Budowa domów w stanie deweloperskim w Gdańsku i okolicach|Różnorodność inwestycji, w tym osiedla kameralne i ekologiczne|Dbanie o nowoczesną estetykę i funkcjonalność mieszkań|Poszukiwanie gruntów pod przyszłe inwestycje|Wysoka jakość usług oraz terminowość realizacji projektów
Balton Invest to aktywny deweloper z siedzibą w Trójmieście, skupiający się na budowie nowoczesnych domów w stanie deweloperskim na obszarze Gdyni, Gdańska oraz ich okolic. W swojej ofercie firma prezentuje różnorodne inwestycje, jak osiedla małej i dużej zabudowy, które łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Balton Invest wyróżnia się starannością w projektowaniu, ponieważ każde z mieszkań i domów jest doskonale przemyślane, co zapewnia zarówno komfort, jak i praktyczność. Deweloper trudni się nie tylko sprzedażą gotowych lokali, ale także poszukiwaniem atrakcyjnych gruntów pod przyszłe inwestycje, co ukazuje jego dynamiczny rozwój oraz zaangażowanie w lokalny rynek nieruchomości. W ramach działań, Balton Invest dba o dogodne lokalizacje swoich projektów, gdzie mieszkańcy mają dostęp do terenów zielonych oraz dobrego skomunikowania z centrum. Surowe terminy w realizacji inwestycji oraz konkurencyjność cenowa ofert tworzą ostateczny atut tej firmy. Przez lata działalności, Balton Invest zbudował renomę i zaufanie wśród klientów, co czyni go znaczącym graczem na rynku deweloperskim w regionie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Balton Invest osiągnęła 7 800 232 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 7 797 448 zł. Pozostałe przychody to 2784 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 034 776 zł.
Strata netto wyniosła 237 327 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 300 039 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 7 800 232 zł w 2024 roku. • 6 451 147 zł w 2023 roku. • 12 277 022 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -39 555 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -237 327 zł w 2024 roku. • 89 095 zł w 2023 roku. • 154 577 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Balton Invest wynosi 5 487 024 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 19 500 581 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 914 504 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 487 024 zł w 2024 roku. • 5 122 010 zł w 2023 roku. • 9 201 031 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Balton Invest wynosi -221 tys. zł.
EBITDA Balton Invest wynosi -217 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Balton Invest mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 3 os. w 2023 roku. • 4 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Balton Invest wynosi 2,82%. To oznacza, że firma ma szansę 2,82% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,255% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,82% w 2024 roku. • 2,82% w 2023 roku. • 2,83% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Balton Invest wynosi 0,90%. To oznacza, że firma ma szansę 0,90% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,140% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,90% w 2024 roku. • 0,41% w 2023 roku. • 0,31% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Balton Invest charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Balton Invest wynosi 89 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 312 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 312 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
15 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 89 tys. zł w 2024 roku. • 117 tys. zł w 2023 roku. • 186 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 18 tys. zł w 2023 roku. • 31 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 312 tys. zł w 2024 roku. • 258 tys. zł w 2023 roku. • 491 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
249 082
zł.
Koszty operacyjne Balton Invest wyniosły
8 018 704
zł.
Wynagrodzenia stanowią
3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
41 514 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 249 082 zł w 2024 roku • 190 673 zł w 2023 roku • 209 379 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
3% w 2024 roku •
3% w 2023 roku •
2% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Balton Invest wyniosła 37 199 757 zł.
a
ktywa obrotowe to 36 795 423 zł.
a
ktywa trwałe to 404 334 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 37 199 757 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 36 817 265 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 382 492 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 6 199 959 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 37 199 757 zł w 2024 roku. • 42 321 503 zł w 2023 roku. • 25 523 127 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -62%.
Marża operacyjna wyniosła -3%.
Marża netto wyniosła -3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -10.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Balton Invest wyniosły 36 817 265 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 37 199 757 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 99%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 6 136 211 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 36 817 265 zł w 2024 roku • 41 701 684 zł w 2023 roku • 24 992 403 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 99% w 2024 roku • 99% w 2023 roku • 98% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Balton Invest wykazała przychody na poziomie 7 800 232 zł.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 16 542 zł w 2022 roku
Organizacja Balton Invest wykazała zysk netto większy niż 11% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 89% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 37% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 6% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 11% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 89% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 66% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 37% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 6% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 2 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 289 dni po terminie.
średnie opóźnienie
-2
dni względem terminu
5
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 19 dni30-04-2026
2023
−12 dni03-07-2024
2022
−15 dni30-06-2023
2021
−1 mies. 22 dni24-08-2022
2020
−1 mies. 14 dni01-09-2021
2019
−6 mies. 1 dni17-04-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Coming Home posiada 1600
udziałów,
które stanowią
80.0% firmy.
4kw posiada 400
udziałów,
które stanowią
20.0% firmy.
Największym udziałowcem od 05.11.2021 jest Coming Home kontrolujący 80% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 07.12.2019 do 05.11.2021
był Coming Home kontrolując 76% udziałów.
W okresie od 11.10.2019 do 07.12.2019 najwięcej udziałów posiadał Coming Home. Jego udziały w tym czasie wynosiły 80%.