SĄD REJONOWY W OPOLU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ: A) W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - SAMODZIELNIE PREZES ZARZĄDU, WZGLĘDNIE PROKURENT W GRANICACH UDZIELONEGO MU UMOCOWANIA; B) W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO: - PREZES ZARZĄDU - REPREZENTACJA SAMODZIELNA; - POZOSTALI CZŁONKOWIE ZARZĄDU - REPREZENTACJA DWUOSOBOWA ŁĄCZNIE Z INNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU, WZGLĘDNIE CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM DZIAŁAJĄCYM W GRANICACH UDZIELONEGO MU UMOCOWANIA.
Sprzedaż i montaż okien PCV i drewnianych|Oferowanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych|Dystrybucja rolet oraz bram garażowych|Usługi budowlane, w tym budowa domów pod klucz|Kompleksowy montaż produktów okiennych i drzwiowych
Hornet Plus to autoryzowany salon sprzedaży produktów marki Eurocolor, z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu. Specjalizuje się w dystrybucji i montażu okien PCV oraz drewnianych, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, rolet oraz bram garażowych. Oferta obejmuje szeroki asortyment, w tym okna w różnych klasach: Premium, Premium+, Max Premium oraz DeLuxe, które charakteryzują się nie tylko estetyką, ale także energooszczędnością. Użytkownicy, wybierając produkty Hornet Plus, mogą liczyć na wsparcie w zakresie obniżenia kosztów ogrzewania dzięki odpowiednim rozwiązaniom termoizolacyjnym. Dodatkowo, firma oferuje różnorodne modele drzwi, które są trwałe i eleganckie, a także rolety, które są funkcjonalne zarówno latem, chroniąc przed upałem, jak i zimą, zatrzymując ciepło. W asortymencie znajdują się również bramy garażowe, w tym segmentowe i rolowane, zapewniające bezpieczeństwo oraz estetykę. Hornet Plus zapewnia kompleksowy montaż, który jest kluczowy dla zachowania właściwości termoizolacyjnych oferowanych produktów, a doświadczeni pracownicy służą fachowym doradztwem na każdym etapie realizacji zamówienia. Dodatkowo, w ofercie znajdują się usługi budowlane, które obejmują pomoc przy wznoszeniu budynków mieszkalnych, począwszy od wyboru działki, przez załatwianie niezbędnych pozwoleń, aż po realizację projektu wykonanego pod klucz.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Hornet Plus osiągnęła 7 630 181 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 7 629 807 zł. Pozostałe przychody to 374 zł.
Całkowite koszty wyniosły 7 285 161 zł.
Zysk netto wyniósł 344 646 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 385 854 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 7 630 181 zł w 2025 roku. • 6 742 910 zł w 2024 roku. • 7 560 607 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 41 524 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 344 646 zł w 2025 roku. • 230 117 zł w 2024 roku. • 214 208 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Hornet Plus wynosi 7 573 308 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 107 939 zł a 19 075 452 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 472 761 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 573 308 zł w 2025 roku. • 6 414 745 zł w 2024 roku. • 6 868 325 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Hornet Plus wynosi 448 tys. zł.
EBITDA Hornet Plus wynosi 510 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
48 017 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 447 893 zł w
2025 roku. • 326 063 zł w
2024 roku. • 360 509 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
51 774 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 509 940 zł w
2025 roku. • 401 983 zł w
2024 roku. • 429 203 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Hornet Plus wynosi 27 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 27 os. w 2025 roku. • 27 os. w 2024 roku. • 31 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Hornet Plus wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Hornet Plus wynosi 0,25%. To oznacza, że firma ma szansę 0,25% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,015% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,25% w 2025 roku. • 0,24% w 2024 roku. • 0,24% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Hornet Plus charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Hornet Plus wynosi 233 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 67 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 432 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 67 tys. zł a 432 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
13 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 233 tys. zł w 2025 roku. • 214 tys. zł w 2024 roku. • 213 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 67 tys. zł w 2025 roku. • 46 tys. zł w 2024 roku. • 43 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 432 tys. zł w 2025 roku. • 448 tys. zł w 2024 roku. • 396 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4 494 697
zł.
Koszty operacyjne Hornet Plus wyniosły
7 181 914
zł.
Wynagrodzenia stanowią
63%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
209 600 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4 494 697 zł w 2025 roku • 3 573 020 zł w 2024 roku • 4 383 317 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
63% w 2025 roku •
56% w 2024 roku •
61% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Hornet Plus wyniosła 8 018 073 zł.
a
ktywa obrotowe to 7 775 733 zł.
a
ktywa trwałe to 242 340 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 018 073 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 540 821 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 477 252 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 456 490 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 018 073 zł w 2025 roku. • 5 773 076 zł w 2024 roku. • 5 513 836 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 23%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Hornet Plus wyniosły 6 540 821 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 018 073 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 82%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 390 586 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 540 821 zł w 2025 roku • 4 441 072 zł w 2024 roku • 4 219 051 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 82% w 2025 roku • 77% w 2024 roku • 77% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Hornet Plus wykazała przychody na poziomie 7 630 181 zł.
Organizacja zarobiła 444 103 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 99 457 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 344 646 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 22% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 10 814 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 99 457 zł w 2025 roku • 78 382 zł w 2024 roku • 98 306 zł w 2023 roku
Organizacja Hornet Plus wykazała zysk netto większy niż 81% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 90% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.05%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 81% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 86% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 87% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 67% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 90% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.05%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 102 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 90 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-102
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies.16-04-2026
2024
−22 dni23-06-2025
2023
−3 mies. 18 dni29-03-2024
2022
−3 mies. 10 dni06-04-2023
2021
−4 mies. 28 dni20-05-2022
2020
−6 mies. 16 dni02-04-2021
2019
−6 mies. 18 dni31-03-2020
2018
−1 mies. 19 dni27-05-2019
2017
−3 dni12-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Herbeć Jan posiada 61
udziałów,
które stanowią
61.0% firmy.
Herbeć Krystyna posiada 33
udziałów,
które stanowią
33.0% firmy.