Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wynosiła 121 838 590 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieściła się pomiędzy
23 560 253 zł a 249 666 333 zł.
Wartość organizacji powiększała się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosił
15 127 832 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 121 838 590 zł w
2021 roku. • 103 028 102 zł w
2020 roku. • 91 582 926 zł w
2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wynosił 17,96 mln zł.
EBITDA Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wynosiła 19,86 mln zł.
EBIT powiększał się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosił
2 936 623 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 17 956 161 zł w
2021 roku. • 14 399 327 zł w
2020 roku. • 12 082 915 zł w
2019 roku.
EBITDA powiększała się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosił
3 081 510 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 19 862 083 zł w
2021 roku. • 16 193 884 zł w
2020 roku. • 13 699 063 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wynosiło 50 lub więcej osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rosło w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 50+ os. (szac.) w 2021 roku. • 68 os. w 2020 roku. • 66 os. w 2019 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 21 obwieszczeń
dotyczących organizacji Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 30 września 2022.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 30 września 2022 (MSiG nr 190/2022).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
21
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 808597. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO
HANDLOWO USŁUGOWE „SZLACHET - STAL” WALDEMAR I GRAŻYNA SENDALSCY SPÓŁKA JAWNA.
KRS 0000310009. SĄD REJONOWY DLA ŁODZI
ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 10.07.2008.
[LD.XX NS-REJ.KRS/21909/22/611]
UWAGAMSiG 190/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 32 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (20) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
W dniu 23.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 31 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
W dniu 23.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 30 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
29
W dniu 23.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 29 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 23.05.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
W dniu 28.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 28 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
W dniu 28.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 27 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
W dniu 28.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 26 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.04.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 1104391. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO
HANDLOWO USŁUGOWE „SZLACHET - STAL” WALDEMAR I GRAŻYNA SENDALSCY SPÓŁKA JAWNA.
KRS 0000310009. SĄD REJONOWY DLA ŁODZI-ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI SĄD GOSPODARCZY XX
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 10.07.2008.
[LD.XX NS-REJ.KRS/31591/20/889]
Rzuć okiemMSiG 232/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 23.11.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 25 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wpisać:
3. Adres poczty elektronicznej KSIEGOWY@SZLACHETSTAL.PL
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wpisać:
1 1. 28 93 Z PRODUKCJA MASZYN STOSOWANYCH W PRZETWÓRSTWIE ŻYWNOŚCI, TYTONIU
I PRODUKCJI NAPOJÓW wykreślić: 1 2. 28 93
Z PRODUKCJA MASZYN STOSOWANYCH W PRZETWÓRSTWIE ŻYWNOŚCI, TYTONIU I PRODUKCJI
NAPOJÓW
W dniu 04.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 24 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
W dniu 04.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 23 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
W dniu 04.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 22 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 04.05.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
W dniu 27.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 21 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.04.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
W dniu 26.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
W dniu 26.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
W dniu 26.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 26.04.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 88669. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO
HANDLOWO USŁUGOWE „SZLACHET - STAL” WALDEMAR I GRAŻYNA SENDALSCY SPÓŁKA JAWNA.
KRS 0000310009. SĄD REJONOWY DLA ŁODZI-
-ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI SĄD GOSPODARCZY XX
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 10.07.2008.
[LD.XX NS-REJ.KRS/527/19/982]
Rzuć okiemMSiG 42/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 21.02.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 27.12.2018 R., NOTARIUSZ ŁUKASZ DRZAZGA,
KANCELARIA NOTARIALNA W RADOMSKU - REP.
A NR 6989/2018 - ZMIENIONO § 7, § 10, § 11
Rub. 7. Dane wspólników wpisać: 1 1. SENDALSKI
2. MATEUSZ 3. [ukryto] 5. NIE 8. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spół
1 (dla pozycji: 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY
SPÓŁKĘ) PRub. Dane wspólników reprezentujących spółkę wpisać: 1 1. SENDALSKI 2. MATEUSZ
3. [ukryto]
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 16.05.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
X V. W P I S Y D O
W dniu 16.05.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
W dniu 16.05.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 16.05.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 170252. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO
HANDLOWO USŁUGOWE „SZLACHET - STAL” WALDEMAR I GRAŻYNA SENDALSCY SPÓŁKA JAWNA.
KRS 0000310009. SĄD REJONOWY DLA ŁODZI-
-ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 10.07.2008.
[LD.XX NS-REJ.KRS/14959/17/436]
MSiG 117/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.06.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 17.05.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 2. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
Poz. 201376. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO
HANDLOWO USŁUGOWE „SZLACHET - STAL” WALDEMAR I GRAŻYNA SENDALSCY SPÓŁKA JAWNA.
KRS 0000310009. SĄD REJONOWY DLA ŁODZI-ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 10.07.2008.
[LD.XX NS-REJ.KRS/20205/16/240]
MSiG 140/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.07.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 08.07.2016 okres OD
01.01.2015 DO 31.12.2015 1 2. OD 01.01.2015 DO
31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wynosiło 0,41%. Oznaczało to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma mogła trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rosło w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosił 0,075% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,41% w 2021 roku. • 0,13% w 2020 roku. • 0,26% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Organizacja Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal miała najwyższą wiarygodność płatniczą (ocena: A).
Poziom wiarygodności organizacji pozostawał bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wynosił 3,7 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego wynosił 1,23 mln zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki wynosił 6,61 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieścił się między 1,23 mln zł a 6,61 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrastał w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosiła
474 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 3,7 mln zł w 2021 roku. • 2,89 mln zł w 2020 roku. • 2,75 mln zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1,23 mln zł w 2021 roku. • 1,22 mln zł w 2020 roku. • 1,09 mln zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 6,61 mln zł w 2021 roku. • 5,23 mln zł w 2020 roku. • 5,43 mln zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4 378 290 zł.
Koszty operacyjne Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wyniosły
22 972 702 zł.
Wynagrodzenia stanowiły
19,1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosły w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosił
383 696 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4 378 290 zł w 2021 roku • 3 795 277 zł w 2020 roku • 3 610 897 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rósł w czasie. Średni wzrost udziału wynosił
2,1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
19,1% w 2021 roku •
14,4% w 2020 roku •
14,8% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wyniosła 66 242 104 zł.
Aktywa trwałe to 13 077 187 zł.
Aktywa obrotowe to 53 164 916 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 66 242 104 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 31 966 562 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 34 275 541 zł.
Organizacja powiększała całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosił 15 593 690 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększała kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosił 2 408 967 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 66 242 104 zł sumy bilansowej i 31 966 562 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 33 498 824 zł sumy bilansowej i 26 156 211 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 35 054 723 zł sumy bilansowej i 27 148 629 zł kapitału własnego w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 27,4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 56,77%.
Marża operacyjna wyniosła 43,87%.
Marża netto wyniosła 44,12%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarszała się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosił
3,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawiała się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosiła
6,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawiała się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosiła
5,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawiała się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosiła
5,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wyniosły 34 275 541 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 66 242 104 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 51,7%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosły w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosił 13 184 724 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 34 275 541 zł w 2021 roku • 7 342 613 zł w 2020 roku • 7 906 094 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia rósł w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosił
14,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 52% w 2021 roku • 22% w 2020 roku • 23% w 2019 roku
Wierzyciele
Organizacja Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal miała 34 275 541 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej była winna klientom spoza grupy kapitałowej: 28 529 195 zł (83%).
Dalej: rezerwy i rozliczenia 2 173 923 zł (6%), dostawcom 1 965 400 zł (6%); 3 mniejsze pozycje razem 1 604 551 zł (5%).
Pozostali, 2471 zł (poniżej 1%), stanowili część, której sprawozdanie nie rozbija.
Z całości 391 232 zł (1%) stanowiły zobowiązania z terminem spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
34,3 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
83%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
2 mln zł
6%
Państwo
podatki, cła i ZUS
380 tys. zł
1%
Pracownicy
wynagrodzenia
287 tys. zł
<1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
937 tys. zł
3%
Klienci
zaliczki, klienci spoza grupy kapitałowej
28,5 mln zł
83%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela, w tym fundusze specjalne
2,2 mln zł
6%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
2 tys. zł
<1%
W roku 2021 największa część zobowiązań przypadała klientom spoza grupy kapitałowej (zaliczki): 83% (w 2017: 8%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej wzrósł z 0% (2017) do 3% (2021).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wynosił 1,68 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywały zobowiązania krótkoterminowe - płynność była na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosiła 1,24 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywały zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosiła 0,94, czyli same środki pieniężne pokrywały 94% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 15,5 miesiąca.
gotówka od ręki: 29,7 mln zł należności i inne: 9,5 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 14 mln zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma miała 1,68 zł, z czego 0,94 zł w gotówce.
1,68
płynność bieżąca
1,24
płynność szybka
0,94
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniżała się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,68 w 2021 roku • 5,39 w 2020 roku • 4,51 w 2019 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wobec banków i pożyczkodawców: 937 386 zł, gotówka: 29 676 380 zł. Gotówka przewyższała dług o 28 738 994 zł - ujemny dług netto, sytuacja była korzystna.
