Producent ceramiki budowlanej od 1925 roku|Główne produkty: cegły, płytki ścienne, mączka ceglana|Usługi transportowe oraz utylizacyjne|Cegły odporne na czynniki zewnętrzne|Ekologiczne procesy produkcji
CERAMIKA SOŚNICA, znana również jako Cegielnia Sośnica, to renomowany producent ceramiki budowlanej działający na Dolnym Śląsku od 1925 roku. Ta firma z długą tradycją zdobyła uznanie jako dostawca wysokiej jakości produktów ceramicznych, które służyły do budowy wielu istotnych obiektów, w tym domów, kościołów i zabytków, takich jak Zamek Królewski w Warszawie. W ofercie CERAMIKI SOŚNICA znajdują się różnorodne produkty, w tym cegły, płytki ścienne, mączka ceglana oraz glina surowa mielona. Dodatkowo przedsiębiorstwo zapewnia usługi transportowe i utylizacyjne, co zwiększa jego atrakcyjność w branży. Cegły produkowane przez CERAMIKĘ SOŚNICĘ wyróżniają się nie tylko wyjątkową wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, ale również są ekologiczne, co podkreśla zaangażowanie firmy w ochronę środowiska. Cegielnia charakteryzuje się też zindywidualizowanym podejściem do klienta, oferując pomocne konsultacje i doradztwo, co czyni ją szczególnie atrakcyjnym wyborem na rynku.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Ceramika Sośnica osiągnęła 8 613 784 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 584 210 zł. Pozostałe przychody to 29 575 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 293 730 zł.
Zysk netto wyniósł 290 480 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 887 178 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 613 784 zł w 2024 roku. • 9 586 010 zł w 2023 roku. • 7 096 617 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 33 189 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 290 480 zł w 2024 roku. • 913 094 zł w 2023 roku. • 610 033 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Ceramika Sośnica wynosi 8 631 040 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 726 599 zł a 21 534 460 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 897 161 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 631 040 zł w 2024 roku. • 11 551 789 zł w 2023 roku. • 8 109 130 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Ceramika Sośnica wynosi 380 tys. zł.
EBITDA Ceramika Sośnica wynosi 652 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
42 836 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 379 728 zł w
2024 roku. • 1 168 409 zł w
2023 roku. • 679 797 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
68 937 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 651 880 zł w
2024 roku. • 1 831 104 zł w
2023 roku. • 1 061 305 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Ceramika Sośnica wynosi 24 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 24 os. w 2024 roku. • 22 os. w 2023 roku. • 20 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Ceramika Sośnica wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku. • 2,89% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Ceramika Sośnica wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,011% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku. • 0,10% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Ceramika Sośnica charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Ceramika Sośnica wynosi 287 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 57 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 545 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 57 tys. zł a 545 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
29 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 287 tys. zł w 2024 roku. • 309 tys. zł w 2023 roku. • 206 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 57 tys. zł w 2024 roku. • 175 tys. zł w 2023 roku. • 102 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 545 tys. zł w 2024 roku. • 425 tys. zł w 2023 roku. • 284 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 748 764
zł.
Koszty operacyjne Ceramika Sośnica wyniosły
8 204 481
zł.
Wynagrodzenia stanowią
34%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
309 654 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 748 764 zł w 2024 roku • 1 908 347 zł w 2023 roku • 1 351 793 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
34% w 2024 roku •
23% w 2023 roku •
21% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Ceramika Sośnica wyniosła 3 431 332 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 686 835 zł.
a
ktywa trwałe to 744 497 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 431 332 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 129 201 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 302 132 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 264 732 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 431 332 zł w 2024 roku. • 3 117 730 zł w 2023 roku. • 3 176 082 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 8%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 13%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Ceramika Sośnica wyniosły 1 129 201 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 431 332 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 33%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 34 127 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 129 201 zł w 2024 roku • 1 106 078 zł w 2023 roku • 1 925 524 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 33% w 2024 roku • 35% w 2023 roku • 61% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Ceramika Sośnica wykazała przychody na poziomie 8 613 784 zł.
Organizacja zarobiła 375 088 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 84 608 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 290 480 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 23% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 12 087 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 84 608 zł w 2024 roku • 263 374 zł w 2023 roku • 62 499 zł w 2022 roku
Organizacja Ceramika Sośnica wykazała zysk netto większy niż 73% organizacji z branży "Produkcja cegieł, dachówek i materiałów budowlanych, z wypalanej gliny".
Organizacja wykazała przychód większy niż 55% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 69% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 74% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.5%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 73% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 55% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 44% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 43% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 74% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.5%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 96 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 255 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+96
dni względem terminu
5
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 15 dni27-03-2026
2023
+17 mies. 13 dni20-12-2025
2022
+6 mies. 18 dni29-01-2024
2021
−18 dni27-09-2022
2020
−1 mies. 23 dni23-08-2021
2019
−2 mies. 26 dni21-07-2020
2018
−18 dni27-06-2019
2017
−1 mies.15-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie