262 424 167 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Esotiq & Henderson wynosi 14,78 mln zł.
EBITDA Esotiq & Henderson wynosi 31,71 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
735 500 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 14 776 000 zł w
2025 roku. • 18 462 000 zł w
2024 roku. • 15 989 000 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
1 908 571 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 31 714 000 zł w
2025 roku. • 35 953 000 zł w
2024 roku. • 31 568 000 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Esotiq & Henderson wynosi 50 lub więcej osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 50+ os. (szac.) w 2025 roku. • 50+ os. (szac.) w 2024 roku. • 50+ os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Esotiq & Henderson wynosi 2,21%. To oznacza, że firma ma szansę 2,21% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,158% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,21% w 2025 roku. • 2,25% w 2024 roku. • 2,31% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Esotiq & Henderson wynosi 0,13%. To oznacza, że firma ma szansę 0,13% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,009% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,13% w 2025 roku. • 0,08% w 2024 roku. • 0,08% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Esotiq & Henderson charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 14 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Esotiq & Henderson wynosi 5,65 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 13,92 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 13,92 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
200 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 5,65 mln zł w 2025 roku. • 6,22 mln zł w 2024 roku. • 5,78 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 13,92 mln zł w 2025 roku. • 13,47 mln zł w 2024 roku. • 12,29 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Esotiq & Henderson wyniosły
313 278 000
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Esotiq & Henderson wyniosła 210 250 000 zł.
a
ktywa obrotowe to 121 179 000 zł.
a
ktywa trwałe to 89 071 000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 210 250 000 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 140 653 000 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 69 597 000 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 10 974 214 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 210 250 000 zł w 2025 roku. • 192 615 000 zł w 2024 roku. • 144 026 000 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 11%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Esotiq & Henderson wyniosły 140 653 000 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 210 250 000 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 67%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 7 448 643 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 140 653 000 zł w 2025 roku • 125 270 000 zł w 2024 roku • 82 560 000 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 67% w 2025 roku • 65% w 2024 roku • 57% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Esotiq & Henderson wykazała przychody na poziomie 329 385 000 zł.
Organizacja Esotiq & Henderson wykazała zysk netto większy niż 95% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna wyrobów tekstylnych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 95% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 90%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 95% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 95% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 58% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 90%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 29 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 4 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-29
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−4 dni11-07-2025
2023
−4 dni11-07-2024
2022
−2 dni13-07-2023
2021
−3 mies. 5 dni12-07-2022
2020
−3 mies. 2 dni15-07-2021
2019
−1 mies. 2 dni13-09-2020
2018
−3 dni12-07-2019
2017
−3 dni12-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki