Operacje na rynku internetowym od 2007 roku|Własne sklepy internetowe: KrainaHerbaty.pl, BombyHerbaciane.pl, KolorowaMatcha.pl|Inwestycje w kapitał ludzki dla innowacyjnych rozwiązań|Wprowadzenie unikalnych usług dla komfortu klientów
Etin Group Sp. z o.o. to firma, która od 2007 roku działa na polskim rynku internetowym. Przedsiębiorstwo wyróżnia się dynamicznym podejściem i stawia na młodą, ale doświadczoną kadrę pracowniczą. Kluczowym elementem strategii Etin Group jest inwestowanie w kapitał ludzki, który jest postrzegany jako źródło kreatywności oraz innowacyjnych pomysłów. Dzięki temu podejściu, firma systematycznie rozwija swoje działania, tworząc nowe sklepy internetowe. Obecnie Etin Group zarządza takimi platformami jak KrainaHerbaty.pl, BombyHerbaciane.pl oraz KolorowaMatcha.pl, które wprowadzają na rynek rozwiązania ułatwiające zakupy, niewystępujące w innych polskich sklepach internetowych. Dzięki ciągłemu rozwijaniu swoich usług, Etin Group zdobywa coraz większą popularność wśród klientów oraz wyróżnia się na tle konkurencji.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Etin Group osiągnęła 1 229 064 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 226 866 zł. Pozostałe przychody to 2198 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 567 947 zł.
Strata netto wyniosła 341 081 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -53 491 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 229 064 zł w 2024 roku. • 1 067 297 zł w 2023 roku. • 1 216 001 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -46 264 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -341 081 zł w 2024 roku. • 233 773 zł w 2023 roku. • -114 377 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Etin Group wynosi 819 376 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 3 072 659 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 35 661 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 819 376 zł w 2024 roku. • 1 793 689 zł w 2023 roku. • 810 667 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Etin Group mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Etin Group wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Etin Group wynosi 1,00%. To oznacza, że firma ma szansę 1,00% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,057% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,00% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku. • 0,30% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Etin Group charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Etin Group wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 49 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 49 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 33 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 49 tys. zł w 2024 roku. • 47 tys. zł w 2023 roku. • 49 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
203 683
zł.
Koszty operacyjne Etin Group wyniosły
1 364 120
zł.
Wynagrodzenia stanowią
15%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-2937 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 203 683 zł w 2024 roku • 168 212 zł w 2023 roku • 241 869 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
15% w 2024 roku •
21% w 2023 roku •
18% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Etin Group wyniosła 237 453 zł.
a
ktywa obrotowe to 230 373 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 7080 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 237 453 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -144 996 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 382 449 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -31 509 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 237 453 zł w 2024 roku. • 468 335 zł w 2023 roku. • 346 307 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -144%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 235%.
Marża operacyjna wyniosła -11%.
Marża netto wyniosła -28%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -20 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 32.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Etin Group wyniosły 382 449 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 237 453 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 161%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -60 299 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 382 449 zł w 2024 roku • 272 249 zł w 2023 roku • 383 995 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 161% w 2024 roku • 58% w 2023 roku • 111% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Etin Group wykazała przychody na poziomie 1 229 064 zł.
Organizacja zarobiła -341 081 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -341 081 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 2069 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Etin Group wykazała zysk netto większy niż 2% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 73% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 20% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 7% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 73% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 63% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 84% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 20% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 7% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 38 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 1 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-38
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−1 dni14-07-2025
2023
−6 dni09-07-2024
2022
−15 dni30-06-2023
2021
−1 mies. 6 dni09-09-2022
2020
−2 mies. 5 dni11-08-2021
2019
−3 mies. 17 dni30-06-2020
2018
−17 dni28-06-2019
2017
−1 mies. 25 dni21-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Matysik Kamil posiada 1440
udziałów,
które stanowią
90.0% firmy.