Budowa i montaż hal stalowych|Remonty maszyn przemysłowych|Usługi cięcia metali i obróbki skrawaniem|Kompleksowa realizacja projektów budowlanych|Wynajem sprzętu budowlanego
Firma Remur-Rudniki, z siedzibą w Częstochowie, jest uznawanym wykonawcą w branży budowlanej, specjalizującym się w konstrukcjach stalowych. Działa na rynku od ponad trzydziestu lat, co przyczyniło się do realizacji wielu projektów związanych z budową hal stalowych i magazynowych. Remur-Rudniki oferuje kompleksowe usługi, które obejmują każdy etap inwestycji – od projektowania, przez montaż, aż po finalne wykończenie obiektów. Poza budową hal, firma ma w swojej ofercie także remonty maszyn przemysłowych, obróbkę metali oraz usługę cięcia metali metodą plazmową, z zapewnieniem precyzyjnej pracy nad każdym zleceniem. Remur-Rudniki wyróżnia się nowoczesnym parkiem maszynowym, który umożliwia produkcję doskonale dopasowanych części zamiennych do maszyn, a także wynajem specjalistycznego sprzętu, takiego jak żurawie budowlane. Firma zdobyła szereg certyfikatów potwierdzających jakość świadczonych usług (w tym Certyfikat EN 1090-1), co stanowi dowód na przestrzeganie europejskich standardów budowlanych. Remur-Rudniki jest cenionym partnerem w branży, a liczne nagrody, takie jak „Gazela Biznesu” czy wyróżnienia w konkursach branżowych, świadczą o jej stabilnej pozycji na rynku oraz wysokim poziomie satysfakcji klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Remur-Rudniki osiągnęła 16 667 128 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 16 658 599 zł. Pozostałe przychody to 8530 zł.
Całkowite koszty wyniosły 15 899 741 zł.
Zysk netto wyniósł 758 857 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 384 867 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 16 667 128 zł w 2025 roku. • 16 878 660 zł w 2024 roku. • 20 448 301 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 57 688 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 758 857 zł w 2025 roku. • 554 748 zł w 2024 roku. • 1 114 508 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Remur-Rudniki wynosi 19 056 533 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
4 909 684 zł a 41 667 821 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 577 147 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 19 056 533 zł w 2025 roku. • 18 227 472 zł w 2024 roku. • 23 198 965 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Remur-Rudniki wynosi 957 tys. zł.
EBITDA Remur-Rudniki wynosi 1,27 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
69 874 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 957 487 zł w
2025 roku. • 721 423 zł w
2024 roku. • 1 402 276 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
68 131 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 272 243 zł w
2025 roku. • 1 036 516 zł w
2024 roku. • 1 673 263 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Remur-Rudniki wynosi 67 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 67 os. w 2025 roku. • 70 os. w 2024 roku. • 72 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Remur-Rudniki wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,85% w 2024 roku. • 2,84% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Remur-Rudniki wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Remur-Rudniki charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Remur-Rudniki wynosi 696 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 144 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,4 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 144 tys. zł a 1,4 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
24 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 696 tys. zł w 2025 roku. • 651 tys. zł w 2024 roku. • 753 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 144 tys. zł w 2025 roku. • 108 tys. zł w 2024 roku. • 210 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,4 mln zł w 2025 roku. • 1,27 mln zł w 2024 roku. • 1,36 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
8 965 445
zł.
Koszty operacyjne Remur-Rudniki wyniosły
15 701 112
zł.
Wynagrodzenia stanowią
57%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
409 554 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 8 965 445 zł w 2025 roku • 8 351 470 zł w 2024 roku • 8 344 669 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
57% w 2025 roku •
52% w 2024 roku •
44% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Remur-Rudniki wyniosła 8 190 359 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 652 664 zł.
a
ktywa trwałe to 2 537 695 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 190 359 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 644 113 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 6 546 246 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 165 564 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 190 359 zł w 2025 roku. • 8 357 520 zł w 2024 roku. • 8 849 455 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 12%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Remur-Rudniki wyniosły 1 644 113 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 190 359 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 20%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 45 805 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 644 113 zł w 2025 roku • 2 016 131 zł w 2024 roku • 2 037 814 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 20% w 2025 roku • 24% w 2024 roku • 23% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Remur-Rudniki wykazała przychody na poziomie 16 667 128 zł.
Organizacja zarobiła 965 498 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 206 641 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 758 857 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 13 840 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 206 641 zł w 2025 roku • 164 697 zł w 2024 roku • 288 411 zł w 2023 roku