Organizacja Verdia osiągnęła 9 979 445 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 9 979 445 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 9 881 177 zł.
Zysk netto wyniósł 98 269 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 63 146 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 9 979 445 zł w 2024 roku. • 9 919 159 zł w 2023 roku. • 10 065 929 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 12 702 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 98 269 zł w 2024 roku. • 408 803 zł w 2023 roku. • 252 875 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Verdia wynosi 8 341 493 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
982 685 zł a 24 948 614 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 191 093 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 341 493 zł w 2024 roku. • 9 561 719 zł w 2023 roku. • 8 781 753 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Verdia wynosi 220 tys. zł.
EBITDA Verdia wynosi 300 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
20 011 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 220 069 zł w
2024 roku. • 600 761 zł w
2023 roku. • 408 747 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
19 403 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 299 993 zł w
2024 roku. • 630 873 zł w
2023 roku. • 483 744 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Verdia wynosi 21 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 21 os. w 2024 roku. • 20 os. w 2023 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Verdia wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku. • 2,87% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Verdia wynosi 0,22%. To oznacza, że firma ma szansę 0,22% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,033% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,22% w 2024 roku. • 0,09% w 2023 roku. • 0,11% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Verdia charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Verdia wynosi 219 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 20 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 399 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 20 tys. zł a 399 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
6 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 219 tys. zł w 2024 roku. • 259 tys. zł w 2023 roku. • 252 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 20 tys. zł w 2024 roku. • 82 tys. zł w 2023 roku. • 51 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 399 tys. zł w 2024 roku. • 397 tys. zł w 2023 roku. • 415 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 679 483
zł.
Koszty operacyjne Verdia wyniosły
9 759 377
zł.
Wynagrodzenia stanowią
17%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
35 156 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 679 483 zł w 2024 roku • 1 471 286 zł w 2023 roku • 1 512 809 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
17% w 2024 roku •
16% w 2023 roku •
16% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Verdia wyniosła 4 505 767 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 404 625 zł.
a
ktywa trwałe to 1 101 142 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 505 767 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 778 493 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 727 273 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 141 564 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 505 767 zł w 2024 roku. • 4 152 977 zł w 2023 roku. • 3 743 724 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 6%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Verdia wyniosły 2 778 493 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 505 767 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 62%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 10 645 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 778 493 zł w 2024 roku • 2 401 331 zł w 2023 roku • 2 330 881 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 62% w 2024 roku • 58% w 2023 roku • 62% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Verdia wykazała przychody na poziomie 9 979 445 zł.
Organizacja zarobiła 108 985 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 10 716 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 98 269 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1531 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 10 716 zł w 2024 roku • 88 571 zł w 2023 roku • 64 189 zł w 2022 roku
Organizacja Verdia wykazała zysk netto większy niż 48% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna drobnych wyrobów metalowych, farb i szkła prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 58% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 27% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 51% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.06%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 48% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 58% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 58% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 63% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 51% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.06%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 29 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 49 dni po terminie.
średnie opóźnienie
-29
dni względem terminu
7
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+1 mies. 19 dni02-09-2025
2023
−26 dni19-06-2024
2022
−4 dni11-07-2023
2021
−4 mies. 24 dni24-05-2022
2020
−2 mies. 11 dni05-08-2021
2019
−23 dni22-09-2020
2018
−10 dni05-07-2019
2017
−4 dni11-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Freitag Waldemar posiada 595
udziałów,
które stanowią
85.0% firmy.
Itm Polska posiada 105
udziałów,
które stanowią
15.0% firmy.
Największym udziałowcem od 27.10.2014 jest Freitag Waldemar kontrolujący 85% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 11.09.2001 do 27.10.2014
był Freitag Waldemar kontrolując 60% udziałów.