WŁASNOŚĆ MIESZANA MIĘDZY SEKTORAMI Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI SEKTORA PRYWATNEGO, W TYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ KRAJOWEJ POZOSTAŁEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W KIELCACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PREZES ZARZĄDU JEST UPRAWNIONY DO SAMODZIELNEGO PROWADZENIA I REPREZENTOWANIA SPÓŁKI, W TYM DO SAMODZIELNEGO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI, ROZPORZĄDZANIA PRAWEM ORAZ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU SPÓŁKI.
Produkcja i dystrybucja ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.|Posiada zainstalowaną moc kotłowni wynoszącą 16,1 MW.|Modernizacja sieci ciepłowniczej o długości 11,5 km, w tym rur preizolowanych.|Oferuje ekologiczne i komfortowe rozwiązania grzewcze dla mieszkańców i firm.|Dostosowuje infrastrukturę do potrzeb klientów i wprowadza nowoczesne technologie.
Sędziszowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., założone w 2005 roku, jest kluczowym dostawcą ciepła w regionie Sędziszowa. Spółka, w której udziałowcami są Fabryka Kotłów SEFAKO S.A. oraz Gmina Sędziszów, ma na celu zapewnienie mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorstwom niezawodnej oraz wysokiej jakości energii cieplnej. Posiada nowoczesną kotłownię o mocy 16,1 MW, która w pełni zaspokaja potrzeby wszystkich klientów, zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Przedsiębiorstwo wybudowało i modernizuje sieć ciepłowniczą o długości 11,5 km, w tym 9,1 km preizolowanych rur, oferując komfortowe i ekologiczne rozwiązania grzewcze. W swoim działaniu koncentruje się na dostosowywaniu infrastruktury do rosnących potrzeb klientów oraz na wprowadzaniu innowacyjnych technologii, które przyczyniają się do efektywności energetycznej. Przedsiębiorstwo kładzie duży nacisk na jakość obsługi i dostępność ciepła, co czyni je wiarygodnym partnerem w zakresie dostaw energii cieplnej.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Sędziszowskie Energetyki Cieplnej osiągnęła 8 519 797 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 511 872 zł. Pozostałe przychody to 7925 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 453 046 zł.
Zysk netto wyniósł 58 826 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 433 343 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 519 797 zł w 2025 roku. • 7 925 569 zł w 2024 roku. • 7 367 411 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -15 857 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 58 826 zł w 2025 roku. • 122 193 zł w 2024 roku. • -365 752 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wynosi 8 461 557 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
588 265 zł a 21 299 493 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 235 451 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 461 557 zł w 2025 roku. • 8 366 394 zł w 2024 roku. • 7 413 873 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wynosi 398 tys. zł.
EBITDA Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wynosi 1,3 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
741 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 397 508 zł w
2025 roku. • 568 305 zł w
2024 roku. • 99 235 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
13 976 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 301 463 zł w
2025 roku. • 1 516 222 zł w
2024 roku. • 1 149 079 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wynosi 20 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 20 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 21 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2025 roku. • 2,87% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wynosi 0,31%. To oznacza, że firma ma szansę 0,31% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,31% w 2025 roku. • 0,34% w 2024 roku. • 0,60% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Sędziszowskie Energetyki Cieplnej charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wynosi 76 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 679 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 679 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
10 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 76 tys. zł w 2025 roku. • 40 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 679 tys. zł w 2025 roku. • 692 tys. zł w 2024 roku. • 667 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 089 599
zł.
Koszty operacyjne Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wyniosły
8 114 365
zł.
Wynagrodzenia stanowią
38%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
177 708 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 089 599 zł w 2025 roku • 2 471 780 zł w 2024 roku • 2 181 010 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
38% w 2025 roku •
34% w 2024 roku •
30% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wyniosła 9 635 393 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 697 040 zł.
a
ktywa trwałe to 5 938 353 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9 635 393 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 240 211 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 395 181 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -157 320 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 9 635 393 zł w 2025 roku. • 10 508 453 zł w 2024 roku. • 12 284 442 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wyniosły 6 240 211 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 9 635 393 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 65%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -170 629 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 240 211 zł w 2025 roku • 7 049 906 zł w 2024 roku • 8 948 087 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 65% w 2025 roku • 67% w 2024 roku • 73% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wykazała przychody na poziomie 8 519 797 zł.
Organizacja zarobiła 90 633 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 31 806 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 58 826 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 35% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -4062 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 31 806 zł w 2025 roku • 34 289 zł w 2024 roku • 49 178 zł w 2023 roku
Organizacja Sędziszowskie Energetyki Cieplnej wykazała zysk netto większy niż 33% organizacji z branży "Wytwarzanie i zaopatrywanie w parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 52% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 45% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 33% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 52% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 45% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 78% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 45% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 89 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 90 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-89
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies.16-04-2026
2024
−14 dni01-07-2025
2023
−2 mies. 8 dni08-05-2024
2022
−2 mies. 8 dni08-05-2023
2021
−3 mies. 5 dni12-07-2022
2020
−6 mies. 2 dni16-04-2021
2019
−3 mies. 15 dni02-07-2020
2018
−3 mies. 13 dni03-04-2019
2017
−2 mies. 19 dni27-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie