Transport i spedycja towarów na terenie całej Europy|Specjalizacja w transporcie kolejowym oraz ponadgabarytowym|Obsługa firm z różnych branż, w tym motoryzacyjnej i spożywczej|24/7 dostęp do informacji o statusie transportu|Indywidualne podejście do każdego klienta i elastyczność w realizacji zleceń
RM TSL Sp. z o.o. to firma z Torunia, która specjalizuje się w transporcie, spedycji i logistyce, posiadając znaczące doświadczenie w branży. Organizacja obsługuje kompleksowy transport towarów na terenie całej Europy, z szczególnym uwzględnieniem głównych rynków takich jak Niemcy, Włochy, Holandia, Belgia, Hiszpania, Francja, Czechy, Węgry, Słowacja oraz kraje skandynawskie. RM TSL do swoich klientów zalicza przedsiębiorstwa z różnych branż, takich jak motoryzacyjna, meblowa czy spożywcza, a także sieci handlowe. \n\nFirma wyróżnia się na tle konkurencji dzięki elastycznemu podejściu do realizacji zleceń oraz termijnowości dostaw, co jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań transportowych i wykwalifikowanej kadrze spedytorów, którzy są dyspozycyjni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W zakres usług wchodzi także transport kolejowy towarów oraz organizacja transportu ponadgabarytowego, co wymaga szczególnej staranności i precyzji w planowaniu tras oraz uzyskiwaniu wymaganych zezwoleń. RM TSL przywiązuje dużą wagę do zadowolenia klientów, co potwierdza indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz dbałość o bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja RM TSL osiągnęła 1 773 417 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 773 417 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 698 063 zł.
Zysk netto wyniósł 75 354 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 354 683 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 773 417 zł w 2023 roku. • 2 788 255 zł w 2022 roku. • 2 160 806 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 15 071 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 75 354 zł w 2023 roku. • -1467 zł w 2022 roku. • -255 434 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji RM TSL wynosi 2 225 539 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
753 537 zł a 4 433 542 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 445 108 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 225 539 zł w 2023 roku. • 2 788 255 zł w 2022 roku. • 1 440 538 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie RM TSL mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji RM TSL wynosi 3,56%. To oznacza, że firma ma szansę 3,56% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,158% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 3,56% w 2023 roku. • 3,56% w 2022 roku. • 2,90% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji RM TSL wynosi 0,09%. To oznacza, że firma ma szansę 0,09% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,09% w 2023 roku. • 0,22% w 2022 roku. • 0,91% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
RM TSL charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla RM TSL wynosi 38 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 14 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 71 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 14 tys. zł a 71 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
8 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 38 tys. zł w 2023 roku. • 48 tys. zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 14 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 71 tys. zł w 2023 roku. • 112 tys. zł w 2022 roku. • 82 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne RM TSL wyniosły
1 681 263
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku • 279 356 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku •
12% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów RM TSL wyniosła 0 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 0 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 107 645 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 538 223 zł w 2023 roku. • 973 918 zł w 2022 roku. • 607 645 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 14%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 538 223 zł.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku • 1 153 166 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 0% w 2023 roku • 0% w 2022 roku • 190% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja RM TSL wykazała przychody na poziomie 1 773 417 zł.
Organizacja zarobiła 75 354 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 75 354 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku