Organizacja Hausbud osiągnęła 16 184 588 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 16 184 580 zł. Pozostałe przychody to 8 zł.
Całkowite koszty wyniosły 14 401 177 zł.
Zysk netto wyniósł 1 783 402 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 693 683 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 16 184 588 zł w 2025 roku. • 20 527 684 zł w 2024 roku. • 12 696 979 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 210 149 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 783 402 zł w 2025 roku. • 1 360 061 zł w 2024 roku. • 1 244 709 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Hausbud wynosi 22 506 279 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
4 582 944 zł a 40 461 470 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 493 410 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 22 506 279 zł w 2025 roku. • 22 370 759 zł w 2024 roku. • 15 962 814 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Hausbud wynosi 2,33 mln zł.
EBITDA Hausbud wynosi 2,52 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
278 711 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 329 076 zł w
2025 roku. • 1 853 008 zł w
2024 roku. • 1 366 998 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
297 825 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 521 697 zł w
2025 roku. • 1 979 203 zł w
2024 roku. • 1 475 101 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Hausbud.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Hausbud wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,84% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Hausbud wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Hausbud charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Hausbud wynosi 751 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 349 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,45 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 349 tys. zł a 1,45 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
86 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 751 tys. zł w 2025 roku. • 615 tys. zł w 2024 roku. • 420 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 349 tys. zł w 2025 roku. • 272 tys. zł w 2024 roku. • 205 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,45 mln zł w 2025 roku. • 865 tys. zł w 2024 roku. • 672 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
842 527
zł.
Koszty operacyjne Hausbud wyniosły
13 855 504
zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
60 738 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 842 527 zł w 2025 roku • 914 571 zł w 2024 roku • 574 313 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2025 roku •
5% w 2024 roku •
5% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Hausbud wyniosła 11 109 618 zł.
a
ktywa obrotowe to 9 135 667 zł.
a
ktywa trwałe to 1 973 951 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 11 109 618 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 999 026 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 6 110 592 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 277 484 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 11 109 618 zł w 2025 roku. • 6 832 454 zł w 2024 roku. • 7 025 855 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 16%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 29%.
Marża operacyjna wyniosła 14%.
Marża netto wyniosła 11%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Hausbud wyniosły 4 999 026 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 11 109 618 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 45%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 579 230 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4 999 026 zł w 2025 roku • 2 505 265 zł w 2024 roku • 3 666 754 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 45% w 2025 roku • 37% w 2024 roku • 52% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Hausbud wykazała przychody na poziomie 16 184 588 zł.
Organizacja zarobiła 2 244 290 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 460 888 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 783 402 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 55 411 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 460 888 zł w 2025 roku • 347 533 zł w 2024 roku • 119 085 zł w 2023 roku
Organizacja Hausbud wykazała zysk netto większy niż 95% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 96% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 90% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 49% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 96 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 98 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-96
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 8 dni08-04-2026
2024
−3 mies. 20 dni27-03-2025
2023
−3 mies. 16 dni31-03-2024
2022
−3 mies. 18 dni29-03-2023
2021
−3 mies. 24 dni23-06-2022
2020
−4 mies. 23 dni25-05-2021
2019
−4 mies. 21 dni27-05-2020
2018
−14 dni01-07-2019
2017
−27 dni18-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Serafin Remigiusz posiada 3600
udziałów,
które stanowią
90.0% firmy.
Kardas Łukasz posiada 400
udziałów,
które stanowią
10.0% firmy.
Największym udziałowcem od 02.02.2016 jest Serafin Remigiusz kontrolujący 90% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 14.01.2014 do 02.02.2016
był Bonk Bartosz kontrolując 50% udziałów.
W okresie od 04.11.2010 do 14.01.2014 najwięcej udziałów posiadał Bonk Szymon. Jego udziały w tym czasie wynosiły 90%.