SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU. 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU Z PROKURENTEM
Organizacja Jabali osiągnęła 56 456 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 56 456 zł.
Całkowite koszty wyniosły 88 450 zł.
Strata netto wyniosła 31 994 zł.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 56 456 zł w 2018 roku.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -31 994 zł w 2018 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Jabali wynosi 36 357 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 36 357 zł w
2018 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Jabali wynosi -32 tys. zł.
EBITDA Jabali wynosi 2 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -31 994 zł w
2018 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1926 zł w
2018 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 4 obwieszczenia
dotyczące organizacji Jabali.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 29 lipca 2019 (MSiG nr 145/2019).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
4
obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
4 mniej istotne obwieszczeniaZwiń obwieszczenia
Poz. 881213. JABALI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000745082. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2018.
[RDF/165658/19/890]
MSiG 145/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 23.05.2018 DO 31.12.2018
Poz. 881212. JABALI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000745082. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2018.
[RDF/165658/19/489]
MSiG 145/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 3 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 23.05.2018 DO 31.12.2018
Poz. 881211. JABALI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000745082. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2018.
[RDF/165658/19/88]
MSiG 145/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 2 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.07.2019 okres OD
23.05.2018 DO 31.12.2018
Poz. 946520. JABALI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000745082. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
20.08.2018.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/47277/18/806]
MSiG 217/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 20.08.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 2. REGON
380340448 NIP 5223127562 3. JABALI SPÓŁKA
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE
6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj
POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat
WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość
WARSZAWA 2. miejscowość WARSZAWA ulica
UL. SIODLARSKA nr domu 12 nr lokalu 3 kod
pocztowy 01-464 poczta WARSZAWA kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 23.05.2018 R.,
NOTARIUSZ KLAUDIA MAZEK, KANCELARIA
NOTARIALNA W WARSZAWIE, REP. A NR 1559/2018
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ
UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. PODBIELSKI 2. JAN TADEUSZ 3. [ukryto] 5. 50
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2500 ZŁ 6. NIE
2 1. PODBIELSKA 2. MAŁGORZATA 3. [ukryto]
5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2500 ZŁ
6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. 1. W PRZYPADKU
ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH
W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU. 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ
WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH W IMIENIU SPÓŁKI
WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH
CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDNEGO CZŁONKA
SZ ZARZĄDU Z PROKURENTEM PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. PODBIELSKI
2. MACIEJ WOJCIECH 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 77 33
Z WYNAJEM I DZIERŻAWA MASZYN I URZĄDZEŃ BIUROWYCH, WŁĄCZAJĄC KOMPUTERY
1 2. 18 12 Z POZOSTAŁE DRUKOWANIE 2 2. 33 12
Z NAPRAWA I KONSERWACJA MASZYN 3 2. 33 20
Z INSTALOWANIE MASZYN PRZEMYSŁOWYCH,
SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA 4 2. 62 02 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z DORADZTWEM W ZAKRESIE
INFORMATYKI 5 2. 62 03 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ZARZĄDZANIEM URZĄDZENIAMI INFORMATYCZNYMI 6 2. 95 11 Z NAPRAWA I KONSERWACJA KOMPUTERÓW I URZĄDZEŃ PERYFERYJNYCH
7 2. 95 12 Z NAPRAWA I KONSERWACJA SPRZĘTU
(TELE)KOMUNIKACYJNEGO 8 2. 95 21 Z NAPRAWA
I KONSERWACJA ELEKTRONICZNEGO SPRZĘTU
POWSZECHNEGO UŻYTKU 9 2. 47 41 Z SPRZEDAŻ
DETALICZNA KOMPUTERÓW, URZĄDZEŃ PERYFERYJNYCH I OPROGRAMOWANIA PROWADZONA
W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Jabali nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Jabali wynosi 0,81%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,660% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,81% w 2018 roku. • 0,15% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Jabali charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Jabali wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 2 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2 tys. zł w 2018 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Jabali wyniosły
88 450
zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Jabali wyniosła 25 349 zł.
a
ktywa obrotowe to 25 349 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 25 349 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -26 994 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 52 343 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 25 349 zł sumy bilansowej i -26 994 zł kapitału własnego w 2018 roku.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 25 349 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 206,5%.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 52 343 zł w 2018 roku
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 206% w 2018 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Jabali wynosi 0,48 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,45 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,01, czyli same środki pieniężne pokrywają 1% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Aktywa obrotowe (25 349 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (52 343 zł) o 26 994 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
25 tys. zł
52 tys. zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Rachunki do zapłaty
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 1 tys. zł należności i inne: 23 tys. zł zapasy do sprzedania: 2 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 0,48 zł, z czego 0,01 zł w gotówce.
0,48
płynność bieżąca
0,45
płynność szybka
0,01
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 0,48 w 2018 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Jabali wynosi 79 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 74 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 119 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 6 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -40 dni.
Rotacja zapasów wynosi 7 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 20 028 zł, z czego 20 028 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza6 dni
firma płaci dostawcom 6 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
79 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 79 dni
74 dni
bez amortyzacji119 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 74 dniach
Rotacja zapasów7 dni
towar leży w magazynie 7 dni, zanim firma go sprzeda
7 dni
Należności handlowe20 tys. zł
klienci są winni firmie 20 tys. zł
do 12 miesięcy20 tys. zł · 100%
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 79 dni w 2018 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Jabali wynoszą 88 447 zł.
Największa wykazana kategoria to amortyzacja: 33 920 zł, czyli 38% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 28 892 zł, czyli 33% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 13 563 zł, czyli 15% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem88 tys. zł
Amortyzacja34 tys. zł · 38%
Usługi obce29 tys. zł · 33%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów14 tys. zł · 15%
Zużycie materiałów i energii10 tys. zł · 12%
Pozostałe koszty rodzajowe2 tys. zł · 2%
Podatki i opłaty21 zł · <1%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 88 tys. zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: amortyzacja, usługi obce, wartość sprzedanych towarów i materiałów. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Jabali wykazała przychody na poziomie 56 456 zł.
Organizacja Jabali wykazała zysk netto większy niż 8% organizacji z branży "Wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń biurowych, włączając komputery".
Organizacja wykazała przychód większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 8% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 9% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,02%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 8% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2018 były wyższe niż 49% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 36% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku w 2018 był wyższy niż 98% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku w 2018 była wyższa niż 8% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku w 2018 była wyższa niż 9% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku w 2018 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku w 2018 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2018 wynosił on 0,02%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:56 454,42
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów48 062,22
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów8 392,20
B. Koszty działalności operacyjnej88 447,33
I. Amortyzacja33 920,00
II. Zużycie materiałów i energii10 469,16
III. Usługi obce28 891,56
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)21,00
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe1 582,60
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów13 563,01
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-31 992,91
D. Pozostałe przychody operacyjne1,30
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne1,30
E. Pozostałe koszty operacyjne2,81
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne2,81
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-31 994,42
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe0,00
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-31 994,42
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-31 994,42
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Jabali składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono 1 dzień po terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 1 dzień po terminie.
średnie opóźnienie
+1
dzień względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
+1 dzień16-07-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Podbielski Jan posiada 50 udziałów, które stanowią 50% firmy.