Organizacja Vent-ex osiągnęła 2 603 682 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 603 269 zł. Pozostałe przychody to 413 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 587 744 zł.
Zysk netto wyniósł 15 525 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 184 979 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 603 682 zł w 2025 roku. • 1 075 086 zł w 2024 roku. • 4 187 189 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -373 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 15 525 zł w 2025 roku. • -321 871 zł w 2024 roku. • 677 787 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Vent-ex wynosi 2 851 221 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
155 250 zł a 6 509 205 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 241 952 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 851 221 zł w 2025 roku. • 1 758 413 zł w 2024 roku. • 6 785 701 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie Vent-ex wynosi 5 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 5 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Vent-ex wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Vent-ex wynosi 0,29%. To oznacza, że firma ma szansę 0,29% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,015% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,29% w 2025 roku. • 0,37% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Vent-ex charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Vent-ex wynosi 99 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 281 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 281 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
10 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 99 tys. zł w 2025 roku. • 59 tys. zł w 2024 roku. • 205 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 116 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 281 tys. zł w 2025 roku. • 278 tys. zł w 2024 roku. • 343 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
594 545
zł.
Koszty operacyjne Vent-ex wyniosły
2 531 060
zł.
Wynagrodzenia stanowią
23%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
66 314 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 594 545 zł w 2025 roku • 341 986 zł w 2024 roku • 223 483 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
23% w 2025 roku •
25% w 2024 roku •
7% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Vent-ex wyniosła 3 229 326 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 164 969 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 1 064 357 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 229 326 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 404 444 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 824 882 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 232 073 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 229 326 zł w 2025 roku. • 2 578 149 zł w 2024 roku. • 2 441 812 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 3%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Vent-ex wyniosły 1 824 882 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 229 326 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 57%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 71 910 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 824 882 zł w 2025 roku • 1 189 230 zł w 2024 roku • 731 022 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 57% w 2025 roku • 46% w 2024 roku • 30% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Vent-ex wykazała przychody na poziomie 2 603 682 zł.
Organizacja zarobiła 15 525 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 15 525 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -725 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 69 288 zł w 2023 roku