Organizacja Metro Poznań osiągnęła 8 454 550 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 7 914 939 zł. Pozostałe przychody to 539 611 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 565 950 zł.
Zysk netto wyniósł 2 348 989 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 056 819 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 454 550 zł w 2025 roku. • 10 753 737 zł w 2024 roku. • 10 380 312 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 293 624 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 348 989 zł w 2025 roku. • 3 258 136 zł w 2024 roku. • 2 936 404 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Metro Poznań wynosi 37 011 825 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
12 681 825 zł a 117 224 020 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 4 626 111 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 37 011 825 zł w 2025 roku. • 40 419 462 zł w 2024 roku. • 36 439 984 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Metro Poznań wynosi 2,79 mln zł.
EBITDA Metro Poznań wynosi -239 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Metro Poznań mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Metro Poznań wynosi 2,81%. To oznacza, że firma ma szansę 2,81% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,192% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,81% w 2025 roku. • 2,81% w 2024 roku. • 2,80% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Metro Poznań wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,08% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Metro Poznań charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Metro Poznań wynosi 153 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 5,86 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 5,86 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
19 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 153 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 5,86 mln zł w 2025 roku. • 5,39 mln zł w 2024 roku. • 4,74 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Metro Poznań wyniosły
-5 129 777
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Metro Poznań wyniosła 71 478 212 zł.
a
ktywa obrotowe to 23 890 352 zł.
a
ktywa trwałe to 47 587 860 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 71 478 212 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 42 172 207 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 29 306 005 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 8 934 288 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 71 478 212 zł w 2025 roku. • 69 133 801 zł w 2024 roku. • 68 966 658 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 8%.
Marża operacyjna wyniosła 35%.
Marża netto wyniosła 28%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Metro Poznań wyniosły 42 172 207 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 71 478 212 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 59%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5 271 526 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 42 172 207 zł w 2025 roku • 42 176 784 zł w 2024 roku • 45 267 777 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 7.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 59% w 2025 roku • 61% w 2024 roku • 66% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Metro Poznań wykazała przychody na poziomie 8 454 550 zł.
Organizacja zarobiła 3 018 298 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 669 310 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 2 348 989 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 22% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 83 664 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 669 310 zł w 2025 roku • 319 884 zł w 2024 roku • 296 383 zł w 2023 roku
Organizacja Metro Poznań wykazała zysk netto większy niż 94% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 97% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 96% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 68% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 97% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 36 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 14 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+36
dni względem terminu
4
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−14 dni31-03-2026
2024
−19 dni26-03-2025
2023
+24 dni08-05-2024
2022
+26 dni10-05-2023
2021
−2 mies. 5 dni11-05-2022
2019
−3 dni12-07-2021
2018
+10 mies. 1 dni11-05-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Metro Properties Holding Gmbh posiada 1000
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 13.02.2019 jest Metro Properties Holding Gmbh kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 27.12.2016 do 13.02.2019
był Blackstones kontrolując 100% udziałów.