SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI JAWNEJ WSPÓLNICY UPOWAŻNIAJĄ SYLWIĘ KSIĘŻOPOLSKĄ I STANISŁAWA JÓZEFA BASARABA, KTÓRZY MOGĄ REPREZENTOWAĆ SPÓŁKĘ W PEŁNYM ZAKRESIE SAMODZIELNIE.
Organizacja Resta S. Basaraba osiągnęła 9 929 693 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 9 929 693 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 9 873 995 zł.
Zysk netto wyniósł 55 698 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 4 964 847 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 9 929 693 zł w 2024 roku. • 11 000 519 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 27 849 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 55 698 zł w 2024 roku. • 133 900 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Resta S. Basaraba wynosi 9 696 122 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
556 979 zł a 24 824 233 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 492 393 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 696 122 zł w 2024 roku. • 10 681 040 zł w 2023 roku. • 2 711 336 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Resta S. Basaraba wynosi 62 tys. zł.
EBITDA Resta S. Basaraba wynosi 273 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Resta S. Basaraba wynosi 14 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 14 os. w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Resta S. Basaraba wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,735% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku. • 4,35% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Resta S. Basaraba wynosi 0,23%. To oznacza, że firma ma szansę 0,23% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,250% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,23% w 2024 roku. • 0,21% w 2023 roku. • 0,73% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Resta S. Basaraba charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Resta S. Basaraba wynosi 166 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 761 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 761 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
51 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 166 tys. zł w 2024 roku. • 166 tys. zł w 2023 roku. • 63 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 761 tys. zł w 2024 roku. • 750 tys. zł w 2023 roku. • 723 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
563 962
zł.
Koszty operacyjne Resta S. Basaraba wyniosły
9 867 605
zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
281 981 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 563 962 zł w 2024 roku • 450 835 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2024 roku •
4% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Resta S. Basaraba wyniosła 5 602 965 zł.
a
ktywa obrotowe to 417 133 zł.
a
ktywa trwałe to 5 185 831 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 602 965 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 798 252 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 804 713 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 66 670 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 5 602 965 zł w 2024 roku. • 5 911 499 zł w 2023 roku. • 5 469 624 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Resta S. Basaraba wyniosły 1 798 252 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 602 965 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 32%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -28 128 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 798 252 zł w 2024 roku • 2 162 484 zł w 2023 roku • 1 854 509 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 32% w 2024 roku • 37% w 2023 roku • 34% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Resta S. Basaraba wykazała przychody na poziomie 9 929 693 zł.
Organizacja zarobiła 55 698 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 55 698 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Resta S. Basaraba wykazała zysk netto większy niż 37% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw".
Organizacja wykazała przychód większy niż 42% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 21% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 27% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 37% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 42% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 69% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 40% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 21% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 5 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 17 dni po terminie.
średnie opóźnienie
-5
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+17 dni01-08-2025
2023
−27 dni18-06-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki