Sprzedaż maszyn do produkcji palet drewnianych|Serwis maszyn dedykowany dla produkcji palet|Specjalizacja w maszynach do palet nietypowych|Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych|Wsparcie dla tartaków i przemysłu paletowego
OL Machines to firma specjalizująca się w sprzedaży oraz serwisie maszyn do produkcji palet drewnianych, z piętnastoletnim doświadczeniem w branży. Firma skupia się na maszynach do palet nietypowych, co czyni ją godnym zaufania partnerem dla klientów poszukujących elastycznych rozwiązań. OL Machines oferuje kompleksowe usługi, które obejmują zarówno dostarczanie innowacyjnych linii produkcyjnych, jak i wsparcie serwisowe, co pozwala na utrzymanie wysokiej efektywności procesów produkcyjnych. W obliczu rosnących wymagań rynku, firma stale rozwija swoje technologie, wprowadzając nowoczesne rozwiązania, które zwiększają jakość i efektywność produktów. Przedsiębiorstwo przoduje w branży dzięki dbałości o innowacje oraz adaptacji do zmieniających się potrzeb klientów, co wyróżnia je na tle konkurencji.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja OL Machines osiągnęła 2 798 862 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 798 862 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 441 860 zł.
Zysk netto wyniósł 357 001 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 399 431 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 798 862 zł w 2024 roku. • 169 022 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 178 501 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 357 001 zł w 2024 roku. • 129 558 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji OL Machines wynosi 3 673 832 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
379 920 zł a 6 997 154 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 836 916 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 673 832 zł w 2024 roku. • 728 083 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT OL Machines wynosi 403 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie OL Machines mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji OL Machines wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,725% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 4,35% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji OL Machines wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku. • 0,06% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
OL Machines charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla OL Machines wynosi 101 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 60 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 177 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 60 tys. zł a 177 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
51 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 101 tys. zł w 2024 roku. • 22 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 60 tys. zł w 2024 roku. • 5 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 177 tys. zł w 2024 roku. • 45 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
40 000
zł.
Koszty operacyjne OL Machines wyniosły
2 395 919
zł.
Wynagrodzenia stanowią
2%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
20 000 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 40 000 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
2% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów OL Machines wyniosła 1 199 570 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 199 570 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 199 570 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 693 011 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 506 559 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 599 785 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 199 570 zł w 2024 roku. • 488 199 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 30%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 70%.
Marża operacyjna wyniosła 14%.
Marża netto wyniosła 13%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 15 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 35 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania OL Machines wyniosły 693 011 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 199 570 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 58%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 346 505 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 693 011 zł w 2024 roku • 358 641 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 58% w 2024 roku • 73% w 2023 roku • 0% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja OL Machines wykazała przychody na poziomie 2 798 862 zł.
Organizacja zarobiła 392 575 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 35 574 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 357 001 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 17 787 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 35 574 zł w 2024 roku • 12 813 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja OL Machines wykazała zysk netto większy niż 75% organizacji z branży "Działalność agentów zajmujących się sprzedażą maszyn, urządzeń przemysłowych, statków i samolotów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 61% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 74% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.04%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 75% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 61% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 51% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 56% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 74% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.04%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 61 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 12 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-61
dni względem terminu
2
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−12 dni03-07-2025
2023
−3 mies. 20 dni27-03-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Leśnik Sylwester posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Owczarek Artur posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.