Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji High Street Investment wynosi 1 288 517 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
283 948 zł a 3 039 593 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
640 787 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 288 517 zł w
2019 roku. • 3 158 657 zł w
2018 roku. • 6943 zł w
2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT High Street Investment wynosi 132 tys. zł.
EBITDA High Street Investment wynosi 132 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
66 107 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 131 603 zł w
2019 roku. • 602 344 zł w
2018 roku. • -612 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
66 107 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 131 603 zł w
2019 roku. • 602 344 zł w
2018 roku. • -612 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie High Street Investment mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 12 obwieszczeń
dotyczących organizacji High Street Investment. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 26 marca 2021.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 26 marca 2021 (MSiG nr 59/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
12
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 143879. HIGH STREET INVESTMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE,
XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 19.06.2017.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/11595/21/482]
UWAGAMSiG 59/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.03.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (11) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 1029554. HIGH STREET INVESTMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SYSTEM, wpis
do rejestru: 19.06.2017.
[RDF/266729/20/858]
MSiG 214/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 1029553. HIGH STREET INVESTMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SYSTEM, wpis
do rejestru: 19.06.2017.
Ł [RDF/266729/20/457]
MSiG 214/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 1029552. HIGH STREET INVESTMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SYSTEM, wpis
do rejestru: 19.06.2017.
[RDF/266729/20/56]
MSiG 214/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 20.10.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 284671. HIGH STREET INVESTMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE,
XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 19.06.2017.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/22820/20/608]
Rzuć okiemMSiG 111/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. PROFIT
SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA wpisać: 3. HIGH
STREET INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 11.01.2018
R., REP. A NR 144/2018, NOTARIUSZ AGNIESZKA
PUSZKARSKA, KACELARIA NOTARIALNA W WARSZAWIE, ZMIENIONO §5 UST. 2 PKT 1, §6 UST. 1 PKT
1, §7 PKT 1, §10, §11 PKT 2; 27.02.2020 R., REP. A NR
242/2020, NOTARIUSZ AGNIESZKA PUSZKARSKA,
KANCELARIA NOTARIALNA W WARSZAWIE, ZMIENIONO: §2, §5 UST. 1 PKT 1, §7 PKT 2, §9 PKT 1, §11
PKT 1
Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. BOCZAR
2. PAWEŁ 3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. NIE 8. NIE
9. TAK 10. 10 000,00 ZŁ 11. 9 900,00 ZŁ 12. NIE PRub.
1 1. 9 900,00 ZŁ 2. NIE 2 (dla pozycji: 1. PROFIT
SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 367284906) 1. PROFIT SPACE SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisać:
1. HIGH STREET INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3 1. NOVA
REAL ESTATE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
3. 367284875 4. 0000678054 9. TAK 10. 10.000 ZŁOTYCH 11. 9.900 ZŁOTYCH 12. NIE PRub. 1 1. 9.900
ZŁOTYCH 2. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółki
1 (dla pozycji: 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY
SPÓŁKĘ) PRub. Dane wspólników reprezentujących spółkę 1 (dla pozycji: 1. PROFIT SPACE SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
3. 367284906) wykreślić: 1. PROFIT SPACE SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisać:
1. HIGH STREET INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Poz. 1054827. PROFIT SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.06.2017.
[RDF/177475/19/269]
MSiG 193/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.09.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 1054826. PROFIT SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.06.2017.
[RDF/177475/19/868]
MSiG 193/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.09.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 1054825. PROFIT SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.06.2017.
[RDF/177475/19/467]
MSiG 193/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.09.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.09.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 306210. PROFIT SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.06.2017.
[RDF/112647/19/696]
MSiG 98/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.05.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 19.06.2017 DO 31.12.2017
Poz. 306209. PROFIT SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.06.2017.
[RDF/112647/19/295]
MSiG 98/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.05.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 19.06.2017 DO 31.12.2017
Poz. 306208. PROFIT SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.06.2017.
[RDF/112647/19/894]
MSiG 98/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.05.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.05.2019 okres OD
19.06.2017 DO 31.12.2017
Poz. 176230. PROFIT SPACE SPÓŁKA Z OGRANIZŁ CZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000683260. SĄD REJONOWY DLA
M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 19.06.2017.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/36796/17/471]
MSiG 120/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 19.06.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA KOMANDYTOWA 3. PROFIT SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj
POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat
WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość
WARSZAWA 2. miejscowość WARSZAWA ulica
UL. JANA SEBASTIANA BACHA nr domu 2 kod
pocztowy 02-743 poczta WARSZAWA kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 07.06.2017 R.
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY Rub. 7. Dane
wspólników 1 1. BOCZAR 2. PAWEŁ 3. [ukryto]
5. TAK 6. NIE 7. NIE 8. NIE 9. TAK 10. 10 000,00
ZŁ 11. 9 900,00 ZŁ 12. NIE PRub. 1 1. 9 900,00 ZŁ
2. NIE 2 1. PROFIT SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 367284906
4. 0000678048 9. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania
spółki 1 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
2. KAŻDY WSPÓLNIK UPRAWNIONY DO REPREZENTACJI SPÓŁKI MA PRAWO REPREZENTOWAĆ
SPÓŁKĘ SAMODZIELNIE. PRub. Dane wspólników reprezentujących spółkę 1 1. PROFIT SPACE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 367284906 4. 0000678048
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 68 10
Z KUPNO I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NA
WŁASNY RACHUNEK 1 ——- 64 20 Z DZIAŁALNOŚĆ HOLDINGÓW FINANSOWYCH 2 ——- 69
20 Z DZIAŁALNOŚĆ RACHUNKOWO-KSIĘGOWA;
DORADZTWO PODATKOWE 3 ——- 82 91 Z DZIAŁALNOŚĆ ŚWIADCZONA PRZEZ AGENCJE INKASA
I BIURA KREDYTOWE 4 ——- 82 99 Z POZOSTAŁA
DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA PROWADZENIE
DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, GDZIE INDZIEJ
NIESKLASYFIKOWANA 5 ——- 66 19 Z POZOSTAŁA
DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA USŁUGI FINANSOWE, Z WYŁĄCZENIEM UBEZPIECZEŃ I FUNDUSZÓW EMERYTALNYCH 6 ——- 70 22 Z POZOSTAŁE DORADZTWO W ZAKRESIE PROWADZENIA
DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ I ZARZĄDZANIA
7 ——- 64 19 Z POZOSTAŁE POŚREDNICTWO PIEE NIĘŻNE 8 ——- 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE
NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI 9 ——- 68 32 Z ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WYKONYWANE NA ZLECENIE
Krajowy Rejestr Zadłużonych
High Street Investment nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji High Street Investment wynosi 0,15%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,090% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,15% w 2019 roku. • 0,41% w 2018 roku. • 0,33% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
High Street Investment charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla High Street Investment wynosi 47 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 6 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 153 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 6 tys. zł a 153 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
23 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 47 tys. zł w 2019 roku. • 39 tys. zł w 2018 roku. • 247 zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 6 tys. zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 153 tys. zł w 2019 roku. • 120 tys. zł w 2018 roku. • 2 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne High Street Investment wyniosły
10 848 zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów High Street Investment wyniosła 799 415 zł.
Aktywa trwałe to 576 247 zł.
Aktywa obrotowe to 223 168 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 799 415 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 764 834 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 34 581 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 394 637 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 377 723 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 799 415 zł sumy bilansowej i 764 834 zł kapitału własnego w 2019 roku. • 1 366 924 zł sumy bilansowej i 598 415 zł kapitału własnego w 2018 roku. • 10 140 zł sumy bilansowej i 9388 zł kapitału własnego w 2017 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 19,49%.
Marża operacyjna wyniosła 92,38%.
Marża netto wyniosła 78,24%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
12,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
13 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
339 785 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
339 778 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania High Street Investment wyniosły 34 581 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 799 415 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 4,3%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 16 915 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 34 581 zł w 2019 roku • 768 509 zł w 2018 roku • 752 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 4% w 2019 roku • 56% w 2018 roku • 7% w 2017 roku
Wierzyciele
Organizacja High Street Investment ma 34 581 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 34 253 zł (99%).
Poza tym: dostawcom 328 zł (poniżej 1%).
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
35 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
99%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
328 zł
<1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
34 tys. zł
99%
W roku 2019 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 99% (w 2017 największa część przypadała dostawcom: 100%).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji High Street Investment wynosi 6,45 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 6,45.
Płynność gotówkowa wynosi 6,39 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 244,36 miesiąca.
gotówka od ręki: 221 tys. zł należności i inne: 2 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 6,45 zł, z czego 6,39 zł w gotówce.
6,45
płynność bieżąca
6,39
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 6,45 w 2019 roku • 13,25 w 2018 roku • 0,32 w 2017 roku
Obsługa długu
Dług organizacji High Street Investment wobec banków i pożyczkodawców: 34 253 zł, gotówka: 220 897 zł. Gotówka przewyższa dług o 186 644 zł - ujemny dług netto, sytuacja korzystna.
W tym kredyty i pożyczki: 0 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 30 620 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 4,3 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 34 581 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkagotówka większa niż dług
nadwyżka gotówki 187 tys. zł
0 zł221 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców34 tys. zł
gotówka221 tys. zł
w tym kredyty i pożyczki: 0 zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
0136+
Koszty odsetek: 31 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 4,3 raza.
W roku 2018 organizacja miała też 740 tys. zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (poza wykresem), więc długu netto za ten rok nie podajemy.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2019: nadwyżka gotówki 187 tys. zł • 2017: bez długu, gotówka 100 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2019: 4,3 raza • 2018: 45,2 raza • 2017: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji High Street Investment wynosi 0 dni, bo sprawozdanie wykazuje 0 zł należności handlowych - to nie jest termin zapłaty od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 11 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -11 dni. Przy zerowej albo skrajnej rotacji co najmniej jednej ze stron nie opisuje ona realnego przesunięcia terminów płatności.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Organizacja nie wykazała należności handlowych za wybrany okres (0 zł).
Luka płatnicza-11 dni
co najmniej jedna ze stron zerowa albo skrajna - luka nie opisuje tu przesunięcia terminów płatności
rotacja należności (DSO) - ile dni firma czeka na zapłatę od klientów: 0 dni
11 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 11 dniach
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): -11 dni, orientacyjnie - wartość nie opisuje realnego cyklu, bo co najmniej jeden składnik jest zerowy, ujemny albo skrajny
Rotacja zapasów0 dni
ile dni zapasy leżą w magazynie
firma nie wykazała zapasów w tym okresie
Należności handlowe0 zł
firma nie wykazała należności handlowych w tym okresie
do 12 miesięcy0 zł
powyżej 12 miesięcy0 zł
bez rozbicia terminowego0 zł
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 0 dni w 2019 roku • 14 dni w 2018 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji High Street Investment wynoszą 10 845 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 10 017 zł, czyli 92% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 778 zł, czyli 7% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to podatki i opłaty: 50 zł, czyli poniżej 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej11 tys. zł
Usługi obce10 tys. zł · 92%
Zużycie materiałów i energii778 zł · 7%
Podatki i opłaty50 zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 11 tys. zł w 2019 roku • 12 tys. zł w 2018 roku • 611 zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2019 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, podatki i opłaty. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja High Street Investment wykazała przychody na poziomie 190 528 zł.
Organizacja High Street Investment wykazała zysk netto większy niż 85% organizacji z branży "Kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek".
Organizacja wykazała przychód większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 20% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 63% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 50% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był wyższy niż 20% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 98% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:142 450,00
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów142 450,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej10 845,24
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii777,94
III. Usługi obce10 017,30
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)50,00
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)131 604,76
D. Pozostałe przychody operacyjne0,65
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,65
E. Pozostałe koszty operacyjne2,59
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne2,59
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)131 602,82
G. Przychody finansowe48 077,40
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)48 077,40
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe30 619,64
I. Odsetki, w tym: (+1)30 619,64
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)149 060,58
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)149 060,58
Pełne sprawozdania finansowe organizacji High Street Investment składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 128 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 5 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+128
dni względem terminu
0
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
+5 dni20-10-2020
2018
+2 mies. 14 dni27-09-2019
2017
+10 mies. 4 dni15-05-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie