Organizacja przewozu osób w Warszawie i Europie|Wynajem nowoczesnych autokarów, minibusów i luksusowych limuzyn|Specjalizacja w wyjazdach turystycznych, pielgrzymkowych i transferach|Usługi dostosowane do potrzeb klientów indywidualnych, firm i instytucji|Bezpieczeństwo podróży dzięki zaawansowanemu wyposażeniu pojazdów
Mazurkas Transport to firma przewozowa z bogatą historią, która sięga 1990 roku. Znana jest jako lider na polskim rynku transportowym, specjalizująca się w organizowaniu przewozów osób oraz kompleksowej obsłudze transportowej. Oferowane usługi obejmują wynajem autokarów, minibusów, vanów oraz luksusowych limuzyn, a także organizację wyjazdów turystycznych, pielgrzymkowych, transferów i imprez okolicznościowych. Mazurkas Transport wyróżnia się nowoczesną flotą, która zapewnia wysoki komfort podróży oraz bezpieczeństwo dzięki zaawansowanemu wyposażeniu pojazdów. Dodatkowo, firma nieustannie podnosi standardy usług, dostosowując ofertę do potrzeb klientów indywidualnych, instytucji oraz firm. Doświadczeni kierowcy charakteryzują się wysoką kulturą osobistą oraz umiejętnościami zawodowymi, co sprawia, że każdy przejazd z Mazurkas Transport jest nie tylko komfortowy, ale i bezpieczny.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Mazurkas Travel Transport osiągnęła 8 542 645 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 522 979 zł. Pozostałe przychody to 19 665 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 238 453 zł.
Zysk netto wyniósł 284 526 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 39 164 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 542 645 zł w 2025 roku. • 8 585 329 zł w 2024 roku. • 9 348 800 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 39 571 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 284 526 zł w 2025 roku. • 822 956 zł w 2024 roku. • 1 530 587 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Mazurkas Travel Transport wynosi 11 185 088 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 845 264 zł a 23 210 060 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 282 887 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 11 185 088 zł w 2025 roku. • 13 603 868 zł w 2024 roku. • 16 326 155 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mazurkas Travel Transport wynosi 382 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
48 264 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 382 207 zł w
2025 roku. • 870 162 zł w
2024 roku. • 1 620 940 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Mazurkas Travel Transport wynosi 20 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 20 os. w 2025 roku. • 20 os. w 2024 roku. • 20 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Mazurkas Travel Transport wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mazurkas Travel Transport wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Mazurkas Travel Transport charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mazurkas Travel Transport wynosi 650 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 57 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,03 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 57 tys. zł a 2,03 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
19 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 650 tys. zł w 2025 roku. • 710 tys. zł w 2024 roku. • 686 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 57 tys. zł w 2025 roku. • 131 tys. zł w 2024 roku. • 243 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,03 mln zł w 2025 roku. • 2,14 mln zł w 2024 roku. • 1,85 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Mazurkas Travel Transport wyniosły
8 140 772
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mazurkas Travel Transport wyniosła 6 042 432 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 026 560 zł.
a
ktywa trwałe to 15 872 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 042 432 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 239 917 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5 802 515 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 127 752 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 042 432 zł w 2025 roku. • 6 565 098 zł w 2024 roku. • 5 693 777 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 5%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Mazurkas Travel Transport wyniosły 239 917 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 042 432 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 4%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -24 934 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 239 917 zł w 2025 roku • 447 109 zł w 2024 roku • 398 744 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 4% w 2025 roku • 7% w 2024 roku • 7% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Mazurkas Travel Transport wykazała przychody na poziomie 8 542 645 zł.
Organizacja zarobiła 364 713 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 80 187 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 284 526 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 22% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 9207 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 80 187 zł w 2025 roku • 51 419 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Mazurkas Travel Transport wykazała zysk netto większy niż 86% organizacji z branży "Pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany".
Organizacja wykazała przychód większy niż 89% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 95% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 3%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 86% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 89% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 91% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 19% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 225 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 104 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+225
dni względem terminu
4
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 14 dni02-04-2026
2024
−3 mies. 27 dni20-03-2025
2023
−12 dni03-07-2024
2022
+1 mies. 25 dni08-09-2023
2021
+8 mies. 25 dni07-07-2023
2020
−1 dni14-10-2021
2019
+50 mies. 25 dni18-12-2024
2018
+6 mies. 6 dni17-01-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Hulewicz Jerzy posiada 25
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Liniewicz Darska Elżbieta (25% udziałów) • Baranowski Rafał (25% udziałów) • Bartkowski Andrzej (25% udziałów) • Hulewicz Jerzy (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 07.08.2012 do 27.12.2012: • Liniewicz Darska Elżbieta (25% udziałów) • Baranowski Rafał (25% udziałów) • Bartkowski Andrzej (25% udziałów) • Hulewicz Jerzy (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 14.06.2012 do 07.08.2012: • Bartkowski Andrzej (33% udziałów) • Hulewicz Jerzy (33% udziałów)