METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
KRS 0000283361 NIP 5291737876 REGON 141032232

Podmiot wykreślony z KRS: 28.06.2021.
Dane poniżej dotyczą okresu sprzed wykreślenia.
icon cil:factory_____ffffff
aktywa
10 mln
zł
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
3 mln
zł
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
713 tys.
zł
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
12,1 mln
zł
Info
Województwo
MAZOWIECKIE
Miejscowość
GRODZISK MAZOWIECKI
Adres
CHRZANOWSKA, 22
Kod pocztowy
05-825
Rejestracja
2007-06-25
Organ reprezentujący (stan przed wykreśleniem z KRS 28.06.2021)
WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
Forma prawna
SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Sposób reprezentacji (stan przed wykreśleniem z KRS 28.06.2021)
KAŻDY KOMPLEMENTARIUSZ SAMODZIELNIE REPREZENTUJE SPÓŁKĘ W SKŁAD ZARZĄDU KOMPLEMENTARIUSZA METMAX SP. Z O.O. WCHODZĄ: DOROTA ANNA ZIELIŃSKA, PIOTR LESZEK ZIELIŃSKI, MAŁGORZATA BOGUMIŁA SKUPINSKA, LECH JERZY SKUPIŃSKI KOMPLEMENTARIUSZA METMAX SP. Z O.O. REPREZENTUJĄ ŁĄCZNIE WSZYSTKIE OSOBY WCHODZĄCE W SKŁAD ZARZĄDU KOMPLEMENTARIUSZA
Branże
Produkcja pozostałych gotowych wyrobów metalowych, gdzie indziej niesklasyfikowanaSprzedaż hurtowa części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykliUprawy rolne, chów i hodowla zwierząt, łowiectwo, włączając działalność usługowąProdukcja nadwozi do pojazdów silnikowych; produkcja przyczep i naczepProdukcja pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykliProdukcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykliDziałalność w zakresie architektury i inżynierii; badania i analizy techniczneObróbka mechaniczna elementów metalowychProdukcja metalowych wyrobów gotowych, z wyłączeniem maszyn i urządzeńWytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnychNaprawa i konserwacja metalowych wyrobów gotowychTransport lotniczyHandel detaliczny, z wyłączeniem handlu detalicznego pojazdami samochodowymiProdukcja maszyn i urządzeń, gdzie indziej niesklasyfikowanaBadania naukowe i prace rozwojoweKonserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykliSprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykliDziałalność usługowa związana z utrzymaniem porządku w budynkach i zagospodarowaniem terenów zieleniTransport lądowy oraz transport rurociągowyTransport wodnyPozostała działalność profesjonalna, naukowa i technicznaHandel hurtowy, z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymiProdukcja pozostałych wyrobów z gumyWynajem i dzierżawaProdukcja wyrobów z gumy i tworzyw sztucznychProdukcja pozostałego sprzętu transportowegoNaprawa i konserwacja maszynProdukcja części i akcesoriów do pojazdów silnikowychNaprawa, konserwacja i instalowanie maszyn i urządzeńProdukcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep, z wyłączeniem motocykliDziałalność związana z obsługą rynku nieruchomościHandel hurtowy i detaliczny pojazdami samochodowymi; naprawa pojazdów samochodowychMagazynowanie i działalność usługowa wspomagająca transportNadawanie programów ogólnodostępnych i abonamentowychDziałalność sportowa, rozrywkowa i rekreacyjnaDziałalność usługowa w zakresie informacji

