Organizacja Midas IT Europe osiągnęła 9 481 467 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 9 481 467 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 849 208 zł.
Zysk netto wyniósł 632 259 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 4 740 733 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 9 481 467 zł w 2024 roku. • 4 670 532 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 316 129 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 632 259 zł w 2024 roku. • 738 475 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Midas IT Europe wynosi 10 996 018 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 146 005 zł a 23 703 667 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 5 498 009 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 10 996 018 zł w 2024 roku. • 7 146 446 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Midas IT Europe wynosi 1,05 mln zł.
EBITDA Midas IT Europe wynosi 1,05 mln zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Midas IT Europe wynosi 10 osób.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Midas IT Europe wynosi 2,76%. To oznacza, że firma ma szansę 2,76% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,805% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,76% w 2024 roku. • 2,76% w 2023 roku. • 4,37% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Midas IT Europe wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku. • 0,06% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Midas IT Europe charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Midas IT Europe wynosi 420 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 126 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 126 tys. zł a 1 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
210 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 420 tys. zł w 2024 roku. • 234 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 126 tys. zł w 2024 roku. • 139 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1 mln zł w 2024 roku. • 503 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 635 342
zł.
Koszty operacyjne Midas IT Europe wyniosły
8 431 026
zł.
Wynagrodzenia stanowią
31%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
1 317 671 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 635 342 zł w 2024 roku • 793 201 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
15.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
31% w 2024 roku •
21% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Midas IT Europe wyniosła 5 837 452 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 837 452 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 837 452 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 976 112 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 861 340 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 918 726 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 5 837 452 zł w 2024 roku. • 2 867 715 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 11%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 22%.
Marża operacyjna wyniosła 11%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Midas IT Europe wyniosły 2 976 112 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 837 452 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 51%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 488 056 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 976 112 zł w 2024 roku • 1 429 240 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 51% w 2024 roku • 50% w 2023 roku • 0% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Midas IT Europe wykazała przychody na poziomie 9 481 467 zł.
Organizacja zarobiła 826 568 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 194 309 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 632 259 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 24% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 97 155 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 194 309 zł w 2024 roku • 89 927 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku