Budowa domów murowanych i drewnianych|Prace remontowe i wykończeniowe, w tym modernizacja wnętrz|Specjalizacja w domach z niskim zużyciem energii|Krótki czas budowy dzięki doświadczeniu zespołu|Szeroki wybór materiałów budowlanych w konkurencyjnych cenach
EU Construction to firma zajmująca się budową i remontami obiektów budowlanych, w tym domów, domków drewnianych i kompleksowych prac wykończeniowych. Działa na rynkach międzynarodowych, oferując konkurencyjne ceny oraz usługi dostosowane do lokalnych warunków i regulacji budowlanych. Specjalizuje się w prestiżowych domach z niskim zużyciem energii, przy użyciu nowoczesnych technik budowlanych, takich jak konstrukcja szkieletowa i budowa chalety. Przedsiębiorstwo posiada bogate doświadczenie w branży, realizując projekty w różnych krajach, co pozwala im na efektywne zarządzanie każdym przedsięwzięciem. Ich zespół profesjonalnych rzemieślników współpracuje od blisko dekady, co przyczyniło się do zbudowania ponad 100 domów. Wysoka jakość świadczonych usług oraz zaufanie klientów to kluczowe elementy ich działalności. Firma wyróżnia się także szeroką ofertą materiałów budowlanych i wykończeniowych, a ich podejście do klientów zapewnia indywidualne dostosowanie projektów do specyfiki zlecenia oraz preferencji klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja EU Construction PL osiągnęła 8 353 234 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 353 234 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 055 165 zł.
Zysk netto wyniósł 298 070 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi
199 235 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 353 234 zł w 2024 roku. • 7 479 108 zł w 2023 roku. • 8 751 705 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
86 665 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 298 070 zł w 2024 roku. • 1 102 177 zł w 2023 roku. • 124 741 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji EU Construction PL wynosi 7 177 051 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
459 579 zł a 20 748 327 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
405 111 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 177 051 zł w
2024 roku. • 10 187 562 zł w
2023 roku. • 6 366 830 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT EU Construction PL wynosi 328 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
95 236 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 327 549 zł w
2024 roku. • 1 211 183 zł w
2023 roku. • 137 078 zł w
2022 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 70 550 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie EU Construction PL mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 11 obwieszczeń
dotyczących organizacji EU Construction PL.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 9 września 2025 (MSiG nr 174/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
11
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
11 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1184832. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.02.2021.
[RDF/792393/25/453]
MSiG 174/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 1184831. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.02.2021.
[RDF/792393/25/52]
MSiG 174/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 25.07.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 111980. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.02.2021.
[RDF/580733/24/639]
MSiG 39/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.02.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 111979. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.02.2021.
[RDF/580733/24/238]
MSiG 39/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.02.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 14.02.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 111978. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.02.2021.
[RDF/580732/24/318]
MSiG 39/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.02.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
X V. W P I S Y D O
Poz. 111977. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.02.2021.
[RDF/580732/24/917]
MSiG 39/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.02.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 14.02.2024 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1016010. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.02.2021.
[RDF/442320/22/918]
MSiG 208/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 16.02.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1016009. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.02.2021.
[RDF/442320/22/517]
MSiG 208/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.10.2022 okres OD
16.02.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1186004. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 16.02.2021.
[WA.XII NS-REJ.KRS/71661/21/58]
Rzuć okiemMSiG 248/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.12.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 3. Prokurenci wpisać: 1 1. ZAPPA 2. MI
3. [ukryto] 4. PROKURA ODDZIELNA
Poz. 274578. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 16.02.2021.
[WA.XII NS-REJ.KRS/22778/21/323]
Rzuć okiemMSiG 88/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub.
Dane osób wchodzących w skład organu wykreślić: 1 1. ZAPPA 2. MIKE 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE wpisać: 2 1. GÓRALCZYK
2. MONIKA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU
6. NIE
Poz. 83167. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000883581. SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 16.02.2021.
[WA.XII NS-REJ.KRS/8357/21/288]
MSiG 36/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 16.02.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. EU CONSTRUCTION PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
MAZOWIECKIE powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość
WARSZAWA ulica UL. HOŻA nr domu 86 nr lokalu
410 kod pocztowy 00-682 poczta WARSZAWA kraj
POLSKA 3. Adres poczty elektronicznej CONTACT@
EUCONSTRUCTION.EU Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 10.02.2021 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. ZAPPA 2. MIKE 3. [ukryto] 5. 80
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4.000,00 ZŁ
6. NIE 2 1. GÓRALCZYK 2. MONIKA 3. [ukryto]
5. 20 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1.000,00
ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. ZAPPA 2. MIKE 3. [ukryto] 5. PREZES
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 70 22
Z POZOSTAŁE DORADZTWO W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
I ZARZĄDZANIA 1 2. 43 29 Z WYKONYWANIE
POZOSTAŁYCH INSTALACJI BUDOWLANYCH
2 2. 41 20 Z ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE
ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW MIESZKALNYCH
I NIEMIESZKALNYCH 3 2. 41 10 Z REALIZACJA
PROJEKTÓW BUDOWLANYCH ZWIĄZANYCH ZE
WZNOSZENIEM BUDYNKÓW 4 2. 43 39 Z WYKONYWANIE POZOSTAŁYCH ROBÓT BUDOWLANYCH
WYKOŃCZENIOWYCH 5 2. 62 01 Z DZIAŁALNOŚĆ
ZWIĄZANA Z OPROGRAMOWANIEM 6 2. 62 02
Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z DORADZTWEM
W ZAKRESIE INFORMATYKI 7 2. 62 03 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ZARZĄDZANIEM URZĄDZENIAMI INFORMATYCZNYMI 8 2. 63 11 Z PRZETWARZANIE DANYCH; ZARZĄDZANIE STRONAMI
INTERNETOWYMI (HOSTING) I PODOBNA DZIAŁALNOŚĆ 9 2. 64 92 Z POZOSTAŁE FORMY UDZIELANIA KREDYTÓW
Krajowy Rejestr Zadłużonych
EU Construction PL nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji EU Construction PL wynosi 0,15%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,130% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,15% w 2024 roku. • 0,41% w 2023 roku. • 0,41% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
EU Construction PL charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla EU Construction PL wynosi 172 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 49 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 334 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 49 tys. zł a 334 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
22 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 172 tys. zł w 2024 roku. • 273 tys. zł w 2023 roku. • 127 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 49 tys. zł w 2024 roku. • 182 tys. zł w 2023 roku. • 21 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 334 tys. zł w 2024 roku. • 454 tys. zł w 2023 roku. • 350 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
305 720
zł.
Koszty operacyjne EU Construction PL wyniosły
8 025 686
zł.
Wynagrodzenia stanowią
3,8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
105 735 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 305 720 zł w 2024 roku • 144 668 zł w 2023 roku • 94 249 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1,4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
3,8% w 2024 roku •
2,3% w 2023 roku •
1,1% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów EU Construction PL wyniosła 785 727 zł.
a
ktywa obrotowe to 785 727 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 785 727 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 616 751 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 168 976 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 154 603 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 211 405 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 785 727 zł sumy bilansowej i 616 751 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 1 497 605 zł sumy bilansowej i 1 296 117 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 476 522 zł sumy bilansowej i 193 941 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 48,33%.
Marża operacyjna wyniosła 3,92%.
Marża netto wyniosła 3,57%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
6 punktów procentowych rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
8 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania EU Construction PL wyniosły 168 976 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 785 727 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 21,5%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 56 803 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 168 976 zł w 2024 roku • 201 488 zł w 2023 roku • 282 581 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
18,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 22% w 2024 roku • 13% w 2023 roku • 59% w 2022 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji EU Construction PL wynosi 4,65 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 3,87 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,59, czyli same środki pieniężne pokrywają 59% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 100 tys. zł należności i inne: 553 tys. zł zapasy do sprzedania: 133 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 4,65 zł, z czego 0,59 zł w gotówce.
4,65
płynność bieżąca
3,87
płynność szybka
0,59
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 1,48 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 4,65 w 2024 roku • 7,43 w 2023 roku • 1,69 w 2022 roku
W roku
2021 organizacja wykazała w sprawozdaniu węższy zakres gotówki - same środki w kasie i na rachunkach, bez innych aktywów pieniężnych. Płynność gotówkowa za
ten rok liczy się więc z innej pozycji niż za pozostałe i skok na wykresie może wynikać z samej zmiany sposobu wykazania.
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji EU Construction PL wynosi 24 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 8 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 17 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 6 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 553 285 zł, z czego 553 285 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza17 dni
firma płaci dostawcom 17 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
24 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 24 dni
8 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 8 dniach
Rotacja zapasów6 dni
towar leży w magazynie 6 dni, zanim firma go sprzeda
6 dni
Należności handlowe553 tys. zł
klienci są winni firmie 553 tys. zł
do 12 miesięcy553 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 24 dni w 2024 roku • 63 dni w 2023 roku • 6 dni w 2022 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji EU Construction PL wynoszą 8 025 686 zł.
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 6 578 954 zł, czyli 82% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 687 451 zł, czyli 9% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to pozostałe koszty rodzajowe: 453 560 zł, czyli 6% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem8 mln zł
Usługi obce6,6 mln zł · 82%
Zużycie materiałów i energii687 tys. zł · 9%
Pozostałe koszty rodzajowe454 tys. zł · 6%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)282 tys. zł · 4%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia24 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 8 mln zł w 2024 roku • 6,3 mln zł w 2023 roku • 8,6 mln zł w 2022 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, pozostałe koszty rodzajowe. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja EU Construction PL wykazała przychody na poziomie 8 353 234 zł.
Organizacja zarobiła 327 549 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 29 479 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 298 070 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
8571 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 29 479 zł w 2024 roku • 109 006 zł w 2023 roku • 12 337 zł w 2022 roku
Organizacja EU Construction PL wykazała zysk netto większy niż 89% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 89% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 75% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 44% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy15 z 16 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:8 353 234,28
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów8 353 234,28
B. Koszty działalności operacyjnej8 025 685,50
II. Zużycie materiałów i energii687 451,45
III. Usługi obce6 578 954,21
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia282 145,44
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym:23 574,54
VII. Pozostałe koszty rodzajowe453 559,86
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)327 548,78
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)327 548,78
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)327 548,78
J. Podatek dochodowy29 479,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)298 069,78
Pełne sprawozdania finansowe organizacji EU Construction PL składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 17 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 10 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+17
dni względem terminu
2
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+10 dni25-07-2025
2023
−5 mies. 2 dni14-02-2024
2022
+7 mies. 4 dni14-02-2024
2021
−3 dni12-10-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Hekamot Fundacja Rodzinna w Organizacji posiada 80 udziałów, które stanowią 80% firmy.