Organizacja Pol-Rol osiągnęła 3 062 045 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 048 470 zł. Pozostałe przychody to 13 575 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 763 208 zł.
Zysk netto wyniósł 285 262 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -85 314 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 062 045 zł w 2023 roku. • 4 266 887 zł w 2022 roku. • 5 637 455 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 55 900 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 285 262 zł w 2023 roku. • 936 249 zł w 2022 roku. • 1 168 041 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Pol-Rol wynosi 7 197 225 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 852 617 zł a 21 412 345 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 666 370 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 197 225 zł w 2023 roku. • 10 214 561 zł w 2022 roku. • 11 353 240 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Pol-Rol wynosi 286 tys. zł.
EBITDA Pol-Rol wynosi 319 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
72 919 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 285 889 zł w
2023 roku. • 936 204 zł w
2022 roku. • 1 185 735 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
75 579 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 318 937 zł w
2023 roku. • 969 253 zł w
2022 roku. • 1 327 166 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Pol-Rol mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2022 roku. • 32 os. w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Pol-Rol wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku. • 2,89% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Pol-Rol wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,078% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2023 roku. • 0,03% w 2022 roku. • 0,03% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Pol-Rol charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Pol-Rol wynosi 541 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 43 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,86 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 43 tys. zł a 1,86 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
75 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 541 tys. zł w 2023 roku. • 544 tys. zł w 2022 roku. • 487 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 43 tys. zł w 2023 roku. • 128 tys. zł w 2022 roku. • 169 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,86 mln zł w 2023 roku. • 1,67 mln zł w 2022 roku. • 1,33 mln zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 269 203
zł.
Koszty operacyjne Pol-Rol wyniosły
2 762 581
zł.
Wynagrodzenia stanowią
46%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
211 534 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 269 203 zł w 2023 roku • 1 561 966 zł w 2022 roku • 2 729 879 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
7.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
46% w 2023 roku •
47% w 2022 roku •
61% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Pol-Rol wyniosła 5 621 360 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 580 081 zł.
a
ktywa trwałe to 41 279 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 621 360 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 268 274 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5 353 086 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 230 932 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 5 621 360 zł w 2023 roku. • 5 512 432 zł w 2022 roku. • 4 665 504 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 5%.
Marża operacyjna wyniosła 9%.
Marża netto wyniosła 9%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Pol-Rol wyniosły 268 274 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 621 360 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 5%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -479 830 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 268 274 zł w 2023 roku • 679 135 zł w 2022 roku • 768 476 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 11.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 5% w 2023 roku • 12% w 2022 roku • 16% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Pol-Rol wykazała przychody na poziomie 3 062 045 zł.
Organizacja zarobiła 292 259 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 6997 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 285 262 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 2% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1166 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 6997 zł w 2023 roku • 3483 zł w 2022 roku • 9344 zł w 2021 roku
Organizacja Pol-Rol wykazała zysk netto większy niż 70% organizacji z branży "Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 70% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 75% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2023 były wyższe niż 70% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była ona wyższa niż 59% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był wyższy niż 24% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 75% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 6 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 233 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2023 zostało złożone 122 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+233
dni względem terminu
1
w terminie
6
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2023
+4 mies. 2 dni14-11-2024
2022
+1 mies. 18 dni01-09-2023
2021
−1 mies.15-09-2022
2020
+11 mies. 5 dni15-09-2022
2019
+13 mies. 28 dni07-12-2021
2018
+9 mies. 26 dni06-05-2020
2017
+14 mies. 25 dni03-10-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Rolmax posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 13.11.2013 jest Rolmax kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 30.10.2012 do 13.11.2013
był Van Der Meer Cornelis Petrus Jozef kontrolując 34% udziałów.
W okresie od 28.09.2012 do 30.10.2012 najwięcej udziałów posiadał Van Der Meer Cornelis Petrus Jozef. Jego udziały w tym czasie wynosiły 34%.