Specjalizacja w sofach, narożnikach i fotelach|Produkty wykonywane na zamówienie bezpośrednio z fabryki|Możliwość zakupu z rabatami do 60%|Luksusowe materiały, w tym włoskie tkaniny i skóry|Showroom z próbkami mebli do prezentacji silnych stron oferty
Delux Deco to nowoczesny sklep internetowy, który specjalizuje się w sprzedaży najwyższej jakości mebli tapicerowanych, w tym sof, narożników oraz foteli. Oferuje on możliwość zakupu mebli bezpośrednio z fabryki, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów - nawet o 60% w porównaniu do tradycyjnych butików. Klientom zapewniany jest luksusowy design po przystępnych cenach, a także możliwość dostosowania zamówień zgodnie z ich potrzebami. Każdy produkt jest tworzony na zamówienie, co eliminuje pośredników i zbędne wydatki. W ofercie znajdują się między innymi meble wykonane z włoskich tkanin, skór licowych oraz trwałych wypełnień, co wpływa na ich jakość i estetykę. Delux Deco zachęca także do odwiedzenia swojego showroomu, gdzie klienci mogą zobaczyć próbki mebli i wykończeń. Działając z powodzeniem w Wielkiej Brytanii przez ponad 20 lat, firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność również na rynek polski, oferując starannie wyselekcjonowane, unikalne produkty. Misją Delux Deco jest dostarczenie klientom nie tylko estetyki, ale także najlepszego stosunku jakości do ceny, przy pełnym zadowoleniu z zakupów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Delux Deco osiągnęła 2 440 104 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 439 951 zł. Pozostałe przychody to 153 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 292 941 zł.
Zysk netto wyniósł 147 010 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 488 021 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 440 104 zł w 2024 roku. • 1 945 207 zł w 2023 roku. • 1 666 698 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 29 402 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 147 010 zł w 2024 roku. • 201 658 zł w 2023 roku. • 28 703 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Delux Deco wynosi 2 371 469 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
156 692 zł a 6 100 261 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 474 294 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 371 469 zł w 2024 roku. • 2 149 870 zł w 2023 roku. • 1 225 943 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Delux Deco wynosi 163 tys. zł.
EBITDA Delux Deco wynosi 171 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Delux Deco mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Delux Deco wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,290% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Delux Deco wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2024 roku. • 0,10% w 2023 roku. • 0,29% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Delux Deco charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Delux Deco wynosi 52 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 24 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 98 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 24 tys. zł a 98 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
10 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 52 tys. zł w 2024 roku. • 38 tys. zł w 2023 roku. • 7 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 24 tys. zł w 2024 roku. • 10 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 98 tys. zł w 2024 roku. • 78 tys. zł w 2023 roku. • 66 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
199 527
zł.
Koszty operacyjne Delux Deco wyniosły
2 277 088
zł.
Wynagrodzenia stanowią
9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
39 905 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 199 527 zł w 2024 roku • 125 112 zł w 2023 roku • 111 388 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
9% w 2024 roku •
7% w 2023 roku •
7% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Delux Deco wyniosła 746 976 zł.
a
ktywa obrotowe to 674 959 zł.
a
ktywa trwałe to 72 017 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 746 976 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 538 054 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 208 922 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 149 395 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 746 976 zł w 2024 roku. • 579 663 zł w 2023 roku. • 279 448 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 20%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 70%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 6%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 14 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Delux Deco wyniosły 538 054 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 746 976 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 72%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 107 611 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 538 054 zł w 2024 roku • 517 751 zł w 2023 roku • 419 194 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 72% w 2024 roku • 89% w 2023 roku • 150% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Delux Deco wykazała przychody na poziomie 2 440 104 zł.
Organizacja zarobiła 157 318 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 10 308 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 147 010 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 7% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 10 308 zł w 2024 roku • 11 101 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Delux Deco wykazała zysk netto większy niż 84% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 80% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 82% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 84% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 80% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 78% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 57% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 82% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 25 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 4 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+25
dni względem terminu
4
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−4 dni11-07-2025
2023
−11 dni04-07-2024
2022
−3 dni12-07-2023
2021
+9 mies.12-07-2023
2020
−4 mies. 7 dni10-06-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Mcintosh Colin Alexander posiada 45
udziałów,
które stanowią
45.0% firmy.
Mcintosh Graham Adam posiada 30
udziałów,
które stanowią
30.0% firmy.
Bogucki Bartosz posiada 25
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.