Sprzedaż komponentów automatyki przemysłowej|Oferowanie produktów od renomowanych dostawców|Pomoc w doborze odpowiednich produktów|Terminowa realizacja zamówień|Wsparcie w automatyzacji procesów przemysłowych
JMT Control to firma specjalizująca się w sprzedaży komponentów automatyki przemysłowej. Oferta obejmuje szeroki asortyment produktów, który obejmuje renomowane marki, w tym Conec, LS / LG, Mean Well, Pizzato oraz Selec. Organizacja koncentruje się na zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta, co manifestuje poprzez pomoc w doborze odpowiednich produktów oraz terminową realizację zamówień. Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży automatyki, JMT Control zyskał zaufanie wielu klientów, oferując im kompleksowe rozwiązania oraz wsparcie w zakresie automatyzacji procesów przemysłowych. Przedsiębiorstwo nieustannie poszerza swoją ofertę, aby dostosować się do ciągle zmieniających się potrzeb rynku.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja JMT Control osiągnęła 2 374 619 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 367 564 zł. Pozostałe przychody to 7056 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 365 357 zł.
Zysk netto wyniósł 2206 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 791 540 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 374 619 zł w 2024 roku. • 2 425 962 zł w 2023 roku. • 1 864 122 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 735 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2206 zł w 2024 roku. • -19 569 zł w 2023 roku. • 309 783 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji JMT Control wynosi 1 826 220 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
22 064 zł a 5 936 549 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 608 740 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 826 220 zł w 2024 roku. • 1 849 968 zł w 2023 roku. • 2 729 217 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT JMT Control wynosi 15 tys. zł.
EBITDA JMT Control wynosi 15 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie JMT Control mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji JMT Control wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,483% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji JMT Control wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku. • 0,03% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
JMT Control charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla JMT Control wynosi 51 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 95 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 tys. zł a 95 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
17 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 51 tys. zł w 2024 roku. • 50 tys. zł w 2023 roku. • 60 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 48 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 95 tys. zł w 2024 roku. • 97 tys. zł w 2023 roku. • 75 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
222 000
zł.
Koszty operacyjne JMT Control wyniosły
2 353 049
zł.
Wynagrodzenia stanowią
9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
74 000 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 222 000 zł w 2024 roku • 235 500 zł w 2023 roku • 20 000 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
9% w 2024 roku •
10% w 2023 roku •
1% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów JMT Control wyniosła 555 288 zł.
a
ktywa obrotowe to 451 011 zł.
a
ktywa trwałe to 104 277 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 555 288 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 242 868 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 312 420 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 185 096 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 555 288 zł w 2024 roku. • 657 413 zł w 2023 roku. • 676 286 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania JMT Control wyniosły 242 868 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 555 288 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 44%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 80 956 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 242 868 zł w 2024 roku • 347 200 zł w 2023 roku • 346 503 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 44% w 2024 roku • 53% w 2023 roku • 51% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja JMT Control wykazała przychody na poziomie 2 374 619 zł.
Organizacja zarobiła 4126 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1920 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 2206 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 47% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 640 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1920 zł w 2024 roku • 25 zł w 2023 roku • 30 689 zł w 2022 roku
Organizacja JMT Control wykazała zysk netto większy niż 58% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 80% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 36% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 69% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 58% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 80% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 74% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 42% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 41% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 41% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 69% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 103 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-103
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−3 mies. 16 dni31-03-2025
2023
−3 mies. 18 dni29-03-2024
2022
−3 mies. 4 dni12-04-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie