SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ: W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - PREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO; W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO - DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU BĄDŹ CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM, A JEŻELI CZYNNOŚĆ PRAWNA OBEJMUJE ZACIĄGNIĘCIE ZOBOWIĄZANIA LUB ROZPORZĄDZENIE PRAWEM O RÓWNOWARTOŚCI NIE PRZEKRACZAJĄCEJ 100 000,00 ZŁ (STO TYSIĘCY ZŁOTYCH) KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO.
Producent luksusowych zadaszeń tarasowych i ogrodowych|Oferuje zadaszenia otwierane i stałe, wykonane z aluminium|Posiada 13 autorskich systemów zadaszeń|Realizuje ponad 9000 projektów w Europie|Dostosowuje produkty do indywidualnych potrzeb klientów
Tarasola to wiodący producent zadaszeń tarasowych, który oferuje szeroki wybór nowoczesnych i luksusowych rozwiązań, umożliwiających korzystanie z przestrzeni zewnętrznej przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Działalność firmy sięga ponad 20-letniej obecności na rynku, co pozwoliło na zdobycie cennego doświadczenia oraz zrealizowanie ponad 9000 projektów w różnych lokalizacjach w Europie. Tarasola skupia się na dostosowaniu swoich produktów do indywidualnych potrzeb klientów, oferując możliwość konfiguracji zadaszeń na tarasy oraz ogrody. W ofercie znalazły się zarówno zadaszenia otwierane, jak i stałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium, z opcją rozbudowy modułowej.
Jednym z kluczowych elementów wyróżniających Tarasolę na rynku jest posiadanie własnego biura projektowego, które opracowało 13 autorskich systemów zadaszeń, zapewniających estetykę oraz funkcjonalność. W ofercie znajdują się takie produkty jak Tarasola Technic, Essential, Cubic czy Carport, które oferują różne opcje ochrony przed słońcem, deszczem oraz śniegiem. Dodatkowo firma zapewnia liczne akcesoria, takie jak czujniki pogodowe, oświetlenie LED oraz systemy audio, które znacznie zwiększają komfort użytkowania tarasów.
Misją Tarasoli jest stworzenie możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu w komfortowych warunkach przez cały rok, a dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym ich zadaszenia są nie tylko estetyczne, ale i trwałe. Produkty Tarasola są sprzedawane na 27 rynkach eksportowych, co świadczy o ich wysokiej jakości oraz popularności wśród klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Tarasola osiągnęła 124 686 007 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 120 303 658 zł. Pozostałe przychody to 4 382 349 zł.
Całkowite koszty wyniosły 108 448 252 zł.
Zysk netto wyniósł 16 237 755 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
15 983 400 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 124 686 007 zł w 2025 roku. • 146 379 440 zł w 2024 roku. • 76 735 808 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
1 518 615 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 16 237 755 zł w 2025 roku. • 15 445 004 zł w 2024 roku. • 11 681 909 zł w 2022 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Tarasola wynosi 212 763 602 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
69 723 885 zł a 371 860 721 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
29 277 813 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 212 763 602 zł w
2025 roku. • 216 427 144 zł w
2024 roku. • 124 930 165 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Tarasola wynosi 19,65 mln zł.
EBITDA Tarasola wynosi 23,84 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
2 169 261 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 19 646 954 zł w
2025 roku. • 22 598 548 zł w
2024 roku. • 13 139 171 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
3 137 513 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 23 838 500 zł w
2025 roku. • 28 242 152 zł w
2024 roku. • 14 425 961 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Tarasola wynosi 168 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 168 os. w 2025 roku. • 145 os. w 2022 roku. • 50+ os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 8 obwieszczeń
dotyczących organizacji Tarasola.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 2 września 2025 (MSiG nr 169/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
8
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
8 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1105608. TARASOLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001050175. SYSTEM, wpis do rejestru: 01.08.2023.
[RDF/783177/25/731]
MSiG 169/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.08.2023 DO 31.12.2024
Poz. 1088023. TARASOLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001050175. SYSTEM, wpis do rejestru: 01.08.2023.
[RDF/783177/25/330]
MSiG 168/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.08.2023 DO 31.12.2024
Poz. 1088022. TARASOLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001050175. SYSTEM, wpis do rejestru: 01.08.2023.
[RDF/783177/25/929]
MSiG 168/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.08.2023 DO 31.12.2024
Poz. 1088021. TARASOLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001050175. SYSTEM, wpis do rejestru: 01.08.2023.
[RDF/783177/25/528]
MSiG 168/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.07.2025 okres OD
01.08.2023 DO 31.12.2024
Poz. 1160948. TARASOLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001050175. SYSTEM, wpis do rejestru: 01.08.2023.
[RDF/557995/23/667]
MSiG 176/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 18.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1160947. TARASOLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001050175. SYSTEM, wpis do rejestru: 01.08.2023.
[RDF/557995/23/266]
MSiG 176/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 18.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1160946. TARASOLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001050175. SYSTEM, wpis do rejestru: 01.08.2023.
[RDF/557995/23/865]
MSiG 176/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 18.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 18.08.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1107939. TARASOLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001050175. SĄD
REJONOWY LUBLIN WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 01.08.2023.
[LU.VI NS-REJ.KRS/18568/23/225]
MSiG 173/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 01.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. TARASOLA
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres pod
miotu 1. kraj POLSKA województwo LUBELSKIE
powiat LUBLIN gmina LUBLIN miejscowość
LUBLIN 2. miejscowość LUBLIN ulica UL. HUGO
KOŁŁĄTAJA nr domu 5 nr lokalu 2 kod pocztowy
20-006 poczta LUBLIN kraj POLSKA Rub. 4. Inform
cje o umowie 1 1. 10.07.2023, REPERTORIUM A NR
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
2220/2023, NOTARIUSZ ANNA ŚLADKOWSKA-SZŁAPA, KANCELARIA NOTARIALNA W LUBLINIE Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 6. Sposób powstania
spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE PRZEDSIĘBIORCY
BĘDĄCEGO OSOBĄ FIZYCZNĄ WYKONUJĄCĄ
WE WŁASNYM IMIENIU DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W JEDNOOSOBOWĄ SPÓŁKĘ KAPITAŁOWĄ 2. OŚWIADCZENIE O PRZEKSZTAŁCENIU
PRZEDSIĘBIORCY W SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W TRYBIE ART. 584(9)
KSH; 10.07.2023, REPERTORIUM A NR 2220/2023,
NOTARIUSZ ANNA ŚLADKOWSKA-SZŁAPA, KANCELARIA NOTARIALNA W LUBLINIE PRub. Podmioty, z których powstała spółka 1 1. TARASOLA
PIOTR GARBACZ; NIP 7162083089, 2. POLSKA,
CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ 3. ——- 5. 431094177
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. GARBACZ 2. PIOTR
S KRZYSZTOF 3. [ukryto] 5. 10 000 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 120 000 000,00 ZŁ 6. TAK
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 120000000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacj
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIAD-
- CZEŃ WOLI I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI
UPOWAŻNIENI SĄ: W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNOOSOBOWEGO - PREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO; W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO - DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU
BĄDŹ CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM, A JEŻELI CZYNNOŚĆ PRAWNA OBEJMUJE ZACIĄGNIĘCIE ZOBOWIĄZANIA LUB ROZPORZĄDZENIE PRAWEM O RÓWNOWARTOŚCI NIE
PRZEKRACZAJĄCEJ 100 000,00 ZŁ (STO TYSIĘCY
ZŁOTYCH) KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO. PRub. Dane osób wchodzących
w skład organu 1 1. GARBACZ 2. PIOTR KRZYSZi TOF 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Rub. 3. Prokurenci 1 1. BARTOSIAK 2. ROBERT
PAWEŁ 3. [ukryto] 4. PROKURA SAMOISTNA
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 25 1
Z PRODUKCJA METALOWYCH ELEMENTÓW STOLARKI BUDOWLANEJ 1 2. 16 23 Z PRODUKCJA
POZOSTAŁYCH WYROBÓW STOLARSKICH I CIESIELSKICH DLA BUDOWNICTWA 2 2. 25 11 Z PRO-
2 DUKCJA KONSTRUKCJI METALOWYCH I ICH CZĘŚCI 3 2. 43 29 Z WYKONYWANIE POZOSTAŁYCH
INSTALACJI BUDOWLANYCH 4 2. 46 90 Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA 5 2. 47
19 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 6 2. 55 10 Z HOTELE I PODOBNE OBIEKTY
ZAKWATEROWANIA 7 2. 68 10 Z KUPNO I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NA WŁASNY RACHUNEK
8 2. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI 9 2. 73 12 A POŚREDNICTWO W SPRZEDAŻY CZASU I MIEJSCA NA CELE REKLAMOWE
W RADIO I TELEWIZJI
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Tarasola nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Tarasola wynosi 0,81%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,220% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,81% w 2025 roku. • 1,53% w 2024 roku. • 0,15% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Tarasola charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Tarasola wynosi 4,46 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 19,25 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 19,25 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
822 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 4,46 mln zł w 2025 roku. • 3,41 mln zł w 2024 roku. • 1,99 mln zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 mln zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 19,25 mln zł w 2025 roku. • 19,09 mln zł w 2024 roku. • 7,43 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
19 838 399 zł.
Koszty operacyjne Tarasola wyniosły
100 656 704 zł.
Wynagrodzenia stanowią
19,7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
2 166 861 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 19 838 399 zł w 2025 roku • 27 423 668 zł w 2024 roku • 13 337 815 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0,4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
19,7% w 2025 roku •
22,2% w 2024 roku •
21% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Tarasola wyniosła 174 460 704 zł.
Aktywa trwałe to 116 985 956 zł.
Aktywa obrotowe to 57 474 748 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 174 460 704 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 96 237 755 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 78 222 949 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 25 704 832 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 19 698 482 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 174 460 704 zł sumy bilansowej i 96 237 755 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 206 132 455 zł sumy bilansowej i 95 445 004 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 97 346 208 zł sumy bilansowej i 37 142 308 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 9,31%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 16,87%.
Marża operacyjna wyniosła 16,33%.
Marża netto wyniosła 13,02%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
4,7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
0,3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
0,7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Tarasola wyniosły 78 222 949 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 174 460 704 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 44,8%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 6 006 350 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 78 222 949 zł w 2025 roku • 110 687 451 zł w 2024 roku • 60 203 900 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
5,7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 45% w 2025 roku • 54% w 2024 roku • 62% w 2022 roku
Wierzyciele
Organizacja Tarasola ma 78 222 949 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 47 795 477 zł (61%).
Dalej: dostawcom 14 458 653 zł (18%), rezerwy i rozliczenia 7 670 243 zł (10%); 2 mniejsze pozycje razem 6 098 488 zł (8%).
Pozostali, 2 200 088 zł (3%), to część, której sprawozdanie nie rozbija (jeśli są pożyczki od spółki dominującej lub spółek z nią powiązanych, siedzą tutaj).
Nie jest winna nic (0 zł): klientom spoza grupy kapitałowej.
Z całości 24 145 781 zł (31%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
78,2 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
18%
61%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
14,5 mln zł
18%
Państwo
podatki, cła i ZUS
5,1 mln zł
7%
Pracownicy
wynagrodzenia
957 tys. zł
1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
47,8 mln zł
61%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
7,7 mln zł
10%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
2,2 mln zł
3%
W roku 2025 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 61% (w 2021: 51%).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Tarasola wynosi 1,24 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,6 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,02, czyli same środki pieniężne pokrywają 2% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,12 miesiąca.
gotówka od ręki: 981 tys. zł należności i inne: 26,8 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 29,7 mln zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,24 zł, z czego 0,02 zł w gotówce.
1,24
płynność bieżąca
0,6
płynność szybka
0,02
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,24 w 2025 roku • 1,93 w 2024 roku • 1,75 w 2022 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Tarasola wobec banków i pożyczkodawców: 47 795 477 zł, gotówka: 980 806 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 46 814 671 zł.
W tym kredyty i pożyczki: 34 746 906 zł.
Koszty odsetek: 7 461 015 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 2,6 raza - odsetki pokryte z małym zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 2 lata - krótko.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 78 222 949 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 46,8 mln zł
0 zł47,8 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców47,8 mln zł
gotówka981 tys. zł
w tym kredyty i pożyczki: 34,7 mln zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z małym zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
0136+
Koszty odsetek: 7,5 mln zł. Zysk operacyjny pokrywa je 2,6 raza.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 2 lata - krótko.
W roku 2024 organizacja miała też 44,5 mln zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (poza wykresem), więc długu netto za ten rok nie podajemy.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 46,8 mln zł • 2022: 39,6 mln zł • 2021: 20,6 mln zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: 2,6 raza • 2024: 4,7 raza • 2022: 11,5 raza
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Tarasola wynosi 79 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 52 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 55 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 26 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi 24 dni.
Rotacja zapasów wynosi 95 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 24 513 170 zł, z czego 24 513 170 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza26 dni
firma płaci dostawcom 26 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
79 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 79 dni
52 dni
bez amortyzacji55 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 52 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 79 dni w 2025 roku • 58 dni w 2024 roku • 46 dni w 2022 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Tarasola wynoszą 93 848 092 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 55 260 302 zł, czyli 59% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 15 985 042 zł, czyli 17% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 11 204 258 zł, czyli 12% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej93,8 mln zł
Zużycie materiałów i energii55,3 mln zł · 59%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)16 mln zł · 17%
Usługi obce11,2 mln zł · 12%
Amortyzacja4,2 mln zł · 4%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia3,9 mln zł · 4%
Pozostałe koszty rodzajowe2 mln zł · 2%
Podatki i opłaty964 tys. zł · 1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów345 tys. zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 93,8 mln zł w 2025 roku • 121,8 mln zł w 2024 roku • 61 mln zł w 2022 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Tarasola wykazała przychody na poziomie 124 686 007 zł.
Organizacja zarobiła 16 500 185 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 262 430 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 16 237 755 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 1,6% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
863 795 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 262 430 zł w 2025 roku • 1 126 225 zł w 2024 roku
Organizacja Tarasola wykazała zysk netto większy niż 98% organizacji z branży "Produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej".
Organizacja wykazała przychód większy niż 96% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 90% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,98%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 96% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 98% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 47% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 80% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 90% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0,98%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy37 z 44 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:113 452 493,10
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów107 527 676,67
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)-668 739,30
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki5 733 959,77
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów859 595,96
B. Koszty działalności operacyjnej93 848 091,91
I. Amortyzacja4 191 546,03
II. Zużycie materiałów i energii55 260 302,34
III. Usługi obce11 204 257,98
IV. Podatki i opłaty, w tym:964 375,17
V. Wynagrodzenia15 985 041,98
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym:3 853 356,61
VII. Pozostałe koszty rodzajowe2 044 061,71
VIII. Wartość sprzedanych towarów345 150,09
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)19 604 401,19
D. Pozostałe przychody operacyjne6 851 164,87
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych6 178,23
II. Dotacje242 211,12
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne6 602 775,52
E. Pozostałe koszty operacyjne6 808 612,36
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych3 195 657,09
III. Inne koszty operacyjne3 612 955,27
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)19 646 953,70
G. Przychody finansowe4 382 348,84
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)768,80
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)20 000,01
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne4 361 580,03
H. Koszty finansowe7 529 117,79
I. Odsetki, w tym: (+1)7 461 015,39
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne68 102,40
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)16 500 184,75
J. Podatek dochodowy262 430,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)16 237 754,75
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Tarasola składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 6 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 16 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+6
dni względem terminu
2
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−16 dni29-06-2026
2024
w terminie15-07-2025
2022
+1 mies. 4 dni18-08-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Novaco Invest GMBH posiada 10 000 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 26.08.2026 jest Novaco Invest Gmbh kontrolujący
100% udziałów.
W okresie od 28.05.2026 do 26.08.2026 najwięcej udziałów posiadał
Fundacja Rodzinna Piotra Garbacza W Organizacji (100%).
W okresie od 01.08.2023 do 28.05.2026 najwięcej udziałów posiadał
Garbacz Piotr (100%).