SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO SPÓŁKA JEST REPREZENTOWANA JEDNOOSOBOWO PRZEZ JEDYNEGO CZŁONKA ZARZĄDU LUB JEDNOOSOBOWO PRZEZ PROKURENTA. W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO SPÓŁKA JEST REPREZENTOWANA: PRZEZ DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE, LUB JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM, ALBO PROKURENTA SAMOISTNEGO.
Organizacja Hutpol osiągnęła 30 001 760 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 29 975 766 zł. Pozostałe przychody to 25 993 zł.
Całkowite koszty wyniosły 26 861 911 zł.
Zysk netto wyniósł 3 113 856 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 3 750 015 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 30 001 760 zł w 2025 roku. • 21 790 747 zł w 2024 roku. • 3 816 248 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 389 232 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 3 113 856 zł w 2025 roku. • 79 068 zł w 2024 roku. • 433 335 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Hutpol wynosi 35 993 856 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 537 259 zł a 75 004 400 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 4 499 095 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 35 993 856 zł w 2025 roku. • 16 104 603 zł w 2024 roku. • 5 740 722 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Hutpol wynosi 4,19 mln zł.
EBITDA Hutpol wynosi 4,19 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
526 600 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 4 190 380 zł w
2025 roku. • 203 663 zł w
2024 roku. • 634 568 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
526 600 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 4 190 380 zł w
2025 roku. • 203 663 zł w
2024 roku. • 634 568 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Hutpol wynosi 3 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 3 os. w 2025 roku. • 1 os. w 2024 roku. • 1 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Hutpol wynosi 2,80%. To oznacza, że firma ma szansę 2,80% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,014% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,80% w 2025 roku. • 2,83% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Hutpol wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,676% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,45% w 2024 roku. • 0,18% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Hutpol charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 4 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Hutpol wynosi 946 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 623 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,38 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 623 tys. zł a 1,38 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
118 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 946 tys. zł w 2025 roku. • 416 tys. zł w 2024 roku. • 254 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 623 tys. zł w 2025 roku. • 16 tys. zł w 2024 roku. • 87 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,38 mln zł w 2025 roku. • 872 tys. zł w 2024 roku. • 683 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 454 680
zł.
Koszty operacyjne Hutpol wyniosły
25 785 386
zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
181 220 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 454 680 zł w 2025 roku • 43 373 zł w 2024 roku • 18 072 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
1% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Hutpol wyniosła 11 918 533 zł.
a
ktywa obrotowe to 11 150 360 zł.
a
ktywa trwałe to 768 174 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 11 918 533 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 7 202 188 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 716 346 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 471 759 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 11 918 533 zł w 2025 roku. • 10 689 276 zł w 2024 roku. • 6 745 211 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 26%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 66%.
Marża operacyjna wyniosła 14%.
Marża netto wyniosła 10%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 204.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Hutpol wyniosły 7 202 188 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 11 918 533 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 60%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 823 681 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 7 202 188 zł w 2025 roku • 9 007 718 zł w 2024 roku • 4 794 252 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 45.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 60% w 2025 roku • 84% w 2024 roku • 71% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Hutpol wykazała przychody na poziomie 30 001 760 zł.
Organizacja zarobiła 3 876 150 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 762 294 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 3 113 856 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 20% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 95 287 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 762 294 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 48 880 zł w 2023 roku
Organizacja Hutpol wykazała zysk netto większy niż 96% organizacji z branży "Działalność agentów zajmujących się sprzedażą maszyn, urządzeń przemysłowych, statków i samolotów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 96% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 5%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 63% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 5%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 36 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 78 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-36
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 18 dni28-04-2026
2024
−25 dni20-06-2025
2023
−1 mies. 9 dni06-06-2024
2022
−9 dni06-07-2023
2021
−23 dni22-09-2022
2020
−3 mies. 4 dni13-07-2021
2019
−1 mies.15-09-2020
2018
−20 dni25-06-2019
2017
−9 dni06-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Bielak Dariusz posiada 1530
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 10.08.2021 jest Bielak Dariusz kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 10.11.2018 do 10.08.2021
był Bielak Dariusz kontrolując 90% udziałów.
W okresie od 18.05.2017 do 10.11.2018 najwięcej udziałów posiadał Bielak Dariusz. Jego udziały w tym czasie wynosiły 99%.