SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
SPÓŁKA MOŻE BYĆ REPREZENTOWANA PRZEZ KAŻDĄ Z OSÓB WCHODZĄCYCH W SKŁAD ZARZĄDU DZIAŁAJĄCĄ SAMODZIELNIE LUB PRZEZ DZIAŁAJĄCEGO SAMODZIELNIE PROKURENTA, LUB DZIAŁAJĄCEGO W GRANICACH SWOJEGO UMOCOWANIA PEŁNOMOCNIKA.
Produkcja maszyn do obróbki włókien naturalnych i syntetycznych|Oferowanie kompleksowych usług projektowania i doradztwa technicznego|Realizacja serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz dostawa części zamiennych|Specjalizacja w maszynach takich jak zgrzeblarki i układacze|Obecność na rynku międzynarodowym w ponad 80 krajach
Befama to wiodący producent maszyn do przemysłu włókienniczego, działający na rynku od 1956 roku. Firma zyskała uznanie w ponad 80 krajach, a liczba dostarczonych urządzeń wynosi kilka tysięcy, co podkreśla jej solidność i zaufanie w międzynarodowym środowisku. Befama specjalizuje się w produkcji linii do obróbki włókien, obejmując zarówno włókna naturalne, jak i syntetyczne. Bogaty asortyment maszyn, takich jak otwieracze bel, transportery zbiorcze, maszyny rozluźniające oraz zgrzeblarki, umożliwia personalizację linii produkcyjnych dla indywidualnych potrzeb klientów. Dodatkowo firma oferuje kompleksowe usługi, które obejmują projektowanie maszyn, doradztwo techniczne oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Befama wyróżnia się także zapewnieniem dostępu do oryginalnych części zamiennych oraz możliwości diagnozowania awarii poprzez łącze internetowe, co czyni ich usługi jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Befama osiągnęła 0 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 0 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 32 667 zł.
Strata netto wyniosła 32 667 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -14 654 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -32 667 zł w 2024 roku. • 77 299 zł w 2023 roku. • 177 770 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Befama wynosi 2 686 626 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 9 552 447 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 175 031 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 686 626 zł w 2024 roku. • 3 187 173 zł w 2023 roku. • 3 703 034 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Befama mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Befama wynosi 5,3%. To oznacza, że firma ma szansę 5,3% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Umiarkowane ryzyko zamknięcia sugeruje konieczność monitorowania sytuacji finansowej organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,405% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 5,3% w 2024 roku. • 5,3% w 2023 roku. • 5,3% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Befama wynosi 0,69%. To oznacza, że firma ma szansę 0,69% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,110% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,69% w 2024 roku. • 0,12% w 2023 roku. • 0,10% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Befama charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Befama wynosi 251 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 478 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 478 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
33 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 251 tys. zł w 2024 roku. • 264 tys. zł w 2023 roku. • 254 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 15 tys. zł w 2023 roku. • 36 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 478 tys. zł w 2024 roku. • 484 tys. zł w 2023 roku. • 469 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-22 357 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Befama wyniosła 4 170 928 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 589 258 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 1 581 670 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 170 928 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 388 112 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 782 817 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 561 636 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 170 928 zł w 2024 roku. • 2 778 021 zł w 2023 roku. • 2 694 844 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Befama wyniosły 1 782 817 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 170 928 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 43%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 246 406 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 782 817 zł w 2024 roku • 357 242 zł w 2023 roku • 351 365 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 43% w 2024 roku • 13% w 2023 roku • 13% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Befama wykazała zysk netto większy niż 25% organizacji z branży "Produkcja maszyn dla przemysłu tekstylnego, odzieżowego i skórzanego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 25% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż NaN% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 60% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 55% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż NaN% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż NaN% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on NaN%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 3 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 18 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-3
dni względem terminu
6
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−18 dni27-06-2025
2023
−1 mies. 5 dni10-06-2024
2022
+1 mies. 7 dni21-08-2023
2021
−1 mies. 24 dni22-08-2022
2020
−2 dni13-10-2021
2019
−3 mies. 24 dni23-06-2020
2018
+5 mies. 21 dni02-01-2020
2017
−12 dni03-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Janoszek Marek posiada 250
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Krupa Marcin posiada 250
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Żmijowski Kamil posiada 250
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Haj Zbigniew posiada 250
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Żmijowski Kamil (25% udziałów) • Haj Zbigniew (25% udziałów) • Krupa Marcin (25% udziałów) • Janoszek Marek (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 25.07.2011 do 07.05.2024: • Żmijowski Kamil (25% udziałów) • Haj Zbigniew (25% udziałów) • Krupa Czesław (25% udziałów) • Janoszek Marek (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 17.11.2010 do 25.07.2011: • Żmijowski Kamil (25% udziałów) • Haj Zbigniew (25% udziałów) • Krupa Czesław (25% udziałów) • Janoszek Marek (25% udziałów)