Organizacja Atree Invest osiągnęła 2 504 175 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 504 175 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 625 144 zł.
Zysk netto wyniósł 879 031 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 834 725 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 504 175 zł w 2022 roku. • 1 844 059 zł w 2021 roku. • 4 995 736 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 293 010 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 879 031 zł w 2022 roku. • 651 744 zł w 2021 roku. • 1 550 548 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Atree Invest wynosi 6 996 680 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 811 105 zł a 12 306 435 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 330 977 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6 996 680 zł w 2022 roku. • 5 491 820 zł w 2021 roku. • 10 699 345 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Atree Invest mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Atree Invest wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,483% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2022 roku. • 2,91% w 2021 roku. • 2,89% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Atree Invest wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2022 roku. • 0,02% w 2021 roku. • 0,02% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Atree Invest charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Atree Invest wynosi 301 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 75 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 827 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 75 tys. zł a 827 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
100 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 301 tys. zł w 2022 roku. • 263 tys. zł w 2021 roku. • 303 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 75 tys. zł w 2022 roku. • 55 tys. zł w 2021 roku. • 150 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 827 tys. zł w 2022 roku. • 773 tys. zł w 2021 roku. • 544 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Atree Invest wyniosły
1 537 977
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2022 roku •
0% w 2021 roku •
0% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Atree Invest wyniosła 2 502 258 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 450 960 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 51 297 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 502 258 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 414 807 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 87 451 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 832 419 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 502 258 zł w 2022 roku. • 2 344 683 zł w 2021 roku. • 1 809 160 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 35%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 36%.
Marża operacyjna wyniosła 39%.
Marża netto wyniosła 35%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 12 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 13 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Atree Invest wyniosły 87 451 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 502 258 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 3%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 29 150 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 87 451 zł w 2022 roku • 137 391 zł w 2021 roku • 253 612 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 3% w 2022 roku • 6% w 2021 roku • 14% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Atree Invest wykazała przychody na poziomie 2 504 175 zł.
Organizacja zarobiła 966 198 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 87 167 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 879 031 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 29 056 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 87 167 zł w 2022 roku • 33 637 zł w 2021 roku • 153 351 zł w 2020 roku
Organizacja Atree Invest wykazała zysk netto większy niż 94% organizacji z branży "Działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne".
Organizacja wykazała przychód większy niż 81% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 81% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 85% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 12% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2022 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 409 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 472 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+409
dni względem terminu
0
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
+15 mies. 22 dni29-10-2024
2021
+24 mies. 25 dni29-10-2024
2020
+10 dni25-10-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Szymański Rafał posiada 95
udziałów,
które stanowią
95.0% firmy.