SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI SĄ UPOWAŻNIENI: JEŻELI ZARZĄD LICZY WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ OSOBĘ SPÓŁKĘ REPREZENTUJE KAŻDY ZE SKŁADU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO. W PRZYPADKU JEDNOOSOBOWEGO ZARZĄDU PREZES ZARZĄDU.
Specjalizacja w frezowaniu CNC i obróbce skrawaniem.|Produkcja form wtryskowych dla przemysłu motoryzacyjnego.|Unikalne pokrywy rozrządu dedykowane marce Subaru.|Zamykanie bloków silników Subaru oraz Volvo w celu zwiększenia ich wytrzymałości.|Doskonały zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.
SATIS TECH to firma z siedzibą w Krakowie, specjalizująca się w branży obróbki metali za pomocą nowoczesnych technologii CNC. W ciągu dziewięciu lat działalności, zyskała reputację solidnego producenta form wtryskowych, wykrojników oraz matryc. Przedsiębiorstwo oferuje szeroki zakres usług, w tym frezowanie CNC, które cechuje się precyzją oraz wysoką jakością dzięki ciągłemu doskonaleniu umiejętności pracowników oraz modernizacji parku maszynowego. Dodatkowo, SATIS TECH wyróżnia się unikalnymi rozwiązaniami dla motoryzacji, takimi jak przezroczyste pokrywy rozrządu do samochodów marki Subaru i usługi „zamykania” bloków silników, którym towarzyszy zwiększona wytrzymałość. Firma zdobyła zaufanie dużych i średnich przedsiębiorstw, co świadczy o jej solidności oraz profesjonalizmie. Klienci cenią SATIS TECH za terminowość oraz dostępność, co łączy się z jej misją dostosowywania się do potrzeb rynku i ciągłym poszukiwaniu innowacji w obszarze obróbki skrawaniem.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Satis Tech osiągnęła 672 493 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 672 493 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 666 709 zł.
Zysk netto wyniósł 5784 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -12 342 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 672 493 zł w 2024 roku. • 437 018 zł w 2023 roku. • 874 750 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -483 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 5784 zł w 2024 roku. • 6117 zł w 2023 roku. • 6786 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Satis Tech wynosi 1 375 839 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
57 839 zł a 4 823 334 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 17 672 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 375 839 zł w 2024 roku. • 1 214 756 zł w 2023 roku. • 1 502 431 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Satis Tech wynosi 10 tys. zł.
EBITDA Satis Tech wynosi 42 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
57 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 9832 zł w
2024 roku. • 0 zł w
2023 roku. • 0 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
12 876 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 41 862 zł w
2024 roku. • 0 zł w
2023 roku. • 0 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Satis Tech wynosi 3 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 3 os. w 2024 roku. • 3 os. w 2023 roku. • 3 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Satis Tech wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Satis Tech wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku. • 0,03% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Satis Tech charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Satis Tech wynosi 115 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 401 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 401 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
5 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 115 tys. zł w 2024 roku. • 110 tys. zł w 2023 roku. • 112 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2024 roku. • 1 tys. zł w 2023 roku. • 1 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 401 tys. zł w 2024 roku. • 388 tys. zł w 2023 roku. • 372 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
319 051
zł.
Koszty operacyjne Satis Tech wyniosły
662 661
zł.
Wynagrodzenia stanowią
48%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
14 386 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 319 051 zł w 2024 roku • 173 426 zł w 2023 roku • 294 862 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
48% w 2024 roku •
41% w 2023 roku •
35% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Satis Tech wyniosła 1 488 847 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 428 497 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 60 350 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 488 847 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 205 834 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 283 014 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 33 127 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 488 847 zł w 2024 roku. • 1 403 010 zł w 2023 roku. • 1 479 723 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 0%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Satis Tech wyniosły 283 014 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 488 847 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 19%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -3981 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 283 014 zł w 2024 roku • 204 418 zł w 2023 roku • 290 231 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 19% w 2024 roku • 15% w 2023 roku • 20% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Satis Tech wykazała przychody na poziomie 672 493 zł.
Organizacja zarobiła 7300 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1516 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 5784 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -95 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1516 zł w 2024 roku • 1458 zł w 2023 roku • 2983 zł w 2022 roku