Organizacja Energetic Guides osiągnęła 509 908 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 508 750 zł. Pozostałe przychody to 1158 zł.
Całkowite koszty wyniosły 460 854 zł.
Zysk netto wyniósł 47 897 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 127 477 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 509 908 zł w 2025 roku. • 95 500 zł w 2024 roku. • 631 794 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 11 974 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 47 897 zł w 2025 roku. • -62 009 zł w 2024 roku. • 125 710 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Energetic Guides wynosi 640 385 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
108 860 zł a 1 274 770 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 160 096 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 640 385 zł w 2025 roku. • 136 604 zł w 2024 roku. • 1 043 481 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Energetic Guides wynosi 47 tys. zł.
EBITDA Energetic Guides wynosi 53 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Energetic Guides wynosi 1 osobę.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 1 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Energetic Guides wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,360% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Energetic Guides wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,09% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Energetic Guides charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Energetic Guides wynosi 20 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 7 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 41 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 7 tys. zł a 41 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
5 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 20 tys. zł w 2025 roku. • 6 tys. zł w 2024 roku. • 30 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 7 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 19 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 41 tys. zł w 2025 roku. • 34 tys. zł w 2024 roku. • 56 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
27 779
zł.
Koszty operacyjne Energetic Guides wyniosły
461 538
zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
6945 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 27 779 zł w 2025 roku • 47 524 zł w 2024 roku • 59 756 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2025 roku •
30% w 2024 roku •
12% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Energetic Guides wyniosła 165 596 zł.
a
ktywa obrotowe to 138 495 zł.
a
ktywa trwałe to 27 101 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 165 596 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 20 450 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 145 146 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 41 399 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 165 596 zł w 2025 roku. • 97 716 zł w 2024 roku. • 199 126 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 29%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 33%.
Marża operacyjna wyniosła 9%.
Marża netto wyniosła 9%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Energetic Guides wyniosły 20 450 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 165 596 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 12%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5112 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 20 450 zł w 2025 roku • 467 zł w 2024 roku • 39 867 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 12% w 2025 roku • 0% w 2024 roku • 20% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Energetic Guides wykazała przychody na poziomie 509 908 zł.
Organizacja zarobiła 47 897 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 47 897 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 13 444 zł w 2023 roku
Organizacja Energetic Guides wykazała zysk netto większy niż 57% organizacji z branży "Działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne".
Organizacja wykazała przychód większy niż 51% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 57% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 51% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 40% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 35% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 104 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 80 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-104
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 20 dni26-04-2026
2024
−2 mies. 16 dni30-04-2025
2023
−3 mies. 21 dni26-03-2024
2022
−5 mies. 1 dni14-02-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Nieścior Michał posiada 120
udziałów,
które stanowią
80.0% firmy.