Produkcja cegieł ogniotrwałych i izolacyjnych|Projektowanie ceramicznych wyłożeń dla przemysłu wysokotemperaturowego|Własne centrum badawczo-rozwojowe i laboratoryjne|Kompleksowe wsparcie logistyczne i techniczne dla remontów|Dostawy materiałów do ponad 40 krajów
POLSKA CERAMIKA OGNIOTRWAŁA "ŻARÓW" to renomowany polski producent materiałów ogniotrwałych, który od ponad 170 lat dostarcza wysokiej jakości rozwiązania w dziedzinie ceramiki piecowej. Firma specjalizuje się w produkcji szerokiego asortymentu produktów, w tym cegieł ogniotrwałych, cegieł izolacyjnych, betonu oraz prefabrykatów ogniotrwałych. Ich oferta obejmuje również usługi projektowe i konserwacyjne, w tym ocenę stanu technicznego oraz pomoc w przypadku awarii. POLSKA CERAMIKA OGNIOTRWAŁA wyróżnia się na rynku jako europejski producent, dając klientom pewność stabilności prawnej oraz logistycznej obsługi. Wspiera remonty i inwestycje, zarządzając projektami kompleksowo, od etapu projektowania, przez produkcję, aż po dostawę gotowych produktów do klienta. Dodatkowym atutem jest własne centrum badawczo-rozwojowe, które pozwala na personalizację produktów, aby spełniały specyficzne wymagania klientów. Firma zrealizowała dostawy do ponad 40 krajów na całym świecie, co potwierdza jej globalną obecność i zadowolenie klientów na wielu rynkach.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów osiągnęła 117 826 680 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 116 935 785 zł. Pozostałe przychody to 890 895 zł.
Całkowite koszty wyniosły 117 148 393 zł.
Strata netto wyniosła 212 607 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 14 728 335 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 117 826 680 zł w 2025 roku. • 244 357 039 zł w 2024 roku. • 271 032 372 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -26 576 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -212 607 zł w 2025 roku. • 10 556 452 zł w 2024 roku. • 31 945 836 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wynosi 127 638 911 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 294 566 700 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 15 954 864 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 127 638 911 zł w 2025 roku. • 275 295 344 zł w 2024 roku. • 361 655 414 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wynosi 4,73 mln zł.
EBITDA Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wynosi 10,77 mln zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wynosi 198 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 198 os. w 2025 roku. • 591 os. w 2024 roku. • 402 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wynosi 2,45%. To oznacza, że firma ma szansę 2,45% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,237% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,45% w 2025 roku. • 2,28% w 2024 roku. • 2,29% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wynosi 0,20%. To oznacza, że firma ma szansę 0,20% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,018% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,20% w 2025 roku. • 0,09% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 13,09 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 13,09 mln zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 3,13 mln zł w 2024 roku. • 6,06 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 13,09 mln zł w 2025 roku. • 18,71 mln zł w 2024 roku. • 14,18 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
30 226 273
zł.
Koszty operacyjne Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wyniosły
112 204 710
zł.
Wynagrodzenia stanowią
27%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
3 778 284 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 30 226 273 zł w 2025 roku • 64 684 549 zł w 2024 roku • 55 134 782 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
27% w 2025 roku •
30% w 2024 roku •
25% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wyniosła 216 030 087 zł.
a
ktywa obrotowe to 47 331 894 zł.
a
ktywa trwałe to 168 698 193 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 216 030 087 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 150 579 698 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 65 450 389 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 27 003 761 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 216 030 087 zł w 2025 roku. • 270 793 812 zł w 2024 roku. • 195 006 681 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -0%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła -0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wyniosły 150 579 698 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 216 030 087 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 70%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 18 822 462 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 150 579 698 zł w 2025 roku • 177 240 690 zł w 2024 roku • 124 094 921 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 70% w 2025 roku • 65% w 2024 roku • 64% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów wykazała przychody na poziomie 117 826 680 zł.
Organizacja zarobiła 1 480 618 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1 693 225 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -212 607 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 114% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 211 653 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1 693 225 zł w 2025 roku • 6 623 071 zł w 2024 roku • 7 909 059 zł w 2023 roku