SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST PREZES SPÓŁKI. W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU DWUOSOBOWEGO LUB TRZYOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST INDYWIDUALNIE PREZES ZARZĄDU. POZOSTALI CZŁONKOWIE ZARZĄDU MOGĄ SKŁADAĆ OŚWIADCZENIA I PODPISYWAĆ W IMIENIU SPÓŁKI WSPÓŁDZIAŁAJĄC Z INNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU LUB PROKURENTEM.
Producent szerokiej gamy przesłon okiennych|Oferuje pergole, markizy, rolety, moskitiery oraz żaluzje|Działalność na rynku od 1991 roku z siedzibą w Poznaniu|Eksportuje produkty do 26 krajów europejskich|Działa w obszarze badań i rozwoju oraz edukacji kadry montażystów
Firma MOL sp. z o.o. jest wiodącym producentem przesłon okiennych w Europie Środkowej, działającym na rynku od 1991 roku. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Poznaniu, a jego działalność obejmuje szeroką gamę produktów, w tym pergole, markizy, rolety, moskitiery oraz żaluzje. W ciągu lat firma zastosowała innowacyjne podejście do produkcji, co pozwoliło jej zdobyć renomę i uznanie wśród klientów. W 2018 roku do oferty wprowadzono pergole, które szybko zdobyły popularność ze względu na swoją jakość oraz konkurencyjność cenową. Kluczowym produktem firmy są markizy tarasowe, balkonowe i koszowe, oferowane w wielu modelach i wariantach tkanin. MOL nieprzerwanie poszerza swoją ofertę, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku, a także angażuje się w rozwój działu badań i innowacji. Dział eksportu współpracuje z klientami w 26 państwach europejskich, co ilustruje globalny zasięg ich produktów. Dzięki wyjątkowemu podejściu do klienta oraz wysokiej jakości produktów, MOL zdobywa zaufanie i lojalność swoich konsumentów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja MOL osiągnęła 28 792 580 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 28 593 898 zł. Pozostałe przychody to 198 682 zł.
Całkowite koszty wyniosły 28 468 665 zł.
Zysk netto wyniósł 125 233 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 161 991 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 28 792 580 zł w 2025 roku. • 30 083 755 zł w 2024 roku. • 28 420 595 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -67 810 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 125 233 zł w 2025 roku. • 665 843 zł w 2024 roku. • 567 043 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji MOL wynosi 31 519 991 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 252 329 zł a 71 981 451 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 141 184 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 31 519 991 zł w 2025 roku. • 34 449 288 zł w 2024 roku. • 34 894 101 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT MOL wynosi 196 tys. zł.
EBITDA MOL wynosi 753 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
87 906 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 195 587 zł w
2025 roku. • 775 777 zł w
2024 roku. • 705 708 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
47 081 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 752 588 zł w
2025 roku. • 1 358 766 zł w
2024 roku. • 1 337 496 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie MOL wynosi 63 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 63 os. w 2025 roku. • 67 os. w 2024 roku. • 68 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji MOL wynosi 2,81%. To oznacza, że firma ma szansę 2,81% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,81% w 2025 roku. • 2,80% w 2024 roku. • 2,81% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji MOL wynosi 0,11%. To oznacza, że firma ma szansę 0,11% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,11% w 2025 roku. • 20,2% w 2024 roku. • 41,8% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
MOL charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla MOL wynosi 1,08 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 25 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,15 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 25 tys. zł a 3,15 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
38 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,08 mln zł w 2025 roku. • 1,04 mln zł w 2024 roku. • 1,22 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 25 tys. zł w 2025 roku. • 116 tys. zł w 2024 roku. • 106 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3,15 mln zł w 2025 roku. • 3,13 mln zł w 2024 roku. • 3,65 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
6 491 980
zł.
Koszty operacyjne MOL wyniosły
28 398 311
zł.
Wynagrodzenia stanowią
23%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
417 960 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 6 491 980 zł w 2025 roku • 6 721 194 zł w 2024 roku • 5 859 722 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
23% w 2025 roku •
23% w 2024 roku •
21% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów MOL wyniosła 24 122 751 zł.
a
ktywa obrotowe to 12 034 762 zł.
a
ktywa trwałe to 12 087 990 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 24 122 751 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 8 357 411 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 15 765 340 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 236 053 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 24 122 751 zł w 2025 roku. • 25 408 491 zł w 2024 roku. • 26 672 580 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania MOL wyniosły 8 357 411 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 24 122 751 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 35%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 385 700 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 8 357 411 zł w 2025 roku • 9 768 384 zł w 2024 roku • 8 434 092 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 35% w 2025 roku • 38% w 2024 roku • 32% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja MOL wykazała przychody na poziomie 28 792 580 zł.
Organizacja zarobiła 173 971 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 48 738 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 125 233 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 28% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -5327 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 48 738 zł w 2025 roku • 43 392 zł w 2024 roku • 48 879 zł w 2023 roku