SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ: DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB PROKURENT DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z JEDNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU.
Organizacja Filtromex osiągnęła 22 766 876 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 22 765 293 zł. Pozostałe przychody to 1584 zł.
Całkowite koszty wyniosły 20 348 967 zł.
Zysk netto wyniósł 2 416 326 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 350 507 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 22 766 876 zł w 2025 roku. • 20 231 612 zł w 2024 roku. • 26 187 030 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 312 456 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 416 326 zł w 2025 roku. • -714 657 zł w 2024 roku. • 243 826 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Filtromex wynosi 32 704 837 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
7 861 617 zł a 56 917 191 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 733 483 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 32 704 837 zł w 2025 roku. • 19 537 113 zł w 2024 roku. • 25 018 690 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Filtromex wynosi 2,68 mln zł.
EBITDA Filtromex wynosi 3,02 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
340 984 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 676 077 zł w
2025 roku. • -456 761 zł w
2024 roku. • 662 496 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
372 074 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 3 017 632 zł w
2025 roku. • -102 713 zł w
2024 roku. • 1 089 947 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Filtromex wynosi 65 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 65 os. w 2025 roku. • 68 os. w 2024 roku. • 70 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Filtromex wynosi 2,83%. To oznacza, że firma ma szansę 2,83% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,009% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,83% w 2025 roku. • 2,84% w 2024 roku. • 2,82% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Filtromex wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,054% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,30% w 2024 roku. • 0,09% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Filtromex charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Filtromex wynosi 1,28 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 401 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,13 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 401 tys. zł a 3,13 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
155 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,28 mln zł w 2025 roku. • 837 tys. zł w 2024 roku. • 1,03 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 401 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 49 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3,13 mln zł w 2025 roku. • 2,2 mln zł w 2024 roku. • 2,45 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
7 023 073
zł.
Koszty operacyjne Filtromex wyniosły
20 089 216
zł.
Wynagrodzenia stanowią
35%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
744 385 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 7 023 073 zł w 2025 roku • 6 721 900 zł w 2024 roku • 6 197 134 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
35% w 2025 roku •
32% w 2024 roku •
24% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Filtromex wyniosła 14 914 434 zł.
a
ktywa obrotowe to 13 379 105 zł.
a
ktywa trwałe to 1 535 329 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 14 914 434 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 432 278 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 10 482 156 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 687 432 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 14 914 434 zł w 2025 roku. • 13 480 339 zł w 2024 roku. • 15 539 561 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 16%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 23%.
Marża operacyjna wyniosła 12%.
Marża netto wyniosła 11%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Filtromex wyniosły 4 432 278 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 14 914 434 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 30%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 409 677 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4 432 278 zł w 2025 roku • 5 414 509 zł w 2024 roku • 6 759 074 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 6.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 30% w 2025 roku • 40% w 2024 roku • 43% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Filtromex wykazała przychody na poziomie 22 766 876 zł.
Organizacja zarobiła 2 487 953 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 71 627 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 2 416 326 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 3% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 8953 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 71 627 zł w 2025 roku • 23 204 zł w 2024 roku • 6370 zł w 2023 roku
Organizacja Filtromex wykazała zysk netto większy niż 92% organizacji z branży "Kucie, prasowanie, wytłaczanie i walcowanie metali; metalurgia proszków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 71% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 82% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 67% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 71% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 67% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 32% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 80% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 67% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 61 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 76 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-61
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 16 dni30-04-2026
2024
−20 dni25-06-2025
2023
−28 dni17-06-2024
2022
−2 mies. 18 dni28-04-2023
2021
−2 mies. 11 dni05-08-2022
2020
−3 mies. 26 dni21-06-2021
2019
−3 mies. 18 dni29-06-2020
2018
−1 mies. 2 dni13-06-2019
2017
−17 dni28-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kozub Krzysztof posiada 534
udziałów,
które stanowią
89.0% firmy.
Największym udziałowcem od 09.01.2020 jest Kozub Krzysztof kontrolujący 89% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 26.03.2014 do 09.01.2020
był Kozub Krzysztof kontrolując 99% udziałów.
W okresie od 31.07.2008 do 26.03.2014 najwięcej udziałów posiadał Kozub Krzysztof. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.