W tym kredyty i pożyczki: 533 980 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 9129 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywał je ponad 1000 razy - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja miała udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) wynosiły 34 275 541 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkagotówka większa niż dług
nadwyżka gotówki 28,7 mln zł
0 zł29,7 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców937 tys. zł
gotówka29,7 mln zł
w tym kredyty i pożyczki: 534 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 9 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywał je ponad 1000 razy.
Dług rósł w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2021: nadwyżka gotówki 28,7 mln zł • 2020: nadwyżka gotówki 5,5 mln zł • 2019: bez długu, gotówka 9,5 mln zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywał odsetki: • 2021: ponad 1000 razy • 2020: ponad 1000 razy • 2019: ponad 1000 razy
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wynosiła 86 dni - tyle średnio organizacja czekała na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosiła 31 dni - tyle średnio mijało, zanim organizacja uregulowała zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosiła 34 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosiła 55 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosiła 52 dni.
Rotacja zapasów wynosiła 129 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżały w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynosiły 9 241 468 zł, z czego 9 241 468 zł z terminem do 12 miesięcy.
Luka płatnicza55 dni
firma płaciła dostawcom 55 dni wcześniej, niż sama otrzymywała zapłatę od klientów
86 dni
rotacja należności (DSO) - firma czekała na zapłatę od klientów 86 dni
31 dni
bez amortyzacji34 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaciła dostawcom po 31 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rosła w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 86 dni w 2021 roku • 57 dni w 2020 roku • 36 dni w 2019 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wynosiły 22 921 948 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria, zużycie materiałów i energii, wynosiła 9 632 858 zł, czyli 42% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria, usługi obce, wynosiła 4 010 087 zł, czyli 17% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), wynosiła 3 564 294 zł, czyli 16% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej22,9 mln zł
Zużycie materiałów i energii9,6 mln zł · 42%
Usługi obce4 mln zł · 17%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)3,6 mln zł · 16%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów2 mln zł · 9%
Amortyzacja1,9 mln zł · 8%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia814 tys. zł · 4%
Pozostałe koszty rodzajowe700 tys. zł · 3%
Podatki i opłaty313 tys. zł · 1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji malały w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 22,9 mln zł w 2021 roku • 25,9 mln zł w 2020 roku • 24,3 mln zł w 2019 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2021 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wykazała przychody na poziomie 41 129 012 zł.
Organizacja Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal wykazała zysk netto większy niż 96% organizacji z branży "Produkcja maszyn stosowanych w przetwórstwie żywności, tytoniu i produkcji napojów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 3% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 1,24%.
Zysk netto na tle rynku zmniejszał się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększały się w czasie. W 2021 były wyższe niż 88% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększała się w czasie. W 2021 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększał się w czasie. W 2021 był wyższy niż 42% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększała się w czasie. W 2021 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększała się w czasie. W 2021 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejszała się w czasie. W 2021 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejszała się w czasie. W 2021 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejszał się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 3% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:39 336 598,01
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów36 505 464,25
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów2 831 133,76
B. Koszty działalności operacyjnej22 921 947,74
I. Amortyzacja1 905 921,29
II. Zużycie materiałów i energii9 632 858,05
III. Usługi obce4 010 086,62
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)312 723,07
V. Wynagrodzenia3 564 293,87
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)813 996,08
VII. Pozostałe koszty rodzajowe700 278,76
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów1 981 790,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)16 414 650,27
D. Pozostałe przychody operacyjne1 592 265,06
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje573 267,87
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych322 260,00
IV. Inne przychody operacyjne696 737,19
E. Pozostałe koszty operacyjne50 753,88
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych5 836,35
III. Inne koszty operacyjne44 917,53
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)17 956 161,45
G. Przychody finansowe200 148,98
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)30 574,11
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne169 574,87
H. Koszty finansowe9 128,50
I. Odsetki, w tym: (+1)9 128,50
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)18 147 181,93
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)18 147 181,93
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Produkcyjno Handlowo Szlachet - Stal były składane do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 124 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 145 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-124
dni względem terminu
5
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
−4 mies. 25 dni23-05-2022
2020
−5 mies. 20 dni28-04-2021
2019
−5 mies. 14 dni04-05-2020
2018
−2 mies. 21 dni25-04-2019
2017
−2 mies. 2 dni14-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Brak danych o udziałowcach.
Reprezentacja
Podmiot wykreślony z KRS 20.09.2022. Poniżej ostatni stan rejestru przed wykreśleniem - funkcje i udziały zakończyły się w dniu wykreślenia.