Organizacja Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki osiągnęła 5 865 538 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 865 538 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 625 821 zł.
Zysk netto wyniósł 239 717 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 264 093 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 865 538 zł w 2025 roku. • 6 572 590 zł w 2024 roku. • 5 283 051 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 10 081 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 239 717 zł w 2025 roku. • 1 025 660 zł w 2024 roku. • 238 858 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wynosi 5 708 664 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
839 437 zł a 14 663 845 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 248 164 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 708 664 zł w 2025 roku. • 9 616 954 zł w 2024 roku. • 5 294 946 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wynosi 251 tys. zł.
EBITDA Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wynosi 271 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
8889 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 250 870 zł w
2025 roku. • 1 041 231 zł w
2024 roku. • 289 348 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
3875 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 270 542 zł w
2025 roku. • 1 081 254 zł w
2024 roku. • 313 788 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wynosi 17 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 17 os. w 2025 roku. • 17 os. w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wynosi 183 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 38 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 380 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 38 tys. zł a 380 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
9 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 183 tys. zł w 2025 roku. • 273 tys. zł w 2024 roku. • 174 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 38 tys. zł w 2025 roku. • 156 tys. zł w 2024 roku. • 43 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 380 tys. zł w 2025 roku. • 514 tys. zł w 2024 roku. • 363 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 619 734
zł.
Koszty operacyjne Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wyniosły
5 614 669
zł.
Wynagrodzenia stanowią
47%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
192 900 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 619 734 zł w 2025 roku • 2 365 485 zł w 2024 roku • 1 815 823 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
47% w 2025 roku •
43% w 2024 roku •
36% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wyniosła 1 942 916 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 910 699 zł.
a
ktywa trwałe to 32 218 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 942 916 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 823 667 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 119 249 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 92 406 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 942 916 zł w 2025 roku. • 1 890 981 zł w 2024 roku. • 1 814 393 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 12%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 21%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wyniosły 823 667 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 942 916 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 42%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 50 038 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 823 667 zł w 2025 roku • 380 864 zł w 2024 roku • 724 420 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 42% w 2025 roku • 20% w 2024 roku • 40% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wykazała przychody na poziomie 5 865 538 zł.
Organizacja zarobiła 239 717 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 239 717 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS K. Nowicki wykazała zysk netto większy niż 55% organizacji z branży "Produkcja maszyn stosowanych w przetwórstwie żywności, tytoniu i produkcji napojów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 55% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 1%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 55% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 55% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 45% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 41% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 42 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 89 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+42
dni względem terminu
6
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 29 dni17-04-2026
2024
−18 dni27-06-2025
2023
+8 mies. 28 dni09-04-2025
2022
−18 dni27-06-2023
2021
+11 mies. 17 dni27-09-2023
2020
+7 dni22-10-2021
2019
−1 dni14-10-2020
2018
−2 mies. 28 dni18-04-2019
2017
−1 mies. 4 dni11-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki