Organizacja Marinet II osiągnęła 2 397 347 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 395 238 zł. Pozostałe przychody to 2108 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 427 657 zł.
Strata netto wyniosła 32 418 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 198 673 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 397 347 zł w 2024 roku. • 274 618 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -16 209 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -32 418 zł w 2024 roku. • -113 050 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Marinet II wynosi 1 598 231 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 5 993 366 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 799 116 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 598 231 zł w 2024 roku. • 183 079 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie Marinet II wynosi 5 osób.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Marinet II wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,725% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 4,35% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Marinet II wynosi 0,27%. To oznacza, że firma ma szansę 0,27% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,105% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,27% w 2024 roku. • 0,28% w 2023 roku. • 0,06% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Marinet II charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Marinet II wynosi 13 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 96 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 96 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
7 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 13 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 96 tys. zł w 2024 roku. • 11 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
334 799
zł.
Koszty operacyjne Marinet II wyniosły
2 426 679
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
167 400 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 334 799 zł w 2024 roku • 56 005 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
6.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2024 roku •
14% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Marinet II wyniosła 940 259 zł.
a
ktywa obrotowe to 940 259 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 940 259 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -140 468 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 080 727 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 470 129 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 940 259 zł w 2024 roku. • 1 141 398 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 23%.
Marża operacyjna wyniosła -1%.
Marża netto wyniosła -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Marinet II wyniosły 1 080 727 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 940 259 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 115%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 540 364 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 080 727 zł w 2024 roku • 1 249 448 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 115% w 2024 roku • 109% w 2023 roku • 0% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Marinet II wykazała przychody na poziomie 2 397 347 zł.
Organizacja zarobiła -32 418 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -32 418 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Marinet II wykazała zysk netto większy niż 20% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna pozostałych nowych wyrobów prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 61% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 20% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 61% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 54% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 85% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio dokładnie w ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 2 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
0
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−2 dni13-07-2025
2023
+1 dni16-07-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Bogucki Jakub posiada 20
udziałów,
które stanowią
20.0% firmy.
Richert Rafał posiada 20
udziałów,
które stanowią
20.0% firmy.