Dostarczanie rozwiązań do prowadzenia badań za pomocą różnych metod ankietowania.|Oferowanie wielomodułowego systemu do integracji danych z różnych kanałów zbierania informacji.|Automatyzacja procesów ankietowych z wykorzystaniem technologii VoIP.|Wspieranie klientów w zakresie obsługi IT oraz zarządzania projektami badawczymi.|Realizacja milionów ankiet w ciągu roku dzięki zaawansowanym narzędziom.
CADAS Software Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się firmą, która specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych w zakresie prowadzenia badań i ankietowania. Firma oferuje wielomodułowy, skalowalny system do dokładnej koordynacji danych z różnych metod zbierania informacji, takich jak CAWI, CATI, CAPI, i MOBI, czyniąc go idealnym narzędziem dla organizacji zajmujących się badaniami rynku. Unikalne cechy CADAS obejmują możliwość integracji wszystkich technologii ankietowych w jednym projekcie oraz obsługę telefonii VoIP, co znacząco ułatwia realizację badań. System wspiera także różne kanały dystrybucji ankiet, co pozwala na skuteczne docieranie do respondentów. W ciągu ostatnich 365 dni przeprowadzono już ponad 2,7 miliona ankiet za pomocą oferowanych narzędzi, co dowodzi popularności i efektywności ich rozwiązań. Dodatkowo, CADAS zapewnia usługi wsparcia IT oraz pełną obsługę informatyczną projektów, co czyni ich ofertę kompleksową i dostosowaną do potrzeb klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Cadas Software osiągnęła 1 819 417 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 819 374 zł. Pozostałe przychody to 43 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 423 341 zł.
Zysk netto wyniósł 396 033 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 53 341 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 819 417 zł w 2025 roku. • 2 310 600 zł w 2024 roku. • 2 031 525 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 14 012 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 396 033 zł w 2025 roku. • 973 342 zł w 2024 roku. • 718 446 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Cadas Software wynosi 3 336 039 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
538 962 zł a 5 544 464 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 109 222 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 336 039 zł w 2025 roku. • 6 350 706 zł w 2024 roku. • 4 953 897 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Cadas Software mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Cadas Software wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Cadas Software wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Cadas Software charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Cadas Software wynosi 107 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 55 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 225 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 55 tys. zł a 225 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 107 tys. zł w 2025 roku. • 198 tys. zł w 2024 roku. • 156 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 55 tys. zł w 2025 roku. • 69 tys. zł w 2024 roku. • 61 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 225 tys. zł w 2025 roku. • 428 tys. zł w 2024 roku. • 339 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
904 508
zł.
Koszty operacyjne Cadas Software wyniosły
1 382 372
zł.
Wynagrodzenia stanowią
65%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
12 036 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 904 508 zł w 2025 roku • 833 257 zł w 2024 roku • 875 123 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
65% w 2025 roku •
67% w 2024 roku •
71% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Cadas Software wyniosła 825 727 zł.
a
ktywa obrotowe to 750 791 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 74 936 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 825 727 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 718 615 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 107 112 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 32 628 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 825 727 zł w 2025 roku. • 1 406 744 zł w 2024 roku. • 1 065 799 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 48%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 55%.
Marża operacyjna wyniosła 24%.
Marża netto wyniosła 22%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Cadas Software wyniosły 107 112 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 825 727 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 13%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 9141 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 107 112 zł w 2025 roku • 184 161 zł w 2024 roku • 98 113 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 13% w 2025 roku • 13% w 2024 roku • 9% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Cadas Software wykazała przychody na poziomie 1 819 417 zł.
Organizacja zarobiła 436 486 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 40 453 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 396 033 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -1219 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 40 453 zł w 2025 roku • 96 630 zł w 2024 roku • 71 447 zł w 2023 roku
Największym udziałowcem od 29.07.2022 jest Pawłowski Paweł kontrolujący 50% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 21.07.2010 do 29.07.2022: • Pawłowski Paweł (50% udziałów) • Dziewulski Henryk (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 07.06.2005 do 21.07.2010: • Śmiłowska Izabela (33% udziałów) • Kwiatkowski Tomasz (33% udziałów) • Figlarz Głuszyńska Anna (33% udziałów)