SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
SPÓŁKĘ REPREZENTUJE KOMPLEMENTARIUSZ SAMODZIELNIE. OSOBĄ REPREZENTUJĄCĄ KOMPLEMENTARIUSZA XENET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ JEST PREZES ZARZĄDU SPÓŁKI XENET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W OSOBIE TOMASZA HANIECKIEGO.
Organizacja Xenet osiągnęła 2 638 474 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 637 337 zł. Pozostałe przychody to 1138 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 653 613 zł.
Strata netto wyniosła 16 276 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 830 877 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 638 474 zł w 2019 roku. • 3 411 079 zł w 2018 roku. • 976 720 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 33 829 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -16 276 zł w 2019 roku. • -170 235 zł w 2018 roku. • -83 934 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Xenet wynosi 2 460 274 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 6 596 186 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 649 499 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 460 274 zł w 2019 roku. • 2 987 551 zł w 2018 roku. • 1 161 275 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Xenet wynosi -15 tys. zł.
EBITDA Xenet wynosi 2 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
34 595 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -14 744 zł w
2019 roku. • -168 417 zł w
2018 roku. • -83 934 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
42 509 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1974 zł w
2019 roku. • -136 050 zł w
2018 roku. • -83 044 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Xenet mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2019 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2018 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Xenet wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2019 roku. • 2,90% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Xenet wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,070% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2019 roku. • 0,24% w 2018 roku. • 0,22% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Xenet charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Xenet wynosi 112 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 307 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 307 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
23 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 112 tys. zł w 2019 roku. • 113 tys. zł w 2018 roku. • 67 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2019 roku. • 0 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 307 tys. zł w 2019 roku. • 310 tys. zł w 2018 roku. • 226 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
142 942
zł.
Koszty operacyjne Xenet wyniosły
2 652 080
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
63 051 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 142 942 zł w 2019 roku • 129 996 zł w 2018 roku • 16 840 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2019 roku •
4% w 2018 roku •
2% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Xenet wyniosła 1 046 803 zł.
a
ktywa obrotowe to 989 754 zł.
a
ktywa trwałe to 57 049 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 046 803 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 111 748 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 935 055 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -74 499 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 046 803 zł w 2019 roku. • 1 483 062 zł w 2018 roku. • 1 195 802 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -2%.
Marża operacyjna wyniosła -1%.
Marża netto wyniosła -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Xenet wyniosły 111 748 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 046 803 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 11%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -201 941 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 111 748 zł w 2019 roku • 531 731 zł w 2018 roku • 515 631 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 16 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 11% w 2019 roku • 36% w 2018 roku • 43% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Xenet wykazała przychody na poziomie 2 638 474 zł.
Organizacja zarobiła -16 276 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -16 276 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Organizacja Xenet wykazała zysk netto większy niż 14% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 90% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 14% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 90% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 89% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był wyższy niż 24% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 41% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2019 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 110 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 210 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-110
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
−7 mies.19-03-2020
2018
−3 mies. 16 dni31-03-2019
2017
−13 dni02-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki