SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Specjalizacja w konstrukcjach stalowych|Wsparcie dla przemysłu cukrowniczego, papierniczego, chemicznego|Realizacja projektów oczyszczalni i biogazowni|Wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem|Dostosowane rozwiązania do indywidualnych potrzeb klientów
Olto Construction to firma specjalizująca się w realizacji projektów w dziedzinie konstrukcji stalowych, oferująca wsparcie dla różnych branż przemysłowych. Dzięki zespołowi wysoko wykwalifikowanych pracowników, posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku, Olto Construction dostarcza indywidualnie dopasowane rozwiązania, które odpowiadają specyficznym potrzebom klientów. W ofercie firmy znajdują się usługi dedykowane m.in. przemysłowi cukrowniczemu, papierniczemu, chemicznemu oraz w obszarze oczyszczalni i biogazowni. Olto Construction zrealizowało szereg projektów, potwierdzających ich specjalizację w zakresie konstrukcji stalowych oraz umiejętność dostosowywania się do różnych wymagań i specyfikacji zleceń. Firma prężnie rozwija swoją działalność, poszukując utalentowanych specjalistów, co dodatkowo podkreśla ich zaangażowanie w jakość i dbałość o zespół.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Olto Construction osiągnęła 6 513 244 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 6 513 244 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 773 184 zł.
Zysk netto wyniósł 740 060 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi
1 074 559 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 6 513 244 zł w 2024 roku. • 11 897 618 zł w 2023 roku. • 8 662 363 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
342 824 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 740 060 zł w 2024 roku. • 675 198 zł w 2023 roku. • 1 425 708 zł w 2022 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Olto Construction wynosi 9 041 030 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 047 719 zł a 15 593 887 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
1 618 565 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 041 030 zł w
2024 roku. • 11 946 815 zł w
2023 roku. • 12 278 161 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Olto Construction wynosi 940 tys. zł.
EBITDA Olto Construction wynosi 940 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
378 848 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 940 169 zł w
2024 roku. • 879 578 zł w
2023 roku. • 1 697 864 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
378 848 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 940 169 zł w
2024 roku. • 879 578 zł w
2023 roku. • 1 697 864 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Olto Construction.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 31 os. w 2023 roku.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 5 obwieszczeń
dotyczących organizacji Olto Construction.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 28 grudnia 2023 (MSiG nr 250/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
5
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
5 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1424964. OLTO CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000932397. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.11.2021.
[RDF/574443/23/883]
MSiG 250/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.12.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 11.11.2021 DO 31.12.2022
Poz. 1424963. OLTO CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000932397. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.11.2021.
[RDF/574443/23/482]
MSiG 250/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.12.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.12.2023 okres OD
11.11.2021 DO 31.12.2022
X V. W P I S Y D O
Poz. 72893. OLTO CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
KRS 0000932397. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 12.11.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/2280/23/923]
Rzuć okiemMSiG 27/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.01.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 20.01.2023 R. - ZMIENIONO PAR.4 UMOWY
SPÓŁKI
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wykreślić:
1 1. 78 30 Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z UDOSTĘPNIANIEM PRACOWNIKÓW wpisać: 2 1. 43 99 Z POZOSTAŁE SPECJALISTYCZNE
ROBOTY BUDOWLANE, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE
Poz. 183867. OLTO CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
KRS 0000932397. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 12.11.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/1195/22/74]
Rzuć okiemMSiG 69/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.03.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. MALU
MECHANICAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisać: 3. OLTO CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 15-01-
2022R., § 2
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 1131313. MALU MECHANICAL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
KRS 0000932397. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 12.11.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/30237/21/998]
MSiG 227/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 12.11.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. MALU MECHANICAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE
powiat BYTOM gmina BYTOM miejscowość BYTOM
2. miejscowość BYTOM ulica UL. ŁUŻYCKA nr domu
12 nr lokalu 223 kod pocztowy 41-902 poczta
BYTOM kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 11.11.2021 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane
wspólników 1 1. MICHALIK 2. ŁUKASZ GRZEGORZ
3. [ukryto] 5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 10000 ZŁ 6. TAK Rub. 8. Kapitał spółki
1. 10000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU
SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH
LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW
ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU
ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. MICHALIK
2. ŁUKASZ GRZEGORZ 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 78 30
Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z UDOSTĘPNIANIEM PRACOWNIKÓW 1 2. 25 11 Z PRODUKCJA KONSTRUKCJI METALOWYCH I ICH
CZĘŚCI 2 2. 25 62 Z OBRÓBKA MECHANICZNA
ELEMENTÓW METALOWYCH 3 2. 71 12 Z DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE INŻYNIERII I ZWIĄZANE Z NIĄ
tu DORADZTWO TECHNICZNE
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Olto Construction nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Olto Construction wynosi 1,02%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,250% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,02% w 2024 roku. • 0,52% w 2023 roku. • 0,52% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Olto Construction charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Olto Construction wynosi 385 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 141 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 998 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 141 tys. zł a 998 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
31 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 385 tys. zł w 2024 roku. • 377 tys. zł w 2023 roku. • 323 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 141 tys. zł w 2024 roku. • 132 tys. zł w 2023 roku. • 255 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 998 tys. zł w 2024 roku. • 739 tys. zł w 2023 roku. • 502 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 283 485 zł.
Koszty operacyjne Olto Construction wyniosły
5 573 075 zł.
Wynagrodzenia stanowią
41%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
200 157 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 283 485 zł w 2024 roku • 4 054 382 zł w 2023 roku • 2 683 798 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1,2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
41% w 2024 roku •
36,8% w 2023 roku •
38,6% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Olto Construction wyniosła 6 939 744 zł.
Aktywa obrotowe to 6 939 744 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 939 744 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 2 850 966 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 088 777 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 259 299 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 707 629 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 6 939 744 zł sumy bilansowej i 2 850 966 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 5 231 595 zł sumy bilansowej i 2 110 906 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 2 421 145 zł sumy bilansowej i 1 435 708 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
4,1 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
14%
27%
60%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
557 tys. zł
14%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty i pożyczki · wszyscy pożyczkodawcy
1,1 mln zł
27%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
2,4 mln zł
60%
W roku 2024 60% zobowiązań to „pozostali”, część, której sprawozdanie nie dzieli na wierzycieli (w 2022: 88%).
Udział banków i pożyczkodawców wzrósł z 0% (2022) do 27% (2024).
W roku 2021 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Olto Construction wynosi 1,7 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 1,7.
Płynność gotówkowa wynosi 0,21, czyli same środki pieniężne pokrywają 21% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,81 miesiąca.
gotówka (tylko kasa i rachunki): 840 tys. zł należności i inne: 6,1 mln zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,70 zł, z czego 0,21 zł w gotówce.
1,7
płynność bieżąca
0,21
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,7 w 2024 roku • 1,68 w 2023 roku • 2,46 w 2022 roku
Obsługa długu
Kredyty i pożyczki organizacji Olto Construction od wszystkich pożyczkodawców (także z grupy kapitałowej): 1 083 756 zł. Gotówka (tylko kasa i rachunki): 840 325 zł. Druk uproszczony nie wydziela długu wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy, więc długu netto nie podajemy.
Koszty odsetek: 0 zł.
Dług a gotówka
kredyty i pożyczki (wszyscy pożyczkodawcy)1,1 mln zł
gotówka (tylko kasa i rachunki)840 tys. zł
Druk uproszczony nie wydziela długu wobec banków spoza grupy - długu netto nie podajemy.
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Olto Construction wynosi 199 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 37 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 162 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 3 536 955 zł, z czego 3 536 955 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza162 dni
firma płaci dostawcom 162 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
199 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 199 dni
37 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 37 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 199 dni w 2024 roku • 52 dni w 2023 roku • 69 dni w 2022 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Olto Construction wynoszą 5 573 075 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 1 840 277 zł, czyli 33% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 600 159 zł, czyli 11% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia: 443 208 zł, czyli 8% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej5,6 mln zł
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)1,8 mln zł · 33%
Usługi obce600 tys. zł · 11%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia443 tys. zł · 8%
Zużycie materiałów i energii118 tys. zł · 2%
Amortyzacja0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji maleją w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 5,6 mln zł w 2024 roku • 11 mln zł w 2023 roku • 7 mln zł w 2022 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2024 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Olto Construction wykazała przychody na poziomie 6 513 244 zł.
Organizacja zarobiła 938 276 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 198 216 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 740 060 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21,1% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
25 346 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 198 216 zł w 2024 roku • 179 166 zł w 2023 roku • 147 525 zł w 2022 roku
Organizacja Olto Construction wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż 84% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 93% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,04%.
W latach 2021 (11-11-2020 do 31-12-2021), 2022 (11-11-2021 do 31-12-2022) porównanie dotyczy innej branży niż w nagłówku sekcji: 78.30.Z Pozostała działalność związana z udostępnianiem pracowników (PKD główne w KRS na koniec okresu sprawozdawczego).
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 84% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 91% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 64% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0,04%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy28 z 35 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi6 513 244,17
I. Przychody netto ze sprzedaży6 513 244,17
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
B. Koszty działalności operacyjnej5 573 075,17
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii118 247,96
III. Usługi obce600 159,05
IV. Wynagrodzenia1 840 276,64
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)443 208,04
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1)2 571 183,48
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)940 169,00
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym:0,00
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym:0,00
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
F. Przychody finansowe, w tym:0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
G. Koszty finansowe, w tym:1 892,76
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G)938 276,24
I. Podatek dochodowy198 216,00
J. Zysk (strata) netto (H - I)740 060,24
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Olto Construction składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 385 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 457 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+385
dni względem terminu
0
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+15 mies. 7 dni15-10-2026
2023
+18 mies. 6 dni12-01-2026
2022
+5 mies. 3 dni15-12-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Michalik Łukasz posiada 100 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 12.11.2021 jest Michalik Łukasz kontrolujący
100% udziałów.