Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Chemal S. Ciołek wynosi 3 778 230 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
37 929 zł a 13 474 450 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
603 731 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 778 230 zł w
2021 roku. • 2 885 637 zł w
2020 roku. • 2 570 767 zł w
2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Chemal S. Ciołek wynosi 48 tys. zł.
EBITDA Chemal S. Ciołek wynosi 51 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
2410 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 48 492 zł w
2021 roku. • 39 814 zł w
2020 roku. • 53 312 zł w
2019 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
1490 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 50 700 zł w
2021 roku. • 42 022 zł w
2020 roku. • 53 680 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Chemal S. Ciołek mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2021 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2020 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2019 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 12 obwieszczeń
dotyczących organizacji Chemal S. Ciołek. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 6 grudnia 2022.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 6 grudnia 2022 (MSiG nr 235/2022).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
12
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 1222695. CHEMAL S. CIOŁEK, W. KRZYŻAK
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000302557. SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 28.03.2008.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/16650/22/652]
UWAGAMSiG 235/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 23.11.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 23 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (11) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 643482. CHEMAL S. CIOŁEK, W. KRZYŻAK
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000302557. SYSTEM, wpis
do rejestru: 28.03.2008.
[RDF/410532/22/178]
MSiG 161/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.07.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 22 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.07.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 745860. CHEMAL S. CIOŁEK, W. KRZYŻAK
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000302557. SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 28.03.2008.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/10038/21/183]
Rzuć okiemMSiG 178/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.09.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 21 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. HURTOWNIA „CHEMAL” ARTYKUŁY PRZEMYSŁOWE
S.CIOŁEK, W.KRZYŻAK SPÓŁKA JAWNA wpisać:
3. CHEMAL S. CIOŁEK, W. KRZYŻAK SPÓŁKA
JAWNA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 10.06.2
R., ZMIANA PAR. 3 UST. 1 I 2 UMOWY
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 29.07.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 29.07.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 339411. HURTOWNIA „CHEMAL” ARTYKUŁY
PRZEMYSŁOWE S.CIOŁEK, W.KRZYŻAK SPÓŁKA
JAWNA. KRS 0000302557. SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
28.03.2008.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/5266/21/894]
Rzuć okiemMSiG 107/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.05.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wpisać:
1 1. 46 75 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW
CHEMICZNYCH 1 2. 46 76 Z SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁYCH PÓŁPRODUKTÓW 2 2. 47
52 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA DROBNYCH WYROBÓW METALOWYCH, FARB I SZKŁA PROWADZONA
W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 3 2. 49
41 Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW 4 2. 52
i 10 B MAGAZYNOWANIE I PRZECHOWYWANIE
TOWARÓW 5 2. 82 92 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA
Z PAKOWANIEM 6 2. 68 10 Z KUPNO I SPRZEDAŻ
NIERUCHOMOŚCI NA WŁASNY RACHUNEK 7 2. 68
20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI
8 2. 46 42 Z SPRZEDAŻ HURTOWA ODZIEŻY I OBUWIA 9 2. 46 45 Z SPRZEDAŻ HURTOWA PERFUM
I KOSMETYKÓW wykreślić: 10 2. 46 75 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW CHEMICZNYCH 11
2. 46 76 Z SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁYCH
PÓŁPRODUKTÓW 12 2. 47 52 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA DROBNYCH WYROBÓW METALOWYCH,
FARB I SZKŁA PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 13 2. 49 41 TRANSPORT
DROGOWY TOWARÓW 14 2. 52 10 MAGAZYNOWANIE I PRZECHOWYWANIE TOWARÓW 15 2. 82
92 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z PAKOWANIEM
16 2. 68 10 KUPNO I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI
NA WŁASNY RACHUNEK 17 2. 68 20 WYNAJEM
I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI
LUB DZIERŻAWIONYMI 18 2. 46 42 Z SPRZEDAŻ
HURTOWA ODZIEŻY I OBUWIA 19 2. 46 45 SPRZEDAŻ HURTOWA PERFUM I KOSMETYKÓW 20 2. 46
44 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW PORCELANOWYCH, CERAMICZNYCH I SZKLANYCH ORAZ
ŚRODKÓW CZYSZCZĄCYCH 21 2. 46 73 Z SPRZEE DAŻ HURTOWA DREWNA, MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYPOSAŻENIA SANITARNEGO 22 2. 46
90 Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA 23 2. 47 72 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA OBUWIA I WYROBÓW SKÓRZANYCH PROWADZONA
W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 24 2. 47
75 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA KOSMETYKÓW
I ARTYKUŁÓW TOALETOWYCH PROWADZONA
W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 25 2. 47 62
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA GAZET I ARTYKUŁÓW
PIŚMIENNYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 26 2. 82 99 POZOSTAŁA
DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA PROWADZENIE
DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, GDZIE INDZIEJ
NIESKLASYFIKOWANA
W dniu 22.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
0 nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 22.05.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
W dniu 25.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 25.04.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
W dniu 02.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
W dniu 02.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 02.07.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 199854. HURTOWNIA „CHEMAL” ARTYKUŁY
PRZEMYSŁOWE S.CIOŁEK, W.KRZYŻAK SPÓŁKA
JAWNA. KRS 0000302557. SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
28.03.2008.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/12824/17/225]
MSiG 132/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.07.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.06.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016
Poz. 359954. HURTOWNIA „CHEMAL” ARTYKUŁY
PRZEMYSŁOWE S.CIOŁEK, W.KRZYŻAK SPÓŁKA
JAWNA. KRS 0000302557. SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO
REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 28.03.2008.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/19841/16/158]
MSiG 213/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.10.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 05.10.2016 okres OD
01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO
31.12.2015
Poz. 306467. HURTOWNIA „CHEMAL” ARTYKUŁY
PRZEMYSŁOWE S.CIOŁEK, W.KRZYŻAK SPÓŁKA
JAWNA. KRS 0000302557. SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
28.03.2008.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/18927/16/952]
Rzuć okiemMSiG 188/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.09.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić: 2. miejscowość SANOK ulica STAPIŃSKIEGO
nr domu 2 kod pocztowy 38-500 poczta SANOK
kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość SANOK ulica
UL. GEN. LEOPOLDA OKULICKIEGO nr domu 2D
kod pocztowy 38-500 poczta SANOK kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 10.08.2016R. PAR. 3 PKT 3
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Chemal S. Ciołek nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Chemal S. Ciołek wynosi 1,12%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 1,725% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,12% w 2021 roku. • 2,77% w 2020 roku. • 4,57% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Chemal S. Ciołek charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Chemal S. Ciołek wynosi 73 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 7 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 226 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 7 tys. zł a 226 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
9 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 73 tys. zł w 2021 roku. • 59 tys. zł w 2020 roku. • 55 tys. zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 7 tys. zł w 2021 roku. • 6 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 226 tys. zł w 2021 roku. • 187 tys. zł w 2020 roku. • 178 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
386 600 zł.
Koszty operacyjne Chemal S. Ciołek wyniosły
5 603 972 zł.
Wynagrodzenia stanowią
6,9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
66 759 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 386 600 zł w 2021 roku • 280 419 zł w 2020 roku • 253 083 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0,6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6,9% w 2021 roku •
6,1% w 2020 roku •
5,8% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Chemal S. Ciołek wyniosła 1 465 636 zł.
Aktywa obrotowe to 1 465 636 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 465 636 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 53 036 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 412 600 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 102 459 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 21 843 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 465 636 zł sumy bilansowej i 53 036 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 1 065 822 zł sumy bilansowej i 28 643 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 1 260 719 zł sumy bilansowej i 9350 zł kapitału własnego w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2,63%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 72,73%.
Marża operacyjna wyniosła 0,86%.
Marża netto wyniosła 0,68%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
174 punkty procentowe rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Chemal S. Ciołek wyniosły 1 412 600 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 465 636 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 96,4%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 80 616 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 412 600 zł w 2021 roku • 1 037 178 zł w 2020 roku • 1 251 368 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 96% w 2021 roku • 97% w 2020 roku • 99% w 2019 roku
Wierzyciele
Organizacja Chemal S. Ciołek ma 1 412 600 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 862 643 zł (61%).
Dalej: bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej 287 010 zł (20%), państwu 254 792 zł (18%); rezerwom i rozliczeniom 781 zł (poniżej 1%).
Pozostali, 7374 zł (poniżej 1%), to część, której sprawozdanie nie rozbija (jeśli są pożyczki od spółki dominującej lub spółek z nią powiązanych, siedzą tutaj).
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
1,4 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
61%
18%
20%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
863 tys. zł
61%
Państwo
podatki, cła i ZUS
255 tys. zł
18%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
287 tys. zł
20%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
781 zł
<1%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
7 tys. zł
<1%
W roku 2021 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 61% (w 2017: 74%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej zmalał z 24% (2017) do 20% (2021).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Chemal S. Ciołek wynosi 1,04 - aktywa obrotowe ledwie pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na granicy poziomu uznawanego za bezpieczny.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 1,04.
Płynność gotówkowa wynosi 0,09, czyli same środki pieniężne pokrywają 9% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,26 miesiąca.
gotówka od ręki: 122 tys. zł należności i inne: 1,3 mln zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,04 zł, z czego 0,09 zł w gotówce.
1,04
płynność bieżąca
0,09
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,04 w 2021 roku • 1,02 w 2020 roku • 1 w 2019 roku
Obsługa długu
Organizacja Chemal S. Ciołek: dług wobec banków i pożyczkodawców 287 010 zł, gotówka 121 557 zł. Do tego 854 030 zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (spółka dominująca i spółki z nią powiązane) - nie wiadomo, ile z tego to pożyczki, dlatego długu netto (po odjęciu gotówki) nie podajemy.
Koszty odsetek: 9932 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 4,9 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 1 412 600 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkazobowiązania wobec grupy
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 854 tys. zł. Nie wiadomo, ile z tego to pożyczki, więc długu netto nie podajemy.
0 zł287 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców287 tys. zł
gotówka122 tys. zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
0136+
Koszty odsetek: 10 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 4,9 raza.
W latach 2017-2021 organizacja miała też od 693 tys. zł do 936 tys. zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (poza wykresem), więc długu netto za te lata nie podajemy.
Dług maleje w czasie.
Dług w ostatnich latach: • 2021: 287 tys. zł • 2020: 293 tys. zł • 2019: 293 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2021: 4,9 raza • 2020: 3,6 raza • 2019: 3,8 raza
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Chemal S. Ciołek wynosi 88 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 56 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 32 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 1 344 069 zł, z czego 1 344 069 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza32 dni
firma płaci dostawcom 32 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
88 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 88 dni
56 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 56 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 88 dni w 2021 roku • 14 dni w 2020 roku • 28 dni w 2019 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Chemal S. Ciołek wynoszą 5 597 573 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 4 869 747 zł, czyli 87% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 321 615 zł, czyli 6% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 258 527 zł, czyli 5% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej5,6 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów4,9 mln zł · 87%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)322 tys. zł · 6%
Usługi obce259 tys. zł · 5%
Zużycie materiałów i energii74 tys. zł · 1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia65 tys. zł · 1%
Podatki i opłaty6 tys. zł · <1%
Amortyzacja2 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe659 zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 5,6 mln zł w 2021 roku • 4,6 mln zł w 2020 roku • 4,4 mln zł w 2019 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2021 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Chemal S. Ciołek wykazała przychody na poziomie 5 652 475 zł.
Organizacja Chemal S. Ciołek wykazała zysk netto większy niż 56% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa wyrobów chemicznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 68% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:5 585 241,83
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów5 585 241,83
B. Koszty działalności operacyjnej5 597 573,21
I. Amortyzacja2 208,00
II. Zużycie materiałów i energii73 515,60
III. Usługi obce258 526,60
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)6 317,01
V. Wynagrodzenia321 615,48
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)64 984,61
VII. Pozostałe koszty rodzajowe658,76
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów4 869 747,15
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-12 331,38
D. Pozostałe przychody operacyjne67 222,58
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne67 222,58
E. Pozostałe koszty operacyjne6 398,77
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne6 398,77
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)48 492,43
G. Przychody finansowe10,64
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)10,64
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe9 931,73
I. Odsetki, w tym: (+1)9 931,73
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)38 571,34
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)38 571,34
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Chemal S. Ciołek składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 79 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-79
dni względem terminu
5
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
−2 mies. 19 dni28-07-2022
2020
−2 mies. 18 dni29-07-2021
2019
−4 mies. 26 dni22-05-2020
2018
−2 mies. 21 dni25-04-2019
2017
−13 dni02-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie