Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Glomerce Maszoński wynosi 28 304 063 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
8 484 465 zł a 45 250 480 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
10 843 427 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 28 304 063 zł w
2022 roku. • 17 846 883 zł w
2021 roku. • 6 617 210 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Glomerce Maszoński wynosi 3,83 mln zł.
EBITDA Glomerce Maszoński wynosi 6,21 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
1 843 351 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 3 825 359 zł w
2022 roku. • 1 982 008 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
2 585 383 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 6 210 462 zł w
2022 roku. • 3 625 079 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Glomerce Maszoński.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 9 obwieszczeń
dotyczących organizacji Glomerce Maszoński. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 6 listopada 2023.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 6 listopada 2023 (MSiG nr 214/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
9
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 1309733. GLOMERCE MASZOŃSKI SPÓŁKA
JAWNA. KRS 0000896719. SĄD REJONOWY
W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 23.04.2021.
[ZG.VIII NS-REJ.KRS/9685/23/829]
UWAGAMSiG 214/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (8) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
W dniu 28.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 28.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
X V. W P I S Y D O
W dniu 28.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.06.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 26.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 23.04.2021 DO 31.12.2021
W dniu 26.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 3 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 23.04.2021 DO 31.12.2021
W dniu 26.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 2 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 26.09.2022 okres OD
23.04.2021 DO 31.12.2021
Poz. 30686. GLOMERCE MASZOŃSKI SPÓŁKA JAWNA
w Sulęcinie. KRS 0000896719. SĄD REJONOWY W ZIELONEJ
GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 23 kwietnia 2021 r.
[BMSiG-29727/2021]
Rzuć okiemMSiG 91/2021I. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH/5. Inne
Działając na podstawie art. 570 KSH, wspólnicy Glomerce
Maszoński spółka jawna z siedzibą w Sulęcinie (ul. Lipowa 36,
69-200 Sulęcin), wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, VIII Wydział
Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem
0000896719, ogłaszają, iż w dniu 23.04.2021 r. dokonano rejestracji przekształcenia spółki komandytowej działającej pod
firmą Glomerce Maszoński spółka komandytowa z siedzibą
w Sulęcinie (KRS 0000287258) w spółkę jawną Glomerce
Maszoński spółka jawna.
Poz. 250130. GLOMERCE MASZOŃSKI SPÓŁKA
JAWNA. KRS 0000896719. SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
23.04.2021.
[ZG.VIII NS-REJ.KRS/4407/21/500]
MSiG 83/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 23.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA JAWNA
2. REGON 340355234 NIP 5562641445 3. GLOMERCE MASZOŃSKI SPÓŁKA JAWNA 5. NIE 6. NIE
Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA
województwo LUBUSKIE powiat SULĘCIŃSKI
gmina SULĘCIN miejscowość SULĘCIN 2. miejscowość SULĘCIN ulica UL. LIPOWA nr domu 36
kod pocztowy 69-200 poczta SULĘCIN kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 23.03.2021R.NOTARIUSZ JOANNA MATECKA-KOTECKA,
KANCELARIA NOTARIALNA W POZNANIU, REP.
A NR 2173/2021 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
Rub. 6. Sposób powstania spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. 23.03.2021R.- NOTARIUSZ JOANNA
A- MATECKA-KOTECKA, KANCELARIA NOTARIALNA
W POZNANIU, REP. A NR 2173/2021 - UCHWAŁA NR
4 WSPÓLNIKÓW SPÓŁKI GLOMERCE MASZOŃSKI
SPÓŁKA KOMANDYTOWA W SULĘCINIE W SPRAWIE PRZEKSZTAŁCENIA W SPÓŁKĘ JAWNĄ PRub.
Podmiot, z którego powstała spółka 1 1. GLOMERCE
MASZOŃSKI SPÓŁKA KOMANDYTOWA, SPÓŁKA
KOMANDYTOWA 2. POLSKA, KRAJOWY REJESTR
SĄDOWY 3. 0000287258 5. 340355234 6. 5562641445
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. MASZOŃSKI 2. MIROSŁAW 3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. NIE 8. NIE
2 1. MASZOŃSKA 2. MONIKA 3. [ukryto] 5. TAK
6. NIE 7. NIE 8. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania
spółki 1 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
2. SPÓŁKĘ REPREZENTUJE KAŻDY WSPÓLNIK
SAMODZIELNIE PRub. Dane wspólników reprezentujących spółkę 1 1. MASZOŃSKI 2. MIROSŁAW
3. [ukryto] 2 1. MASZOŃSKA 2. MONIKA
3. [ukryto]
RAJ Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 35 11
IE Z WYTWARZANIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ 1 2. 35
12 Z PRZESYŁANIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
2 2. 35 13 Z DYSTRYBUCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ 3 2. 35 14 Z HANDEL ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ
4 2. 42 21 Z ROBOTY ZWIĄZANE Z BUDOWĄ RUROCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH I SIECI ROZDZIELCZYCH
5 2. 42 22 Z ROBOTY ZWIĄZANE Z BUDOWĄ LINII
TELEKOMUNIKACYJNYCH I ELEKTROENERGETYCZNYCH 6 2. 42 99 Z ROBOTY ZWIĄZANE
Z BUDOWĄ POZOSTAŁYCH OBIEKTÓW INŻYNIERII LĄDOWEJ I WODNEJ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE 7 2. 43 99 Z POZOSTAŁE SPECJALISTYCZNE ROBOTY BUDOWLANE, GDZIE INDZIEJ
NIESKLASYFIKOWANE 8 2. 47 61 Z SPRZEDAŻ
DETALICZNA KSIĄŻEK PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 9 2. 47 91 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY
SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Glomerce Maszoński nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Glomerce Maszoński wynosi 0,28%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,265% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,28% w 2022 roku. • 0,28% w 2021 roku. • 0,81% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Glomerce Maszoński charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Glomerce Maszoński wynosi 63 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,29 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 2,29 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 63 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,29 mln zł w 2022 roku. • 2,1 mln zł w 2021 roku. • 1,83 mln zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Glomerce Maszoński wyniosły
7 393 273 zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Glomerce Maszoński wyniosła 24 204 115 zł.
Aktywa trwałe to 22 589 229 zł.
Aktywa obrotowe to 1 614 886 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 24 204 115 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 11 446 682 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 12 757 433 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 1 901 594 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 1 156 574 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 24 204 115 zł sumy bilansowej i 11 446 682 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 26 459 669 zł sumy bilansowej i 10 501 615 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 28 007 304 zł sumy bilansowej i 9 133 533 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Z całości 484 644 zł (4%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
12,8 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
30%
67%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
240 tys. zł
2%
Państwo
podatki, cła i ZUS
225 tys. zł
2%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
3,8 mln zł
30%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
8,5 mln zł
67%
W roku 2022 67% zobowiązań to „pozostali”, część, której sprawozdanie nie dzieli na wierzycieli (w 2020: 39%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej zmalał z 61% (2020) do 30% (2022).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Glomerce Maszoński wynosi 0,13 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,11 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,06, czyli same środki pieniężne pokrywają 6% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,26 miesiąca.
Aktywa obrotowe (1 614 886 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (12 272 789 zł) o 10 657 902 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
1,6 mln zł
12,3 mln zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 779 tys. zł należności i inne: 571 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 264 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 0,13 zł, z czego 0,06 zł w gotówce.
0,13
płynność bieżąca
0,11
płynność szybka
0,06
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 0,13 w 2022 roku • 0,12 w 2021 roku • 0,1 w 2020 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Glomerce Maszoński wobec banków i pożyczkodawców: 3 777 504 zł, gotówka: 779 205 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 2 998 299 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 811 324 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 4,7 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 0,5 roku - krótko.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 12 757 433 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 3 mln zł
0 zł3,8 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców3,8 mln zł
gotówka779 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
0136+
Koszty odsetek: 811 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 4,7 raza.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 0,5 roku - krótko.
Dług maleje w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2022: 3 mln zł • 2021: 7,4 mln zł • 2020: 10,9 mln zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2022: 4,7 raza • 2021: 2,7 raza • 2020: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Glomerce Maszoński wynosi 0,2 dnia - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 12 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 17 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -12 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -17 dni.
Rotacja zapasów wynosi 9 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 4738 zł, z czego 4738 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-12 dni
firma płaci dostawcom 12 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 0,2 dnia
12 dni
bez amortyzacji17 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 12 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 0,2 dnia w 2022 roku • 0,1 dnia w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Glomerce Maszoński wynoszą 7 386 301 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 3 398 550 zł, czyli 46% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to amortyzacja: 2 385 103 zł, czyli 32% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 1 062 865 zł, czyli 14% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej7,4 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów3,4 mln zł · 46%
Amortyzacja2,4 mln zł · 32%
Usługi obce1,1 mln zł · 14%
Podatki i opłaty244 tys. zł · 3%
Pozostałe koszty rodzajowe236 tys. zł · 3%
Zużycie materiałów i energii60 tys. zł · <1%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 7,4 mln zł w 2022 roku • 5 mln zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2022 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, amortyzacja, usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Glomerce Maszoński wykazała przychody na poziomie 11 329 898 zł.
Organizacja Glomerce Maszoński wykazała zysk netto większy niż 98% organizacji z branży "Wytwarzanie energii elektrycznej".
Organizacja wykazała przychód większy niż 97% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 3% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 97% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 32% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 3% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2022 wynosił 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:11 179 517,25
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów4 075 581,28
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów7 103 935,97
B. Koszty działalności operacyjnej7 386 300,53
I. Amortyzacja2 385 103,20
II. Zużycie materiałów i energii60 400,82
III. Usługi obce1 062 865,04
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)243 587,55
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe235 793,70
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów3 398 550,22
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)3 793 216,72
D. Pozostałe przychody operacyjne39 114,68
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne39 114,68
E. Pozostałe koszty operacyjne6 972,13
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne6 972,13
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)3 825 359,27
G. Przychody finansowe111 266,43
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne111 266,43
H. Koszty finansowe811 323,85
I. Odsetki, w tym: (+1)811 323,85
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)3 125 301,85
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)3 125 301,85
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Glomerce Maszoński składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 17 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 17 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-17
dni względem terminu
2
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−17 dni28-06-2023
2021
−18 dni27-09-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie