Organizacja BL Inwestycje osiągnęła 19 180 213 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 13 943 706 zł. Pozostałe przychody to 5 236 508 zł.
Całkowite koszty wyniosły 10 323 899 zł.
Zysk netto wyniósł 3 619 807 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 3 127 875 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 19 180 213 zł w 2023 roku. • 12 475 547 zł w 2022 roku. • 16 687 007 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 583 758 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 3 619 807 zł w 2023 roku. • 4 450 513 zł w 2022 roku. • 11 461 189 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji BL Inwestycje wynosi 32 146 622 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
4 880 585 zł a 50 677 297 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 4 917 674 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 32 146 622 zł w 2023 roku. • 34 429 658 zł w 2022 roku. • 64 192 117 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT BL Inwestycje wynosi -578 tys. zł.
EBITDA BL Inwestycje wynosi 793 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
135 801 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -577 663 zł w
2023 roku. • 2 095 256 zł w
2022 roku. • 1 977 114 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
80 103 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 792 502 zł w
2023 roku. • 2 332 261 zł w
2022 roku. • 2 061 636 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2021 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji BL Inwestycje wynosi 2,84%. To oznacza, że firma ma szansę 2,84% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,84% w 2023 roku. • 2,86% w 2022 roku. • 2,85% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji BL Inwestycje wynosi 0,13%. To oznacza, że firma ma szansę 0,13% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,13% w 2023 roku. • 0,02% w 2022 roku. • 0,24% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
BL Inwestycje charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla BL Inwestycje wynosi 622 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,3 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,3 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
104 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 622 tys. zł w 2023 roku. • 893 tys. zł w 2022 roku. • 965 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2023 roku. • 314 tys. zł w 2022 roku. • 285 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,3 mln zł w 2023 roku. • 2,22 mln zł w 2022 roku. • 2,29 mln zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 502 619
zł.
Koszty operacyjne BL Inwestycje wyniosły
14 521 369
zł.
Wynagrodzenia stanowią
10%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
247 681 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 502 619 zł w 2023 roku • 557 330 zł w 2022 roku • 272 149 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
10% w 2023 roku •
7% w 2022 roku •
5% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów BL Inwestycje wyniosła 14 136 163 zł.
a
ktywa obrotowe to 9 507 787 zł.
a
ktywa trwałe to 4 628 376 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 14 136 163 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 7 628 716 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 6 507 447 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 447 595 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 14 136 163 zł w 2023 roku. • 16 037 784 zł w 2022 roku. • 13 011 296 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 26%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 56%.
Marża operacyjna wyniosła -4%.
Marża netto wyniosła 19%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -10.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania BL Inwestycje wyniosły 7 628 716 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 14 136 163 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 54%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 784 406 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 7 628 716 zł w 2023 roku • 4 957 016 zł w 2022 roku • 3 381 042 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 54% w 2023 roku • 31% w 2022 roku • 26% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja BL Inwestycje wykazała przychody na poziomie 19 180 213 zł.
Organizacja zarobiła 3 714 092 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 94 285 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 3 619 807 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 3% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 10 760 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 94 285 zł w 2023 roku • 57 641 zł w 2022 roku • 39 537 zł w 2021 roku
Organizacja BL Inwestycje wykazała zysk netto większy niż 97% organizacji z branży "Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 97% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 27% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 91% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 96% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 97% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2023 były wyższe niż 97% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była ona wyższa niż 80% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był wyższy niż 67% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 91% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2023 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 72 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2023 zostało złożone 88 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-72
dni względem terminu
6
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2023
−2 mies. 28 dni18-03-2025
2022
−4 mies.17-03-2023
2021
−3 mies. 24 dni23-06-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−6 mies. 15 dni03-04-2020
2018
−2 mies. 9 dni07-05-2019
2017
+2 mies. 25 dni08-10-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Bl Holdings posiada 49
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 15.03.2022 jest Bl Holdings kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 16.12.2021 do 15.03.2022
był Bl Holdings kontrolując 49% udziałów.
W okresie od 18.10.2021 do 16.12.2021 najwięcej udziałów posiadał Bl Holdings. Jego udziały w tym czasie wynosiły 49%.