Dostawca złączy ciesielskich i technologii budowlanych.|Produkty obejmują złącza konstrukcyjne, zakotwienia, wkręty i gwoździe.|Wsparcie techniczne i doradztwo dla profesjonalistów w budownictwie.|Produkcja w Europie, co zapewnia wysoką jakość i krótkie terminy dostaw.|Zaangażowanie w innowacje oraz zrównoważony rozwój.
Simpson Strong-Tie to czołowy dostawca złączy ciesielskich oraz rozwiązań konstrukcyjnych, specjalizujący się w dostarczaniu produktów dla przemysłu budowlanego, szczególnie w odniesieniu do konstrukcji drewnianych. Firma koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości akcesoriów i wsparcia technicznego, co pozwala na wznoszenie budynków zgodnie z najlepszymi standardami technicznymi. W ofercie znajdują się różnorodne połączenia konstrukcyjne, systemy zakotwień, a także wkręty i gwoździe, które są niezbędne do dokładnego i bezpiecznego montażu. Simpson Strong-Tie przywiązuje dużą wagę do innowacji oraz jakości produkcji, co przejawia się w krótkich terminach dostaw oraz zrównoważonym podejściu do ochrony środowiska. Produkty firmy są szeroko stosowane zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w bardziej skomplikowanych obiektach, działając jako kluczowy element w procesie budowlanym. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz wyspecjalizowanemu wsparciu technicznemu, firma zapewnia klientom nie tylko produkty, ale także kompleksowe doradztwo, co wyróżnia ją na tle konkurencji.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Simpson Strong-Tie Etanco osiągnęła 158 683 077 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 158 294 538 zł. Pozostałe przychody to 388 539 zł.
Całkowite koszty wyniosły 141 622 289 zł.
Zysk netto wyniósł 17 060 788 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
79 316 999 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 158 683 077 zł w 2024 roku. • 123 815 733 zł w 2023 roku. • 49 080 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
8 533 207 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 17 060 788 zł w 2024 roku. • 5 837 785 zł w 2023 roku. • -5627 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Simpson Strong-Tie Etanco wynosi 229 111 054 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
57 200 858 zł a 391 871 314 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
94 339 003 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 229 111 054 zł w
2024 roku. • 147 682 123 zł w
2023 roku. • 40 433 049 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Simpson Strong-Tie Etanco wynosi 22,01 mln zł.
EBITDA Simpson Strong-Tie Etanco wynosi 24,04 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
1 266 793 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 22 010 074 zł w
2024 roku. • 6 346 033 zł w
2023 roku. • 18 209 696 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
1 446 049 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 24 041 196 zł w
2024 roku. • 8 266 084 zł w
2023 roku. • 19 703 048 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Simpson Strong-Tie Etanco wynosi 162 osoby.
Zatrudnienie rośnie w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
6 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 162 os. w 2024 roku. • 155 os. w 2023 roku.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 16 obwieszczeń
dotyczących organizacji Simpson Strong-Tie Etanco.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 27 października 2025 (MSiG nr 208/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
16
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
W dniu 14.10.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 14.10.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 14.10.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 14.10.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 14.10.2025 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 432648. SIMPSON STRONG-TIE ETANCO
PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA. KRS 0001007857. SĄD
REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC W GDAŃSKU,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 30.12.2022.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/8255/24/394]
Rzuć okiemMSiG 105/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 (dla pozycji:
1. GRUENWALD 2. DIRK HARRO) wykreślić: 1. GRUENWALD wpisać: 1. GRUNEWALD
Rub. 3. Prokurenci 1 (dla pozycji: 1. SZYMAŃSKI
2. GRZEGORZ 3. [ukryto]) wykreślić: 2. GRZEGORZ wpisać: 2. GRZEGORZ MARCIN
Poz. 336412. SIMPSON STRONG-TIE ETANCO
PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA. KRS 0001007857. SĄD
REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC W GDAŃSKU,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 30.12.2022.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/6946/24/39]
Rzuć okiemMSiG 87/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 19.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub.
Dane osób wchodzących w skład organu wpisać:
1 1. GRUENWALD 2. DIRK HARRO 5. CZŁONEK
ZARZĄDU 6. NIE
Rub. 3. Prokurenci wpisać: 1 1. CIEŚLA 2. JACEK
3. [ukryto] 4. PROKURA ŁĄCZNA 2 1. SZYMAŃSKI 2. GRZEGORZ 3. [ukryto] 4. PROKURA ŁĄCZNA
Poz. 80983. SIMPSON STRONG-TIE ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA. KRS 0001007857. SĄD
REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC W GDAŃSKU,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 30.12.2022.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/1425/24/136]
Rzuć okiemMSiG 27/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.01.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. GÓRCZYŃSKI 2. JERZY 3. [ukryto] 5. WICEPREZES ZARZĄDU 6. NIE
X V. W P I S Y D O
W dniu 17.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 30.12.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1162055. SIMPSON STRONG-TIE ETANCO
PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA. KRS 0001007857. SYS-
: TEM, wpis do rejestru: 30.12.2022.
[RDF/557840/23/486]
MSiG 176/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
STW dniu 17.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 30.12.2022 DO 31.12.2022
W dniu 17.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 30.12.2022 DO 31.12.2022
W dniu 17.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 17.08.2023 okres OD
30.12.2022 DO 31.12.2022
Poz. 192958. SIMPSON STRONG-TIE ETANCO
., PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA. KRS 0001007857. SĄD
REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC W GDAŃSKU,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 30.12.2022.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/3464/23/158]
Rzuć okiemMSiG 73/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 22.03.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 3. Oddziały 1 (dla pozycji: 1. ETANCO
PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA - ODDZIAŁ W ORNECIE 2. kraj POLSKA województwo WARMIŃSKO-MAZURSKIE powiat LIDZBARSKI gmina ORNETA
miejscowość ORNETA) wykreślić: 1. ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA - ODDZIAŁ W ORNECIE wpisać: 1. SIMPSON STRONG-TIE ETANCO PROSTA
SPÓŁKA AKCYJNA-ODDZIAŁ W ORNECIE
Poz. 115167. SIMPSON STRONG-TIE ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA. KRS 0001007857. SĄD
REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC W GDAŃSKU,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 30.12.2022.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/1248/23/776]
Rzuć okiemMSiG 41/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.02.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. ETANCO
PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA wpisać: 3. SIMPSON
STRONG-TIE ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA
Rub. 4. Informacje o statucie wpisać: 1 1. 04-01-
2023R., AKT NOTARIALNY REP. A NR 96/2023,
NOTARIUSZ KRZYSZTOF ŁASKI, KANCELARIA
NOTARIALNA KRZYSZTOF ŁASKI JOANNA DECZKOWSKA SYLWIA DOLEGA PIOTR ŁASKI NOTARIUSZE SPÓŁKA CYWILNA PRZY UL. BRACKIEJ
18 LOK. 5 W WARSZAWIE, ZMIANA § 1 UMOWY
SPÓŁKI, PRZYJĘTO TEKST JEDNOLITY UMOWY
SPÓŁKI.
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 (dla pozycji:
1. GÓRCZYŃSKI 2. JERZY 3. [ukryto]) wykreślić: 5. CZŁONEK ZARZĄDU wpisać: 5. WICEPREZES
ZARZĄDU
Poz. 28102. ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0001007857. SĄD REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 30.12.2022.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/20802/22/632]
Rzuć okiemMSiG 9/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.01.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 2 następującej treści:
Dz. 6. Rub. 4. Informacja o połączeniu, podziale
lub przekształceniu wpisać: 1 1. PRZEJĘCIE INNEJ
SPÓŁKI 2. POŁĄCZENIE ETANCO PROSTA SPÓŁKA
AKCYJNA(SPÓŁKA PRZEJMUJĄCA) ZE SPÓŁKĄ
SIMPSON STRONG-TIE SP. Z.O.O. (SPÓŁKA
PRZEJMOWANA) PRZEZ PRZENIESIENIE CAŁEGO
MAJĄTKU SPÓŁKI PRZEJMOWANEJ NA SPÓŁKĘ
PRZEJMUJĄCĄ W TRYBIE ART. 492 § 1 PKT 1) K.S.H.
(ŁĄCZENIE SIĘ PRZEZ PRZEJĘCIE). POŁĄCZENIE
NASTĘPUJE NA MOCY UCHWAŁY NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW ETANCO
SP. Z.O.O. Z DNIA 18 LISTOPADA 2022 ROKU, REP.
A NR 11160/2022 ORAZ UCHWAŁY NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW SIMPSON
STRONG-TIE SP. Z.O.O. Z DNIA 18 LISTOPADA 2022
ROKU, REP. A NR 11166/2022 ZAPROTOKOŁOWANYCH PRZEZ NOTARIUSZA JOANNĘ DECZKOWSKĄ-NOTARIUSZA W WARSZAWIE, PROWADZĄCEGO KANCELARIĘ, KANCELARIA NOTARIALNA
KRZYSZTOF ŁASKI, JOANNA DECZKOWSKA, SYLWIA DOLEGA, PIOTR ŁASKI NOTARIUSZE SPÓŁKA
CYWILNA PRZY ULICY BRACKIEJ 18 LOKAL 5,
18.11.2022, ZGROMADZENIE WSPÓLNIKÓW.
Poz. 1561. ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA w Gdyni.
KRS 0001007857. SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC
W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 30 grudnia 2022 r.
[BMSiG-785/2023]
Rzuć okiemMSiG 8/2023I. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH/3. Spółki akcyjne
Sygn. sprawy: BMSiG-785/2023Nr ogłoszenia: 1561
Treść obwieszczeniaZwiń treść obwieszczenia
Zarząd Spółki Etanco P.S.A. z siedzibą w Gdyni, al. Jana
Pawła II nr 1, 81-345 Gdynia, wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem
KRS 0001007857 („Spółka”), na podstawie art. 508 Kodeksu
spółek handlowych („k.s.h.”) zawiadamia o rejestracji w dniu
3 stycznia 2023 r. połączenia Spółki ze Spółką Simpson Strong
- Tie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, wpisanej do Rejestru
Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000004759.
16 –
I I I . O G Ł O S Z E N I A W Y M A G
II.
WPISY DO EWIDENCJI
PARTII POLITYCZNYCH
2.
Zmiany
Poz. 18803. ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0001007857. SĄD REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 30.12.2022.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/19102/22/557]
MSiG 7/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 30.12.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. PROSTA SPÓŁKA
AKCYJNA 2. REGON 190279500 3. ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo POMORSKIE powiat GDYNIA gmina GDYNIA
miejscowość GDYNIA 2. miejscowość GDYNIA
X V. W P I S Y D
ulica AL. JANA PAWŁA II nr domu 1 kod pocztowy
81-345 poczta GDYNIA kraj POLSKA 3. Adres poczty
elektronicznej WWW.ETANCO.PL 4. Adres strony
internetowej INFO@ETANCO.PL Rub. 3. Oddziały
1 1. ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA - ODDZIAŁ
W ORNECIE 2. kraj POLSKA województwo WARMIŃSKO-MAZURSKIE powiat LIDZBARSKI gmina
ORNETA miejscowość ORNETA 3. miejscowość
ORNETA ulica UL. OLSZTYŃSKA nr domu 30 kod
pocztowy 11-310 poczta ORNETA kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o statucie 1 1. 18-11-2022 R., A
NOTARIALNY REP. A NR 11160/2022, NOTARIUSZ
JOANNA DECZKOWSKA PROWADZĄCA KANCELARIĘ NOTARIALNĄ PRZY UL. BRACKIEJ 18
LOK. 5 W WARSZAWIE Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 4. NIE 5. NIE Rub. 6. Sposób powstania
spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. PRZEKSZTAŁCENIE
SPÓŁKI ETANCO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W GDYNI (ADRES:
UL. JANA PAWŁA II 1, 81-345 GDYNIA), WPISANEJ DO REJESTRU PRZEDSIĘBIORCÓW KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO POD NUMEREM
KRS 0000019170 (DALEJ JAKO SPÓŁKA PRZEKSZTAŁCANA) W PROSTĄ SPÓŁKĘ AKCYJNĄ
POD FIRMĄ ETANCO PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA
NA PODSTAWIE UCHWAŁY NR 1 NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW SPÓŁKI
PRZEKSZTAŁCANEJ Z DNIA 18 LISTOPADA 2022
R., REP. A 11160/2022 PRub. Podmioty, z których
powstała spółka 1 1. ETANCO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 2. POLSKA, KRAJOWY REJESTR SĄDOWY 3. 0000019170
5. 190279500 6. 5860066998 Rub. 7. Dane jedynego
akcjonariusza 1 1. ATELIERS LR ETANCO SAS 6. TAK
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 25364500,00 ZŁ 2. 50729
3. NIE Rub. 9. Emisje akcji 1 1. A 2. 50729 3. AKCJ
NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE Rub. 11. 1. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI, TAKŻE W PRZYPADKU
ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO, UPRAWNIONY
JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 1. ANDERSEN
2. MICHAEL BURGDORFF 5. PREZES ZARZĄDU
6. NIE 2 1. GÓRCZYŃSKI 2. JERZY 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 25 94
Z PRODUKCJA ZŁĄCZY I ŚRUB 1 2. 22 23 Z PRODUKCJA WYROBÓW DLA BUDOWNICTWA Z TWORZYW SZTUCZNYCH 2 2. 22 29 Z PRODUKCJA
POZOSTAŁYCH WYROBÓW Z TWORZYW SZTUCZNYCH 3 2. 24 31 Z PRODUKCJA PRĘTÓW CIĄGNIONYCH NA ZIMNO 4 2. 24 33 Z PRODUKCJA
WYROBÓW FORMOWANYCH NA ZIMNO 5 2. 25
93 Z PRODUKCJA WYROBÓW Z DRUTU, ŁAŃCUCHÓW I SPRĘŻYN 6 2. 25 99 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH GOTOWYCH WYROBÓW METALOWYCH,
GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 7 2. 28
22 Z PRODUKCJA URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH
I CHWYTAKÓW 8 2. 32 99 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH WYROBÓW, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Simpson Strong-Tie Etanco nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Simpson Strong-Tie Etanco wynosi 0,29%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,060% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,29% w 2024 roku. • 0,52% w 2023 roku. • 0,41% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Simpson Strong-Tie Etanco charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Simpson Strong-Tie Etanco wynosi 8,71 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3,3 mln zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 19 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3,3 mln zł a 19 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
2,48 mln zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 8,71 mln zł w 2024 roku. • 5,98 mln zł w 2023 roku. • 3,76 mln zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3,3 mln zł w 2024 roku. • 952 tys. zł w 2023 roku. • 2,73 mln zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 19 mln zł w 2024 roku. • 13,15 mln zł w 2023 roku. • 11,57 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
21 054 127
zł.
Koszty operacyjne Simpson Strong-Tie Etanco wyniosły
136 284 464
zł.
Wynagrodzenia stanowią
15,4%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
10 501 084 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 21 054 127 zł w 2024 roku • 17 954 632 zł w 2023 roku • 51 959 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
38,6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
15,4% w 2024 roku •
15,5% w 2023 roku •
92,7% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Simpson Strong-Tie Etanco wyniosła 109 463 255 zł.
a
ktywa trwałe to 22 909 886 zł.
a
ktywa obrotowe to 86 553 369 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 109 463 255 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 77 209 089 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 32 254 167 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 292 307 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 11 196 568 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 109 463 255 zł sumy bilansowej i 77 209 089 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 92 814 628 zł sumy bilansowej i 60 148 301 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 106 878 642 zł sumy bilansowej i 54 815 953 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 22,1%.
Marża operacyjna wyniosła 13,9%.
Marża netto wyniosła 10,75%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
8 punktów procentowych rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
11 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
0,7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
11 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Simpson Strong-Tie Etanco wyniosły 32 254 167 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 109 463 255 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 29,5%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 9 904 261 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 32 254 167 zł w 2024 roku • 32 666 327 zł w 2023 roku • 52 062 689 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
10 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 29% w 2024 roku • 35% w 2023 roku • 49% w 2022 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Simpson Strong-Tie Etanco wynosi 2,84 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,85 - najbardziej płynne aktywa niemal w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,29, czyli same środki pieniężne pokrywają 29% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 8,9 mln zł należności i inne: 17,1 mln zł zapasy do sprzedania: 60,6 mln zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 2,84 zł, z czego 0,29 zł w gotówce.
2,84
płynność bieżąca
0,85
płynność szybka
0,29
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 0,58 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 2,84 w 2024 roku • 4,22 w 2023 roku • 1,68 w 2022 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Simpson Strong-Tie Etanco wynosi 38 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 63 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 64 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -25 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -26 dni.
Rotacja zapasów wynosi 141 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 16 299 082 zł, z czego 16 299 082 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-25 dni
firma płaci dostawcom 25 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
38 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 38 dni
63 dni
bez amortyzacji64 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 63 dniach
Rotacja zapasów141 dni
towar leży w magazynie 141 dni, zanim firma go sprzeda
141 dni
Należności handlowe16,3 mln zł
klienci są winni firmie 16,3 mln zł
do 12 miesięcy16,3 mln zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 38 dni w 2024 roku • 37 dni w 2023 roku • 0,2 dnia w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Simpson Strong-Tie Etanco wynoszą 136 005 415 zł.
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 68 948 866 zł, czyli 51% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 26 914 391 zł, czyli 20% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 16 840 381 zł, czyli 12% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem136 mln zł
Zużycie materiałów i energii69 mln zł · 51%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów26,9 mln zł · 20%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)16,8 mln zł · 12%
Usługi obce14,2 mln zł · 10%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia4,2 mln zł · 3%
Amortyzacja2 mln zł · 1%
Pozostałe koszty rodzajowe1,8 mln zł · 1%
Podatki i opłaty1 mln zł · <1%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 136 mln zł w 2024 roku • 115 mln zł w 2023 roku • 56 tys. zł w 2022 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, wartość sprzedanych towarów i materiałów, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Simpson Strong-Tie Etanco wykazała przychody na poziomie 158 683 077 zł.
Organizacja zarobiła 21 014 586 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 3 953 798 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 17 060 788 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 18,8% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
1 977 558 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 3 953 798 zł w 2024 roku • 1 248 489 zł w 2023 roku • -1318 zł w 2022 roku
Organizacja Simpson Strong-Tie Etanco wykazała zysk netto większy niż 95% organizacji z branży "Produkcja złączy i śrub".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 95% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 8,47%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 93% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 51% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 8,47%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy31 z 33 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:157 804 884,42
– od jednostek powiązanych26 215 784,60
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów109 395 000,76
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)9 894 743,94
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów38 515 139,72
B. Koszty działalności operacyjnej136 005 414,50
I. Amortyzacja2 031 121,73
II. Zużycie materiałów i energii68 948 866,20
III. Usługi obce14 217 476,19
IV. Podatki i opłaty, w tym:1 010 274,36
V. Wynagrodzenia16 840 380,91
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)4 213 746,25
VII. Pozostałe koszty rodzajowe1 829 157,98
VIII. Wartość sprzedanych towarów26 914 390,88
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)21 799 469,92
D. Pozostałe przychody operacyjne489 653,81
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych98 346,55
IV. Inne przychody operacyjne391 307,26
E. Pozostałe koszty operacyjne279 049,43
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych231 763,41
III. Inne koszty operacyjne47 286,02
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)22 010 074,30
G. Przychody finansowe388 538,90
II. Odsetki, w tym:388 538,90
V. inne0,00
H. Koszty finansowe1 384 027,54
I. Odsetki, w tym: (+1)515 092,84
IV. inne868 934,70
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)21 014 585,66
J. Podatek dochodowy3 953 797,83
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)17 060 787,83
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Simpson Strong-Tie Etanco składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 291 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 384 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+291
dni względem terminu
0
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+12 mies. 24 dni03-08-2026
2023
+15 mies. 6 dni14-10-2025
2022
+1 mies. 3 dni17-08-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Ateliers LR Etanco Sas posiada 100% udziałów firmy.
Największym udziałowcem od 30.12.2022 jest Ateliers Lr Etanco Sas kontrolujący
100% udziałów.