Organizacja Gros Kapitał Holding osiągnęła 65 095 430 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 65 054 582 zł. Pozostałe przychody to 40 848 zł.
Całkowite koszty wyniosły 65 102 002 zł.
Strata netto wyniosła 47 420 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 4 204 452 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 65 095 430 zł w 2025 roku. • 47 741 874 zł w 2024 roku. • 39 313 158 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -14 282 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -47 420 zł w 2025 roku. • 826 zł w 2024 roku. • -31 617 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gros Kapitał Holding wynosi 43 396 953 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 162 738 575 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 772 936 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 43 396 953 zł w 2025 roku. • 31 831 221 zł w 2024 roku. • 26 208 772 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gros Kapitał Holding wynosi 155 tys. zł.
EBITDA Gros Kapitał Holding wynosi 155 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
4245 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 155 133 zł w
2025 roku. • 203 487 zł w
2024 roku. • 168 756 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
3962 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 155 133 zł w
2025 roku. • 203 487 zł w
2024 roku. • 168 756 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Gros Kapitał Holding wynosi 7 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 7 os. w 2025 roku. • 0 os. w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gros Kapitał Holding wynosi 2,70%. To oznacza, że firma ma szansę 2,70% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,013% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,70% w 2025 roku. • 2,75% w 2024 roku. • 2,78% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gros Kapitał Holding wynosi 1,26%. To oznacza, że firma ma szansę 1,26% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,030% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,26% w 2025 roku. • 1,25% w 2024 roku. • 1,96% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Gros Kapitał Holding charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gros Kapitał Holding wynosi 555 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,6 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 2,6 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
43 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 555 tys. zł w 2025 roku. • 362 tys. zł w 2024 roku. • 191 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,6 mln zł w 2025 roku. • 1,91 mln zł w 2024 roku. • 1,57 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
466 480
zł.
Koszty operacyjne Gros Kapitał Holding wyniosły
64 899 449
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
63 388 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 466 480 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gros Kapitał Holding wyniosła 2 799 236 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 843 705 zł.
a
ktywa trwałe to 955 531 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 799 236 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 444 002 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -1 644 766 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -34 665 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 799 236 zł w 2025 roku. • 4 057 656 zł w 2024 roku. • 2 115 736 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 3%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła -0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gros Kapitał Holding wyniosły 4 444 002 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 799 236 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 159%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -64 694 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4 444 002 zł w 2025 roku • 5 655 003 zł w 2024 roku • 4 513 909 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 159% w 2025 roku • 139% w 2024 roku • 213% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gros Kapitał Holding wykazała przychody na poziomie 65 095 430 zł.
Organizacja zarobiła -9420 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 38 000 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -47 420 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -403% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 3667 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 38 000 zł w 2025 roku • 31 006 zł w 2024 roku • 25 449 zł w 2023 roku
Organizacja Gros Kapitał Holding wykazała zysk netto większy niż 20% organizacji z branży "Pozostałe formy udzielania kredytów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 96% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 84% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 9%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 20% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 96% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 65% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 90% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 84% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 9%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 44 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 7 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-44
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−7 dni07-04-2026
2024
−13 dni01-04-2025
2023
−11 dni03-04-2024
2022
−11 dni03-04-2023
2021
−3 mies. 15 dni01-04-2022
2020
−3 mies. 4 dni12-04-2021
2019
−3 mies. 6 dni10-04-2020
2018
−14 dni31-03-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Gros Investment Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych posiada 20000
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 17.10.2023 jest Gros Investment Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 11.09.2017 do 17.10.2023
był Gros Investment Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 02.03.2016 do 11.09.2017 najwięcej udziałów posiadał Kalisz Grzegorz. Jego udziały w tym czasie wynosiły 49%.