SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST: W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO – PREZES ZARZĄDU; W PRZYPADKU ZARZĄDU DWUOSOBOWEGO – JEDNOOSOBOWO KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU; W PRZYPADKU ZARZĄDU TRZYOSOBOWEGO – PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, W POZOSTAŁYCH PRZYPADKACH WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Dostarczanie nowego i używanego sprzętu okulistycznego|Współpraca z renomowanymi producentami|Profesjonalne usługi serwisowe i diagnostyczne|Oferta skierowana do lekarzy okulistów i optometrystów|Możliwość zakupu sprzętu w rozsądnych cenach
KRAK-OPTIC to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży optycznej i okulistycznej, oferująca szeroką gamę produktów oraz usług skierowanych do specjalistów z tego sektora. Specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnego sprzętu okulistycznego oraz urządzeń niezbędnych do kompleksowego wyposażenia gabinetów i warsztatów optycznych. KRAK-OPTIC współpracuje z renomowanymi producentami, takimi jak WECO, Rodenstock Instrumente, Rightway, CIOM oraz VISIONIX, co pozwala na oferowanie produktów o wysokiej jakości. W asortymencie znajdują się zarówno nowe, jak i używane urządzenia, wszystkie objęte gwarancją. Co wyróżnia tę firmę na tle konkurencji, to nie tylko sprzedaż sprzętu, ale także profesjonalne usługi serwisowe. Zatrudnia wykwalifikowanych inżynierów i techników, którzy potrafią skutecznie diagnozować oraz naprawiać usterki sprzętu. Dodatkowo, firma posiada dostęp do części zamiennych, co umożliwia szybkie i efektywne realizowanie zleceń serwisowych. Misją KRAK-OPTIC jest wspieranie rozwoju branży optycznej oraz zapewnienie klientom sprzętu, który przyczynia się do poprawy efektywności ich pracy oraz satysfakcji pacjentów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Krak - Optic osiągnęła 4 217 069 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 181 604 zł. Pozostałe przychody to 35 465 zł.
Całkowite koszty wyniosły 4 416 492 zł.
Strata netto wyniosła 234 888 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 154 617 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 4 217 069 zł w 2025 roku. • 4 192 340 zł w 2024 roku. • 4 872 449 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -43 228 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -234 888 zł w 2025 roku. • 24 715 zł w 2024 roku. • 324 874 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Krak - Optic wynosi 4 301 886 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 10 542 672 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 139 347 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 301 886 zł w 2025 roku. • 4 560 428 zł w 2024 roku. • 6 240 933 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Krak - Optic wynosi -48 tys. zł.
EBITDA Krak - Optic wynosi 19 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
24 720 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -47 694 zł w
2025 roku. • 111 843 zł w
2024 roku. • 433 147 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
16 936 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 18 620 zł w
2025 roku. • 126 048 zł w
2024 roku. • 439 247 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Krak - Optic wynosi 6 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 6 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Krak - Optic wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Krak - Optic wynosi 0,76%. To oznacza, że firma ma szansę 0,76% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,090% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,76% w 2025 roku. • 0,19% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Krak - Optic charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Krak - Optic wynosi 77 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 397 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 397 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
7 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 77 tys. zł w 2025 roku. • 111 tys. zł w 2024 roku. • 284 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 65 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 397 tys. zł w 2025 roku. • 444 tys. zł w 2024 roku. • 783 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
951 775
zł.
Koszty operacyjne Krak - Optic wyniosły
4 229 298
zł.
Wynagrodzenia stanowią
23%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
42 108 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 951 775 zł w 2025 roku • 902 250 zł w 2024 roku • 805 208 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
23% w 2025 roku •
22% w 2024 roku •
18% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Krak - Optic wyniosła 4 503 341 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 019 387 zł.
a
ktywa trwałe to 2 483 954 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 503 341 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 515 998 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 987 342 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 359 086 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 503 341 zł w 2025 roku. • 5 103 823 zł w 2024 roku. • 3 684 197 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -12%.
Marża operacyjna wyniosła -1%.
Marża netto wyniosła -6%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Krak - Optic wyniosły 2 515 998 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 503 341 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 56%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 236 773 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 515 998 zł w 2025 roku • 2 881 593 zł w 2024 roku • 1 426 682 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 56% w 2025 roku • 56% w 2024 roku • 39% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Krak - Optic wykazała przychody na poziomie 4 217 069 zł.
Organizacja zarobiła -234 888 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -234 888 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -3505 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 4798 zł w 2024 roku • 34 490 zł w 2023 roku
Organizacja Krak - Optic wykazała zysk netto większy niż 3% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna wyrobów medycznych, włączając ortopedyczne, prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 14% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 17% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 14% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.7%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 3% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 78% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 84% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 67% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 14% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 17% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 14% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.7%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 74 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-74
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−3 mies. 27 dni20-03-2025
2023
−3 mies. 26 dni21-03-2024
2022
−1 mies. 8 dni07-06-2023
2021
−5 mies. 19 dni29-04-2022
2020
−2 dni13-10-2021
2019
−29 dni16-09-2020
2018
−1 mies. 8 dni07-06-2019
2017
−1 mies. 18 dni28-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Leśniak Tomasz posiada 99
udziałów,
które stanowią
99.0% firmy.
Największym udziałowcem od 18.05.2022 jest Leśniak Tomasz kontrolujący 99% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 30.12.2003 do 18.05.2022
był Leśniak Tomasz kontrolując 95% udziałów.
W okresie od 28.08.2002 do 30.12.2003 najwięcej udziałów posiadał Leśniak Tomasz. Jego udziały w tym czasie wynosiły 96%.