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Metmax osiągnęła 3 000 886 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 2 996 300 zł. Pozostałe przychody to 4586 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 2 287 820 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 713 066 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazywała malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosił 390 394 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 3 000 886 zł w 2019 roku.
• 3 800 384 zł w 2018 roku.
• 3 781 674 zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki miały również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosił 175 344 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 713 066 zł w 2019 roku.
• 814 125 zł w 2018 roku.
• 1 063 755 zł w 2017 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Metmax wynosiła 12 105 746 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieściła się pomiędzy 4 485 301 zł a 38 774 240 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji zmniejszała się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosił 983 195 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 12 105 746 zł w 2019 roku.
• 12 959 818 zł w 2018 roku.
• 14 072 136 zł w 2017 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Metmax wynosił 711 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Metmax wynosiła 859 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT zmniejszał się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosił 183 221 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 711 210 zł w 2019 roku.
• 811 537 zł w 2018 roku.
• 1 077 652 zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA zmniejszała się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosił 167 606 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 858 973 zł w 2019 roku.
• 1 028 366 zł w 2018 roku.
• 1 194 184 zł w 2017 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Szacowane zatrudnienie Metmax mieściło się w przedziale 10 - 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie rosło w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 10 - 50 os. (szac.) w 2019 roku.
• 10 - 50 os. (szac.) w 2018 roku.
• 10 - 50 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 10 obwieszczeń dotyczących organizacji Metmax. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 7 lipca 2021.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 7 lipca 2021 (MSiG nr 129/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
10 obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
  1. Poz. 470162. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 25.06.2007. [WA.XIV NS-REJ.KRS/29601/21/665]
    UWAGA MSiG 129/2021 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: WA.XIV NS-REJ.KRS/29601/21/665 Nr ogłoszenia: 470162
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 28.06.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 24 następującej treści: WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (9) - mniej istotne Zwiń pozostałe obwieszczenia
  1. Poz. 1017192. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.06.2007. [RDF/261725/20/534]
    MSiG 213/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/261725/20/534 Nr ogłoszenia: 1017192
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 17.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 23 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  2. Poz. 1017191. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.06.2007. [RDF/261725/20/133]
    MSiG 213/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/261725/20/133 Nr ogłoszenia: 1017191
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 17.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 22 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 17.10.2020 okres OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  3. Poz. 812732. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.06.2007. [RDF/159274/19/81]
    MSiG 142/2019 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/159274/19/81 Nr ogłoszenia: 812732
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 12.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 21 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 12.07.2019 okres OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
  4. Poz. 812731. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.06.2007. [RDF/159224/19/373]
    MSiG 142/2019 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/159224/19/373 Nr ogłoszenia: 812731
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 12.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 20 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 12.07.2019 okres OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
  5. Poz. 550410. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.06.2007. [RDF/370092/18/975]
    MSiG 194/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/370092/18/975 Nr ogłoszenia: 550410
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 11.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 19 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
  6. Poz. 550409. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.06.2007. [RDF/370091/18/574]
    MSiG 194/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/370091/18/574 Nr ogłoszenia: 550409
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 11.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 18 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumenD tach wpisać: 1 1. data złożenia 11.07.2018 okres O 01.01.2017 DO 31.12.2017
  7. Poz. 410910. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 25.06.2007. [WA.XIV NS-REJ.KRS/17306/18/238]
    Rzuć okiem MSiG 180/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: WA.XIV NS-REJ.KRS/17306/18/238 Nr ogłoszenia: 410910
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 02.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 17 następującej treści: Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wpisać: 1 1. 28 15 Z PRODUKCJA ŁOŻYSK, KÓŁ ZĘBATYCH, PRZEKŁADNI ZĘBATYCH I ELEMENTÓW NAPĘDOWYCH 1 2. 45 20 Z KONSERWACJA I NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 2 2. 45 31 Z SPRZEDAŻ HURTOWA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 3 2. 45 32 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 4 2. 29 32 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO POJAZDÓW SILNIKOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 5 2. 33 11 Z NAPRAWA I KONSERWACJA METALOWYCH WYROBÓW GOTOWYCH 6 2. 33 12 Z NAPRAWA I KONSERWACJA MASZYN 7 2. 25 62 Z OBRÓBKA MECHANICZNA ELEMENTÓW METALOWYCH 8 2. 25 99 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH GOTOWYCH WYROX V. W P I S Y D BÓW METALOWYCH, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 9 2. 22 19 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH WYROBÓW Z GUMY wykreślić: 10 2. 01 UPRAWY ROLNE, CHÓW I HODOWLA ZWIERZĄT, ŁOWIECTWO, WŁĄCZAJĄC DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWĄ 11 2. 22 PRODUKCJA WYROBÓW Z GUMY I TWORZYW SZTUCZNYCH 12 2. 25 PRODUKCJA METALOWYCH WYROBÓW GOTOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MASZYN I URZĄDZEŃ 13 2. 28 PRODUKCJA MASZYN I URZĄDZEŃ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 14 2. 29 PRODUKCJA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, PRZYCZEP I NACZEP, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 15 2. 30 PRODUKCJA POZOSTAŁEGO SPRZĘTU TRANSPORTOWEGO 16 2. 33 NAPRAWA, KONSERWACJA I INSTALOWANIE MASZYN I URZĄDZEŃ 17 2. 45 HANDEL HURTOWY I DETALICZNY POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI; NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH 18 2. 46 HANDEL HURTOWY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 19 2. 47 HANDEL DETALICZNY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU DETALICZNEGO POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 20 2. 49 TRANSPORT LĄDOWY ORAZ TRANSPORT RUROCIĄGOWY 21 2. 52 MAGAZYNOWANIE I DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT 22 2. 68 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OBSŁUGĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI 23 2. 71 DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE ARCHITEKTURY I INŻYNIERII; BADANIA I ANALIZY TECHNICZNE 24 2. 72 BADANIA NAUKOWE I PRACE ROZWOJOWE 25 2. 74 POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ PROFESJONALNA, NAUKOWA I TECHNICZNA 26 2. 77 WYNAJEM I DZIERŻAWA 27 2. 81 DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z UTRZYMANIEM PORZĄDKU W BUDYNKACH I ZAGOSPODAROWANIEM TERENÓW ZIELENI 28 2. 93 DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA, ROZRYWKOWA I REKREACYJNA
  8. Poz. 345231. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 25.06.2007. [WA.XIV NS-REJ.KRS/35194/17/992]
    MSiG 192/2017 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: WA.XIV NS-REJ.KRS/35194/17/992 Nr ogłoszenia: 345231
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 21.09.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 16 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 17.07.2017 okres OD 01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
  9. Poz. 256080. METMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000283361. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 25.06.2007. [WA.XIV NS-REJ.KRS/25217/16/718]
    MSiG 166/2016 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: WA.XIV NS-REJ.KRS/25217/16/718 Nr ogłoszenia: 256080
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 19.08.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 15 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 24.06.2016 okres OD 01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015 D

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Metmax w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Metmax wynosiło 0,08%. Oznaczało to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma mogła trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności pozostawało bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,08% w 2019 roku.
• 0,08% w 2018 roku.
• 0,08% w 2017 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Metmax miała wysoką wiarygodność płatniczą (ocena: B).
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2017 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Metmax wynosił 519 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego wynosił 90 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki wynosił 1,95 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieścił się między 90 tys. zł a 1,95 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki malał w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosiła 14 tys. zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 519 tys. zł w 2019 roku.
• 517 tys. zł w 2018 roku.
• 547 tys. zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 90 tys. zł w 2019 roku.
• 114 tys. zł w 2018 roku.
• 113 tys. zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 1,95 mln zł w 2019 roku.
• 1,92 mln zł w 2018 roku.
• 1,96 mln zł w 2017 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 1 052 335 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Metmax wyniosły 2 285 091 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowiły 46,1% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosły w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosił 122 937 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 1 052 335 zł w 2019 roku
• 954 026 zł w 2018 roku
• 806 462 zł w 2017 roku
icon custom:bullet-chevron
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rósł w czasie. Średni wzrost udziału wynosił 8,1 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 46,1% w 2019 roku
• 32% w 2018 roku
• 29,9% w 2017 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Metmax wyniosła 9 952 340 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa trwałe to 7 698 527 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe to 2 253 813 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9 952 340 zł.
icon custom:bullet-chevron
Kapitał (fundusz) własny to 9 728 200 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 224 140 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zmniejszała całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosił 10 822 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zmniejszała kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosił 33 425 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 9 952 340 zł sumy bilansowej i 9 728 200 zł kapitału własnego w 2019 roku.
• 9 935 364 zł sumy bilansowej i 9 621 386 zł kapitału własnego w 2018 roku.
• 9 973 985 zł sumy bilansowej i 9 795 050 zł kapitału własnego w 2017 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 7,16%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 7,33%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 23,74%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 23,76%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarszała się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosił 2 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarszała się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosił 2 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji pogarszała się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosił 2,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji pogarszała się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosił 2 punkty procentowe rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Metmax wyniosły 224 140 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 9 952 340 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 2,3%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji rosły w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosił 22 603 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 224 140 zł w 2019 roku
• 313 978 zł w 2018 roku
• 178 934 zł w 2017 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia nie zmieniał się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 2% w 2019 roku
• 3% w 2018 roku
• 2% w 2017 roku

Wierzyciele

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Metmax miała 224 140 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
icon custom:bullet-chevron
Najwięcej była winna dostawcom: 141 955 zł (63%).
icon custom:bullet-chevron
Dalej: państwu 61 185 zł (27%), bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej 21 000 zł (9%); pracownikom 0,29 zł (poniżej 1%).
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.
icon custom:bullet-chevron
Z całości 21 000 zł (9%) stanowiły zobowiązania z terminem spłaty ponad rok.
icon custom:bullet-chevron
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
icon custom:bullet-chevron
W roku 2019 największa część zobowiązań przypadała dostawcom: 63% (w 2017: 65%).
icon custom:bullet-chevron
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej wzrósł z 0% (2017) do 9% (2019).

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Metmax wynosił 11,09 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższały zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa był duży, choć tak wysoka nadpłynność mogła oznaczać niepracujący majątek.
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosiła 8,09 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywały zobowiązania krótkoterminowe.
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosiła 3,46 - same środki pieniężne wystarczały na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
icon custom:bullet-chevron
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 3,69 miesiąca.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (2 253 813 zł) przewyższały zobowiązania krótkoterminowe (203 140 zł) o 2 050 673 zł - kapitał obrotowy netto był dodatni.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji obniżała się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 11,09 w 2019 roku
• 7,22 w 2018 roku
• 11,96 w 2017 roku

Obsługa długu

icon custom:bullet-chevron
Gotówka organizacji Metmax: 703 328 zł. Sprawozdanie nie podaje kwoty długu wobec banków i pożyczkodawców, więc dług netto jest nieznany.
icon custom:bullet-chevron
Koszty odsetek: 106 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywał je ponad 1000 razy - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Metmax wynosiła 19 dni - tyle średnio organizacja czekała na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosiła 23 dni - tyle średnio mijało, zanim organizacja uregulowała zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosiła 24 dni.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosiła -4 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosiła -6 dni.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosiła 74 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżały w magazynie.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynosiły 153 662 zł, z czego 153 662 zł z terminem do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 19 dni w 2019 roku
• 25 dni w 2018 roku
• 19 dni w 2017 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Metmax wynosiły 2 285 088 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), wynosiła 881 271 zł, czyli 39% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria, zużycie materiałów i energii, wynosiła 874 744 zł, czyli 38% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, wynosiła 171 064 zł, czyli 7% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji malały w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły:
• 2,3 mln zł w 2019 roku
• 3 mln zł w 2018 roku
• 2,7 mln zł w 2017 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2019 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), zużycie materiałów i energii, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

Brak danych o podatku dochodowym.


W ostatnim stanie rejestru przed wykreśleniem z KRS organizacja nie miała PKD głównego; porównanie dotyczy branży z końca okresu sprawozdawczego.

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Metmax wykazała zysk netto większy niż 55% organizacji z branży "Produkcja łożysk, kół zębatych, przekładni zębatych i elementów napędowych".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 25% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 38% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 5% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 92% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 90% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 63% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 38% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,05%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku zmniejszał się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 55% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku zmniejszały się w czasie. W 2019 były wyższe niż 25% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku zmniejszała się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 38% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejszał się w czasie. W 2019 był wyższy niż 5% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku powiększała się w czasie. W 2019 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku powiększała się w czasie. W 2019 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejszała się w czasie. W 2019 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejszała się w czasie. W 2019 była wyższa niż 38% organizacji w branży.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 25 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym: 2 996 296,79
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów 3 146 461,24
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna) -150 164,45
B. Koszty działalności operacyjnej 2 285 087,96
I. Amortyzacja 147 763,12
II. Zużycie materiałów i energii 874 744,12
III. Usługi obce 136 913,61
IV. Podatki i opłaty, w tym: 53 817,38
V. Wynagrodzenia 881 271,06
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: 171 063,70
VII. Pozostałe koszty rodzajowe 19 514,97
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 711 208,83
D. Pozostałe przychody operacyjne 3,61
IV. Inne przychody operacyjne 3,61
E. Pozostałe koszty operacyjne 2,75
III. Inne koszty operacyjne 2,75
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E) 711 209,69
G. Przychody finansowe 4 585,54
II. Odsetki, w tym: 3 671,06
V. inne 914,48
H. Koszty finansowe 2 728,83
I. Odsetki, w tym: 105,63
IV. inne 2 623,20
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H) 713 066,40
L. Zysk (strata) netto (I–J–K) 713 066,40

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Metmax były składane do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 2 w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 2 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 2 dni po terminie.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2019
+2 dni
2018
−3 dni
2017
−5 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Udziałowcy

Brak danych o udziałowcach.


Reprezentacja

Podmiot wykreślony z KRS 28.06.2021. Poniżej ostatni stan rejestru przed wykreśleniem - funkcje i udziały zakończyły się w dniu wykreślenia.