Rozwój oprogramowania dla startupów|Projektowanie produktów i aplikacji mobilnych|Konsultacje skupione na dostosowaniu do potrzeb klienta|Praca w metodologii AGILE|Współpraca z klientami z różnych krajów, w tym Polski i Szwecji
NX LABS to dynamiczna firma specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowych usług związanych z umożliwieniem startupom efektywnego rozwoju ich produktów. Zespół NX LABS składa się z ekspertów, którzy doskonale rozumieją wyzwania, z jakimi zmagają się młode przedsiębiorstwa, i są gotowi oferować wsparcie w kluczowych aspektach, takich jak rozwój oprogramowania, projektowanie produktów oraz rozwój aplikacji mobilnych. Jednym z wyróżniających się elementów działalności NX LABS jest podejście AGILE, które ma na celu elastyczne dostosowanie się do potrzeb klienta oraz pozwala na szybką iterację i wdrażanie zmian, co znacznie zwiększa szansę na sukces projektu. Współpraca z firmami głównie z Polski i Szwecji, ale również z innymi krajami, potwierdza międzynarodowy zasięg działalności przedsiębiorstwa oraz jego otwartość na różnorodność kultur. NX LABS nie tylko dostarcza usługi, ale także jest zaangażowane w prowadzenie konsultacji, które pomagają startupom zrozumieć ich unikalne ścieżki rozwoju, co czyni ich partnerem w dążeniu do innowacji.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja NX Labs osiągnęła 1 933 460 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 912 065 zł. Pozostałe przychody to 21 395 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 890 648 zł.
Zysk netto wyniósł 21 417 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 644 487 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 933 460 zł w 2021 roku. • 2 023 200 zł w 2020 roku. • 2 156 886 zł w 2019 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 7139 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 21 417 zł w 2021 roku. • 67 103 zł w 2020 roku. • 47 665 zł w 2019 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji NX Labs wynosi 1 486 155 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
111 514 zł a 4 833 649 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 495 385 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 486 155 zł w 2021 roku. • 1 712 661 zł w 2020 roku. • 1 668 083 zł w 2019 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie NX Labs wynosi 4 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2021 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji NX Labs wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,483% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2021 roku. • 2,90% w 2020 roku. • 2,90% w 2019 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji NX Labs wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2021 roku. • 0,08% w 2020 roku. • 0,04% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
NX Labs charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla NX Labs wynosi 39 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 4 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 76 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 4 tys. zł a 76 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
13 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 39 tys. zł w 2021 roku. • 35 tys. zł w 2020 roku. • 28 tys. zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 4 tys. zł w 2021 roku. • 13 tys. zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 76 tys. zł w 2021 roku. • 81 tys. zł w 2020 roku. • 86 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
510 553
zł.
Koszty operacyjne NX Labs wyniosły
1 821 967
zł.
Wynagrodzenia stanowią
28%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
170 184 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 510 553 zł w 2021 roku • 162 262 zł w 2020 roku • 17 630 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
9.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
28% w 2021 roku •
8% w 2020 roku •
1% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów NX Labs wyniosła 455 338 zł.
a
ktywa obrotowe to 451 177 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 4161 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 455 338 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 148 685 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 306 653 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 151 779 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 455 338 zł w 2021 roku. • 583 432 zł w 2020 roku. • 282 730 zł w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 14%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania NX Labs wyniosły 306 653 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 455 338 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 67%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 102 218 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 306 653 zł w 2021 roku • 456 164 zł w 2020 roku • 230 065 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 67% w 2021 roku • 78% w 2020 roku • 81% w 2019 roku
Podatek dochodowy
Organizacja NX Labs wykazała przychody na poziomie 1 933 460 zł.
Organizacja zarobiła 29 056 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 7639 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 21 417 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 26% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 2546 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 7639 zł w 2021 roku • 7453 zł w 2020 roku • 7647 zł w 2019 roku