SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI WOBEC OSÓB TRZECICH, SKAŁADANIA W JEJ IMIENIU OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA O ILE NIE POWODUJE TO ZACIĄGNIĘCIA ZOBOWIĄZANIA LUB ROZPORZĄDZENIA PRAWEM MAJĄTKOWYM O WARTOŚCI PRZEKRACZAJĄCEJ KWOTĘ STO TYSIĘCY ZŁOTYCH UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W RAZIE WIELOOSOBOWEGO ZARZĄDU W RAZIE KONIECZNOŚCI ZŁOŻENIA OŚWIADCZENIA WOLI POWODUJĄCEGO ZACIĄGANIE ZOBOWIĄZANIA LUB ROZPORZĄDZENIE PRAWEM MAJĄTKOWYM O WARTOŚCI PRZEKRACZAJĄCEJ STO TYSIECY ZŁOTYCH, KONIECZNE JEST ŁĄCZNE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB CZŁONKA ZARZĄDU Z PROKURENTEM.
Produkcja modułowych stacji paliw|Budowa stacji paliw oraz obiektów towarzyszących|Patented underground tank system|Realizacja projektów na terenie całej Polski|Współpraca z fińskim Oy U-Cont Ltd.
U-CONT jest wiodącym producentem oraz dostawcą modułowych stacji paliw na rynku europejskim, działającym na polskim rynku od 2000 roku. W ciągu ponad 24-letniej działalności firma zrealizowała już ponad 200 projektów budowy stacji paliw oraz obiektów towarzyszących. Współpraca z fińską firmą Oy U-Cont Ltd. pozwala na czerpanie z jej bogatych doświadczeń, w szczególności w zakresie nowatorskiego systemu U Cont® oraz badań i rozwój. U-CONT skupia się na tworzeniu rozwiązań przyjaznych dla środowiska, które charakteryzują się szybkim czasem montażu i konkurencyjną ceną. Unikalnym aspektem działalności firmy jest opatentowane w Polsce i Europie rozwiązanie, polegające na umieszczaniu dwuściennych zbiorników podziemnych bezpośrednio pod zadaszeniem stacji paliw, co eliminuje konieczność konwencjonalnych fundamentów i wzmacnia efektywność operacyjną. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom, U-CONT wyróżnia się na tle konkurencji.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja u-Cont osiągnęła 17 272 187 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 17 237 649 zł. Pozostałe przychody to 34 538 zł.
Całkowite koszty wyniosły 17 417 307 zł.
Strata netto wyniosła 179 658 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 155 744 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 17 272 187 zł w 2025 roku. • 29 390 143 zł w 2024 roku. • 20 597 725 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -90 859 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -179 658 zł w 2025 roku. • 1 785 773 zł w 2024 roku. • 697 855 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji u-Cont wynosi 14 244 332 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 43 180 467 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 739 662 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 14 244 332 zł w 2025 roku. • 30 337 438 zł w 2024 roku. • 19 092 623 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT u-Cont wynosi 53 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
74 967 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 53 282 zł w
2025 roku. • 2 227 647 zł w
2024 roku. • 967 833 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie u-Cont wynosi 2 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 os. w 2025 roku. • 2 os. w 2024 roku. • 2 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji u-Cont wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,81% w 2024 roku. • 2,84% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji u-Cont wynosi 0,19%. To oznacza, że firma ma szansę 0,19% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,015% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,19% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
u-Cont charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla u-Cont wynosi 523 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,23 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,23 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
37 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 523 tys. zł w 2025 roku. • 887 tys. zł w 2024 roku. • 590 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 334 tys. zł w 2024 roku. • 140 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,23 mln zł w 2025 roku. • 1,61 mln zł w 2024 roku. • 1,13 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne u-Cont wyniosły
17 184 367
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów u-Cont wyniosła 7 532 953 zł.
a
ktywa obrotowe to 7 406 755 zł.
a
ktywa trwałe to 126 197 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 7 532 953 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 893 564 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 639 388 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 652 495 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 7 532 953 zł w 2025 roku. • 6 142 349 zł w 2024 roku. • 3 920 645 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -5%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -7.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania u-Cont wyniosły 3 893 564 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 7 532 953 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 52%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 328 798 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 893 564 zł w 2025 roku • 1 341 128 zł w 2024 roku • 494 797 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 52% w 2025 roku • 22% w 2024 roku • 13% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja u-Cont wykazała przychody na poziomie 17 272 187 zł.
Organizacja zarobiła 53 447 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 233 105 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -179 658 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 436% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 16 829 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 233 105 zł w 2025 roku • 457 834 zł w 2024 roku • 214 011 zł w 2023 roku
Organizacja u-Cont wykazała zysk netto większy niż 4% organizacji z branży "Pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 14% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 94% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.8%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 4% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 93% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 60% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 26% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 14% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.8%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 140 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 98 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-140
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 8 dni08-04-2026
2024
−3 mies. 24 dni23-03-2025
2023
−3 mies. 27 dni20-03-2024
2022
−3 mies. 21 dni26-03-2023
2021
−6 mies. 21 dni28-03-2022
2020
−6 mies. 26 dni23-03-2021
2019
−6 mies. 28 dni21-03-2020
2018
−3 mies. 8 dni08-04-2019
2017
−3 mies. 19 dni28-03-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Oy U Cont Ltd posiada 400
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 08.04.2011 jest Oy U Cont Ltd kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 31.01.2005 do 08.04.2011
był Oy U Cont Ltd kontrolując 55% udziałów.
W okresie od 17.12.2001 do 31.01.2005 najwięcej udziałów posiadał Oy U Cont Ltd. Jego udziały w tym czasie wynosiły 55%.