SĄD REJONOWY W OPOLU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH SPÓŁKI I DO SKŁADANIA PODPISÓW W JEJ IMIENIU SĄ UMOCOWANI: PREZES ZARZĄDU - JEDNOOSOBOWO , CZŁONKOWIE ZARZĄDU LUB PROKURENCI PRZY WSPÓŁDZIAŁANIU DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja Rolno- Agro-Chmiel osiągnęła 5 704 434 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 702 560 zł. Pozostałe przychody to 1874 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 532 624 zł.
Zysk netto wyniósł 169 937 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 160 091 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 704 434 zł w 2025 roku. • 6 528 149 zł w 2024 roku. • 8 008 520 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -7019 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 169 937 zł w 2025 roku. • 300 467 zł w 2024 roku. • 651 643 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Rolno- Agro-Chmiel wynosi 11 961 127 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 699 365 zł a 39 884 933 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 449 630 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 11 961 127 zł w 2025 roku. • 13 050 267 zł w 2024 roku. • 15 835 974 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Rolno- Agro-Chmiel wynosi 542 tys. zł.
EBITDA Rolno- Agro-Chmiel wynosi 815 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
3139 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 541 666 zł w
2025 roku. • 727 150 zł w
2024 roku. • 1 274 654 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
10 682 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 815 277 zł w
2025 roku. • 994 211 zł w
2024 roku. • 1 540 836 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Rolno- Agro-Chmiel mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Rolno- Agro-Chmiel wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rolno- Agro-Chmiel wynosi 0,26%. To oznacza, że firma ma szansę 0,26% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,015% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,26% w 2025 roku. • 0,12% w 2024 roku. • 0,10% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Rolno- Agro-Chmiel charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rolno- Agro-Chmiel wynosi 280 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,99 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,99 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
35 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 280 tys. zł w 2025 roku. • 287 tys. zł w 2024 roku. • 378 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,99 mln zł w 2025 roku. • 2 mln zł w 2024 roku. • 2,1 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 588 953
zł.
Koszty operacyjne Rolno- Agro-Chmiel wyniosły
5 160 894
zł.
Wynagrodzenia stanowią
31%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-4097 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 588 953 zł w 2025 roku • 1 662 846 zł w 2024 roku • 1 542 121 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
31% w 2025 roku •
29% w 2024 roku •
23% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Rolno- Agro-Chmiel wyniosła 15 269 381 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 921 908 zł.
a
ktywa trwałe to 12 347 473 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 15 269 381 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 5 298 147 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 9 971 233 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 85 235 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 15 269 381 zł w 2025 roku. • 15 217 032 zł w 2024 roku. • 16 425 963 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła 9%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Rolno- Agro-Chmiel wyniosły 5 298 147 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 15 269 381 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 35%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -409 405 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 5 298 147 zł w 2025 roku • 5 221 964 zł w 2024 roku • 5 905 447 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 35% w 2025 roku • 34% w 2024 roku • 36% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Rolno- Agro-Chmiel wykazała przychody na poziomie 5 704 434 zł.
Organizacja zarobiła 169 937 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 169 937 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 14 887 zł w 2024 roku • 45 457 zł w 2023 roku
Organizacja Rolno- Agro-Chmiel wykazała zysk netto większy niż 67% organizacji z branży "Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.6%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 67% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 88% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 88% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 69% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.6%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 45 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 104 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-45
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 14 dni02-04-2026
2024
−14 dni01-07-2025
2023
−26 dni19-06-2024
2022
−3 mies. 2 dni14-04-2023
2021
−4 mies. 7 dni10-06-2022
2020
−2 dni13-10-2021
2019
−10 dni05-10-2020
2018
−12 dni03-07-2019
2017
−18 dni27-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Jędrycha Wiesław posiada 330
udziałów,
które stanowią
15.0% firmy.
Wolak Aleksandra posiada 220
udziałów,
które stanowią
10.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Jędrycha Wiesław (15% udziałów) • Żarnowiecki Andrzej (15% udziałów) • Kuźmiński Jarosław (15% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 05.11.2021 do 09.12.2021: • Jędrycha Wiesław (15% udziałów) • Żarnowiecki Andrzej (15% udziałów) • Kuźmiński Jarosław (15% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 16.01.2002 do 05.11.2021: • Jędrycha Wiesław (15% udziałów) • Żarnowiecki Andrzej (15% udziałów) • Kuźmiński Jarosław (15% udziałów)