WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z BRAKIEM PRZEWAGI KTÓREGOKOLWIEK RODZAJU WŁASNOŚCI PRYWATNEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO, DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I REPREZENTOWANIA SPÓŁKI NA ZEWNĄTRZ WYMAGANE JEST SAMODZIELNE DZIAŁANIE PREZESA ZARZĄDU LUB WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU Z PROKURENTEM
Deweloper mieszkań w Poznaniu i lokali usługowych.|Osiedle Nowe Ogrody w Zielonych Jeżycach.|Skupienie na jakości i estetyce realizacji.|Zróżnicowane oferty mieszkań dla rodzin i singli.|Zespół z doświadczeniem w branży deweloperskiej.
Proxin Investment to firma deweloperska, która specjalizuje się w realizacji nowoczesnych projektów mieszkaniowych oraz lokali usługowych. Osiedle Nowe Ogrody, zlokalizowane w Poznaniu, nawiązuje do przyjaznej atmosfery Zielonych Jeżyc, oferując mieszkańcom bliskość do centrum miasta w kameralnym otoczeniu. Proxin Investment stawia na jakość oraz estetykę swoich realizacji, zapewniając przyszłym mieszkańcom nie tylko komfortowe wnętrza, ale także pięknie zagospodarowaną przestrzeń. W ofercie znajdują się różnorodne mieszkania, które mogą spełnić oczekiwania rodzin, singli oraz osób szukających lokalu pod wynajem. Zespół firmy składa się z doświadczonych profesjonalistów, którzy dbają o każdy element procesu inwestycyjnego, od projektowania po sprzedaż mieszkań. Proxin Investment zrealizował już wiele projektów, które zdobły uznanie wśród mieszkańców Poznania. Misją firmy jest tworzenie przyjaznych, zielonych przestrzeni życiowych, które w harmonijny sposób wpisują się w otoczenie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Proxin Investment osiągnęła 26 134 886 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 101 614 zł. Pozostałe przychody to 23 033 272 zł.
Całkowite koszty wyniosły -14 500 352 zł.
Zysk netto wyniósł 17 601 966 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -163 294 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 26 134 886 zł w 2024 roku. • 13 389 897 zł w 2023 roku. • 6 285 688 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 2 441 780 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 17 601 966 zł w 2024 roku. • 8 077 019 zł w 2023 roku. • -5 169 356 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Proxin Investment wynosi 104 667 857 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
16 836 735 zł a 246 427 525 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 11 877 829 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 104 667 857 zł w 2024 roku. • 44 759 021 zł w 2023 roku. • 4 190 459 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Proxin Investment wynosi -5,08 mln zł.
EBITDA Proxin Investment wynosi -5,05 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
752 256 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -5 079 601 zł w
2024 roku. • 1 540 649 zł w
2023 roku. • -1 962 825 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
749 367 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -5 053 116 zł w
2024 roku. • 1 567 240 zł w
2023 roku. • -1 932 006 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Proxin Investment mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Proxin Investment wynosi 2,82%. To oznacza, że firma ma szansę 2,82% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,016% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,82% w 2024 roku. • 2,82% w 2023 roku. • 2,82% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Proxin Investment wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,040% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2024 roku. • 0,37% w 2023 roku. • 3,35% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Proxin Investment charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Proxin Investment wynosi 2,41 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 6,32 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 6,32 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
345 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,41 mln zł w 2024 roku. • 71 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 6,32 mln zł w 2024 roku. • 1,62 mln zł w 2023 roku. • 213 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
19 225
zł.
Koszty operacyjne Proxin Investment wyniosły
8 181 215
zł.
Wynagrodzenia stanowią
0%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-2442 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 19 225 zł w 2024 roku • 38 250 zł w 2023 roku • 47 155 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
1% w 2023 roku •
1% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Proxin Investment wyniosła 26 272 491 zł.
a
ktywa obrotowe to 21 881 267 zł.
a
ktywa trwałe to 4 391 224 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 26 272 491 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 823 510 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 22 448 980 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -6 518 913 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 26 272 491 zł w 2024 roku. • 36 018 351 zł w 2023 roku. • 37 108 973 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 67%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 78%.
Marża operacyjna wyniosła -164%.
Marża netto wyniosła 67%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -23.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Proxin Investment wyniosły 3 823 510 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 26 272 491 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 15%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -9 478 342 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 823 510 zł w 2024 roku • 31 319 221 zł w 2023 roku • 40 421 615 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 11.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 15% w 2024 roku • 87% w 2023 roku • 109% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Proxin Investment wykazała przychody na poziomie 26 134 886 zł.
Organizacja zarobiła 17 752 246 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 150 280 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 17 601 966 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -78 045 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 150 280 zł w 2024 roku • 447 278 zł w 2023 roku • 10 063 zł w 2022 roku
Organizacja Proxin Investment wykazała zysk netto większy niż 99% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 96% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 99% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 96% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 91% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 23% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 9 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 18 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-9
dni względem terminu
4
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−18 dni27-06-2025
2023
−19 dni26-06-2024
2022
+11 dni26-07-2023
2021
−11 dni04-10-2022
2020
+1 dni15-09-2021
2018
−21 dni24-08-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie