ZAM-MET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0000972361 NIP 5482642885 REGON 241929781

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
12 mln
zł
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
6,9 mln
zł
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
1,9 mln
zł
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
20,4 mln
zł
Info
Województwo
ŚLĄSKIE
Miejscowość
CIESZYN
Adres
UL. FRYSZTACKA, 93B
Kod pocztowy
43-400
Rejestracja
2022-05-25
Kapitał zakładowy
5000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Strona www
Email
biuro@zam-met.com
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ: A) W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO - KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE B) W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - SAMODZIELNIE CZŁONEK ZARZĄDU
Produkcja zamków błyskawicznych i taśm suwakowych|Szeroka oferta kolorystyczna oraz personalizacja produktów|Działalność na rynku od 1989 roku|Wysokie standardy jakości materiałów i produkcji

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Zam-Met osiągnęła 6 867 328 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 6 860 134 zł. Pozostałe przychody to 7194 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 5 008 818 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 1 858 510 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi 94 054 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 6 867 328 zł w 2025 roku.
• 6 412 302 zł w 2024 roku.
• 7 055 437 zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi 501 803 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 1 858 510 zł w 2025 roku.
• 2 203 479 zł w 2024 roku.
• 2 862 117 zł w 2023 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Zam-Met wynosi 20 358 137 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 8 392 155 zł a 44 758 159 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 1 401 110 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 20 358 137 zł w 2025 roku.
• 20 004 652 zł w 2024 roku.
• 23 160 358 zł w 2023 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Zam-Met wynosi 1,93 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Zam-Met wynosi 2,1 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi 468 140 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 1 932 388 zł w 2025 roku.
• 2 392 271 zł w 2024 roku.
• 2 868 667 zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi 434 891 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 2 097 723 zł w 2025 roku.
• 2 538 008 zł w 2024 roku.
• 2 967 505 zł w 2023 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie Zam-Met wynosi 20 osób.
icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 20 os. w 2025 roku.
• 10 os. w 2024 roku.
• 2 - 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 6 obwieszczeń dotyczących organizacji Zam-Met.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 10 kwietnia 2025 (MSiG nr 70/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
6 obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
6 mniej istotnych obwieszczeń Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 250456. ZAM-MET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000972361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2022. [RDF/706162/25/283]
    MSiG 70/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/706162/25/283 Nr ogłoszenia: 250456
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O W dniu 30.03.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 7 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
  2. Poz. 250455. ZAM-MET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000972361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2022. [RDF/706162/25/882]
    MSiG 70/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/706162/25/882 Nr ogłoszenia: 250455
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 30.03.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 6 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 30.03.2025 okres OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
  3. Poz. 1243477. ZAM-MET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000972361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2022. [RDF/676445/24/247]
    MSiG 177/2024 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/676445/24/247 Nr ogłoszenia: 1243477
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 26.08.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 4 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 25.05.2022 DO 31.12.2022
  4. Poz. 1243476. ZAM-MET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000972361. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2022. [RDF/676445/24/846]
    MSiG 177/2024 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/676445/24/846 Nr ogłoszenia: 1243476
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 26.08.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 3 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 26.08.2024 okres OD 25.05.2022 DO 31.12.2022
  5. Poz. 693188. ZAM-MET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000972361. SĄD REJONOWY W BIELSKU - BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 25.05.2022. [BB.VIII NS-REJ.KRS/6551/22/945]
    Rzuć okiem MSiG 166/2022 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: BB.VIII NS-REJ.KRS/6551/22/945 Nr ogłoszenia: 693188
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 16.08.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 2 następującej treści: Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 08.08.2022R., REPERTORIUM A NR 3256/2022, NOTARIUSZ MARTA SZYBKA, KANCELARIA NOTARIALNA W KRAKOWIE, ZMIENIONO: § 22 UST. 2 I 3.
  6. Poz. 317144. ZAM-MET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000972361. SĄD REJONOWY W BIELSKU - BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 25.05.2022. [BB.VIII NS-REJ.KRS/4297/22/190]
    MSiG 106/2022 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
    Sygn. sprawy: BB.VIII NS-REJ.KRS/4297/22/190 Nr ogłoszenia: 317144
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 25.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści: Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 2. REGON 241929781 NIP 5482642885 3. ZAM-MET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE powiat CIESZYŃSKI gmina CIESZYN miejscowość CIESZYN 2. miejscowość CIESZYN ulica UL. FRYSZTACKA nr domu 93B kod pocztowy 43-400 poczta CIESZYN kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 12.05.2022R NOTARIUSZ MARTA SZYBKA, KANCELARIA NOTARIALNA W KRAKOWIE, REP. A NR 1904/2022 O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 6. Sposób powstania spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. 12.05.2022, PRZEKSZTAŁCENIE ZAM-MET SZAJTER SPÓŁKA JAWNA Z SIEDZIBĄ W CIESZYNIE W SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ POD FIRMĄ: ZAM-MET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W CIESZYNIE. UCHWAŁA O PRZEKSZTAŁCENIU Z DNIA 12 MAJA 2022 ROKU, ZEBRANIE WSPÓLNIKÓW ZAM-MET SZAJTER SPÓŁKA JAWNA - AKT NOTARIALNY Z DNIA 12.05.2022 ROKU, NOTARIUSZ MARTA SZYBKA, KANCELARIA NOTARIALNA W KRAKOWIE, REP. A NR 1904/2022 PRub. Podmioty, z któryc powstała spółka 1 1. ZAM-MET SZAJTER SPÓŁKA JAWNA, SPÓŁKA JAWNA 2. POLSKA, KRAJOWY REJESTR SĄDOWY 3. 0000383180 5. 241929781 6. 5482642885 Rub. 7. Dane wspólników 1 1. SZAJTER 2. MICHAŁ JACEK 3. [ukryto] 5. 60 UDZIAŁÓW O ŁĄCZENEJ WARTOŚCI 3.000,00 ZŁ 6. NIE 2 1. SZAJTER 2. BEATA SONIA 3. [ukryto] 5. 40 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.000,00 ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ: A) W PRZYPADKU S ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO - KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE B) W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - SAMODZIELNIE CZŁONEK ZARZĄDU PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. SZAJTER 2. MICHAŁ JACEK 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE 2 1. SZAJTER 2. BEATA SONIA 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 13 96 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH TECHNICZNYCH I PRZEMYSŁOWYCH WYROBÓW TEKSTYLNYCH 1 2. 46 41 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW TEKSTYLNYCH 2 2. 46 90 Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA 3 2. 49 41 Z TRANSPORT - DROGOWY TOWARÓW 4 2. 47 91 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET 5 2. 68 10 Z KUPNO I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NA WŁASNY RACHUNEK 6 2. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI 7 2. 77 11 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I FURGONETEK 8 2. 77 12 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA POZOSTAŁYCH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 9 2. 77 39 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA POZOSTAŁYCH MASZYN, URZĄDZEŃ ORAZ DÓBR MATERIALNYCH, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Zam-Met nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zam-Met wynosi 0,09%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,09% w 2025 roku.
• 0,13% w 2024 roku.
• 0,08% w 2023 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Zam-Met charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Zam-Met wynosi 1,1 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 206 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,22 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 206 tys. zł a 3,22 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi 47 tys. zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 1,1 mln zł w 2025 roku.
• 951 tys. zł w 2024 roku.
• 1,01 mln zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 206 tys. zł w 2025 roku.
• 192 tys. zł w 2024 roku.
• 212 tys. zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 3,22 mln zł w 2025 roku.
• 2,59 mln zł w 2024 roku.
• 2,67 mln zł w 2023 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 1 087 358 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Zam-Met wyniosły 4 927 746 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowią 22,1% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi 124 089 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 1 087 358 zł w 2025 roku
• 929 017 zł w 2024 roku
• 839 179 zł w 2023 roku
icon custom:bullet-chevron
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi 1 punkt procentowy rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 22,1% w 2025 roku
• 23,2% w 2024 roku
• 20,1% w 2023 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Zam-Met wyniosła 12 018 927 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa trwałe to 2 023 735 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe to 9 995 192 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 12 018 927 zł.
icon custom:bullet-chevron
Kapitał (fundusz) własny to 11 232 814 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 786 113 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 248 918 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 889 054 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 12 018 927 zł sumy bilansowej i 11 232 814 zł kapitału własnego w 2025 roku.
• 10 350 280 zł sumy bilansowej i 9 374 304 zł kapitału własnego w 2024 roku.
• 9 521 091 zł sumy bilansowej i 9 454 706 zł kapitału własnego w 2023 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 15,46%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 16,55%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 28,17%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 27,06%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 7,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 6,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 6,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 7 punktów procentowych rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Zam-Met wyniosły 786 113 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 12 018 927 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 6,5%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 359 864 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 786 113 zł w 2025 roku
• 975 976 zł w 2024 roku
• 66 385 zł w 2023 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi 3 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 7% w 2025 roku
• 9% w 2024 roku
• 1% w 2023 roku

Wierzyciele

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Zam-Met ma 786 113 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
icon custom:bullet-chevron
Największa część to rezerwy i rozliczenia: 540 654 zł (69%).
icon custom:bullet-chevron
Poza tym: dostawcom 154 641 zł (20%).
icon custom:bullet-chevron
Pozostali, 90 818 zł (12%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
icon custom:bullet-chevron
W roku 2025 największa część zobowiązań stanowią rezerwy i rozliczenia (bez konkretnego wierzyciela): 69% (w 2022: 83%).
icon custom:bullet-chevron
W roku 2022 pozycje nie sumują się do kwoty z bilansu - słupek pokazuje sumę pozycji, a udziały liczymy od niej.
icon custom:bullet-chevron
W roku 2021 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Zam-Met wynosi 40,72 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 33,73 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 30,26 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
icon custom:bullet-chevron
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 18,09 miesiąca.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (9 995 192 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (245 459 zł) o 9 749 734 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 40,72 w 2025 roku
• 19 w 2024 roku
• 115,71 w 2023 roku (sprawozdanie sprzeczne, poza oceną trendu)
icon custom:bullet-chevron
W roku 2023 sprawozdanie przeczy samo sobie (część jest w nim większa od całości), więc wskaźniki z tego roku nie wchodzą do oceny trendu.

Obsługa długu

icon custom:bullet-chevron
Gotówka (tylko kasa i rachunki) organizacji Zam-Met: 7 428 756 zł. Sprawozdanie nie podaje kwoty długu wobec banków i pożyczkodawców, więc dług netto jest nieznany.
icon custom:bullet-chevron
Koszty odsetek: 1 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je ponad 1000 razy - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Zam-Met wynosi 43 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 11 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 12 dni.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 31 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosi 92 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 797 862 zł, z czego 797 862 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 43 dni w 2025 roku
• 40 dni w 2024 roku
• 23 dni w 2023 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Zam-Met wynoszą 4 823 035 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 2 931 039 zł, czyli 61% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 945 669 zł, czyli 20% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 585 974 zł, czyli 12% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły:
• 4,8 mln zł w 2025 roku
• 3,9 mln zł w 2024 roku
• 4,2 mln zł w 2023 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Zam-Met wykazała przychody na poziomie 6 867 328 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zarobiła 1 873 949 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wyniósł 15 439 zł.
icon custom:bullet-chevron
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 858 510 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy odpowiadał za 0,8% zysku brutto.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 4220 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 15 439 zł w 2025 roku
• 168 494 zł w 2024 roku
• 7000 zł w 2023 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Zam-Met wykazała zysk netto większy niż 89% organizacji z branży "Produkcja pozostałych technicznych i przemysłowych wyrobów tekstylnych".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 65% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 84% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 5% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 86% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 86% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 76% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 51% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 59% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 1,28%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 65% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 84% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 5% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 59% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 1,28%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 19 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi 6 804 766,29
I. Przychody netto ze sprzedaży 6 804 766,29
B. Koszty działalności operacyjnej 4 823 034,96
I. Amortyzacja 165 335,02
II. Zużycie materiałów i energii 2 931 039,15
III. Usługi obce 585 973,60
IV. Wynagrodzenia 945 669,28
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: 141 688,40
VI. Pozostałe koszty, w tym: 53 329,51
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 1 981 731,33
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym: 55 367,35
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym: 104 710,96
F. Przychody finansowe, w tym: 7 194,32
II. Odsetki, w tym: 0,00
G. Koszty finansowe, w tym: 65 632,74
I. Odsetki, w tym: 1,02
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G) 1 873 949,30
I. Podatek dochodowy 15 439,00
J. Zysk (strata) netto (H - I) 1 858 510,30

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Zam-Met składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 296 dni po ustawowym terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 77 dni po terminie.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
+2 mies. 17 dni
2024
+14 mies. 22 dni
2023
+8 mies. 18 dni
2022
+13 mies. 18 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Udziałowcy

icon custom:bullet-chevron
Szajter Michał posiada 60 udziałów, które stanowią 60% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Szajter Beata posiada 40 udziałów, które stanowią 40% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Największym udziałowcem od 25.05.2022 jest Szajter Michał kontrolujący 60% udziałów.

Reprezentacja